Skocz do zawartości

Poorboys World Natty's Red


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, ze tematy poswiecone konkretnemu woskowi to dobry pomysl. Tym razem kilka slow na temat Natty's Red.

Wosk jest juz ze mna od pewnego czasu podczas ktorego niejednokrodnie zostal przeze mnie uzyty, dzieki czemu zdazylem sobie juz wyrobic opinie na jego temat.

 

Standardowe opakowanie Natty's Red to 236 ml za ktore musimy zaplacic okolo 80zl. Wosk sprzedawany jest w prostym, niewybajerzonym, plastikowym, zakrecanym sloiczku. Sam sloiczek moglby byc troche szerszy, przez co nabieranie wosku na aplikator bylo by troche latwiejsze ale tragedii nie ma.

Wosk barwiony jest na czerwono i ma bardzo intensywny zapach truskawek, ktory mi osobiscie bardzo przypadl do gustu. Podczas woskowania auto pachnie truskawkami z daleka :) Pomijajac zapach, woskowanie to sama przyjemnosc. Bardzo latwo nabrac i naniesc cienka warswe. Wosk daje sie rozprowadzac zupelnie bez wysilku, rozgrzany przybiera konsystencje olejkow. Dadatkowo przy pracy pomaga czerwony kolor, na jasnym lakierze jesli tylko widac ze przy nakladaniu jest miejsce lekko zabarwione oznacza to ze polozylismy za duzo wosku.

Polerowanie jest rownie latwe i przyjemne jak i samo nakladanie, chociaz wosk dosysc szybko zapycha fibre.

 

W przypadku wytrzymalosci duzych oczekiwan nie mialem. Mial to byc typowy wosk na lato. Tutaj nastapilo mile zaskoczenie bo wytrzmal (dwie warstwy) 2 miesiace (przy czym jeden bardzo ulewny) po ktorych po prostu stracilem cierpliwosc i sie go pozbylem :). W tym okresie wosk nie byl wspomagany zadnym QD, myty szamponem Zymola i Sonaxa ;)

 

Reasumujac, jest to niesamowicie przyjemny w pracy wosk, dajacy bardzo ladny wyglad i spora trwalosc a wszystko za bardzo rozsadne pieniadze. Mysle, ze wybierajac go nie mozna sie pomylic ;)

 

nattysred01.th.jpg nattysred01a.th.jpg nattysred02c.th.jpg

nattysred01b.th.jpg nattysred02a.th.jpg nattysred03.th.jpg

 

edit: linki do obrazkow, jakos nige moge zmusic IS zeby pokazywal miniatury bez rozmiarow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 371
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Firmek jest szansa na zdjęcie w pełnym słońcu? Bo jestem w trakcie poszukiwań wosku do białego lakieru i zastanawiałem się również nad WNR
Wlasnie zostawilem auto na parkingu przed praca, pod topolami... :cry:. Jesli jakims cudem bedzie czyste jak wyjde to zrobie zdjecie, inaczej dopiero po myciu w przyszly weekend.

Chociaz biorac pod uwage, ze zbliza sie zima wybral bym ktorys z dlugodystantowcow. Chyba ze Masz garaz, mozliwosc i checi woskowania w zime wtedy Natty's Red tez bedzie :good:

 

[ Dodano: 20 Wrzesień 2010, 09:37 ]

CAR CRAZY, Podwojne dzieki ;)

 

[ Dodano: 20 Wrzesień 2010, 09:51 ]

Zapomnialem o innej zalecie Reda - wosk nie brudzi plastikow a co wiecej mozna je nimi nawoskowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo lubię pracować z redem, jest chyba najprostszym woskiem z jakim pracowałem. Jak zaschnie to i tak się go łatwo ściera, nie brudzi, daje przyjemny efekt i wytrzymuje wystarczająco długo.

Jak wrócę do domu to wrzucę bardzo ciekawe zdjęcia z udziałem reda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystal ktos z Was i z red i z blue?

 

Ja jak narazie korzystalem tylko z blue i efekt tez bardzo zadowalajacy.

Red jak widze po zdjeciach ma bardziej mokry wyglad jednak blue mu duzo nie ustepuje, moze o te magiczne 2 % ;).

 

Zapach tez super - kojarzy mi sie dziecinstwem i guma donald :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam wosku do swojego VW (2001r) i czytając opinie o tym PB Natty's Red myślę że to będzie niezły wybór. Mam stary lakier, w tym roku nie zdążę już z polerką, więc moją jedyną obawą jest to że wosk nie będzie odpowiedni do takiego 'staruszka' ;P A w parze z jakim cleanerem byście go polecili? Zależy mi na niezgorszej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboy's Natty's Paste Wax Red ma przepiękny zapach, jest miękki, bardzo łatwo się go aplikuje i poleruje. Można zaaplikować na całe auto i wypolerować bez problemu. Nie brudzi plastików. Bardzo dobry stosunek jakość/cena.

 

Pewnie ladnie z Professional Polish sie zgra :)
Dokładnie;-) Poorboy's Professional Polish jest cleanerem dedykowanym do Red. Ale mnie się ciężko nim pracuje:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to prawda że Red jest świetnym woskiem na nowy lub w bardzo dobrym stanie lakier , ma ładny owocowy zapach przypominający truskawki , ale nie nazwał bym zapachu cudownym ? :o

Bardzo jestem z niego zadowolony , świetnie mi służył przez całe wakacje .

Odnośnie jeszcze zapachu ze stajnie PB , dla mnie ładniej pachnie EX-P - sam kokos . :)

Szczerze polecam o ile nie zależy nam na mega trwałości ( do miesiąca spoko wytrzymuje a i czasem dłużej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki wosk byłby najlepszy do lakieru srebrny metalik ?
Z jednej strony do jasnych kolorow zalecane sa sealanty, i nie powiem bo na prawde sie sprawdzaja, dodaja szklistosci i efektu pogrubienia warstwy klaru. Z tym, ze z drugiej strony to czego jasnym kolorom najbardziej brakuje to glebia a tutaj zdecydowanie najlepiej sprawdzaja sie woski naturalne... i wez tu sie czlowieku zdecyduj :idea:

Mozna tez do tematu podejsc od innej strony i dla glebi polozyc glaze i na to jakis sealant ale IMO np po PB White Diamond szalu nie ma.

U mnie nastepny w kolejce pewnie bedzie Victoria Concours Red Wax, glownie po lekturze tego tematu w ktorym zebral bardzo dobra opinie o wygladzie na jasnym lakierze. Tak poza tym po glowie chodzi mi jeszcze collinite 915, FK 2685 Pink Wax, zestaw z Clear Kote, Zymol Glasour, itd itd... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.