Skocz do zawartości

Zymöl Glasur i Collinite 476s


yesfan

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc kiedyś na maskę Renault Megane 2 stwierdziłem, że jej kształt jest dobry do testowania wosków. Auto udało mi się załatwić, woski też są więc postanowiłem zrobić porównanie. Od razu pojawiły się pytania: dwa czy cztery woski testować oraz jak przygotować powierzchnię? Na początek postanowiłem nie komplikować sprawy czyli zastosować tylko dwa woski (im większa powierzchnia tym wynik bardziej miarodajny), a całą powierzchnię przygotowałem za pomocą Lusso Revitalizing Creame, żeby wykluczyć wpływ cleanera. Testowane woski to: Zymöl Glasur i Collinite 476s. Wziąłem te, które wpadły mi w rękę no i w tej chwili na swoim samochodzie mam inne i też je obserwuję.

 

A różnice na starcie: oba woski są dość łatwe w aplikacji, kropelkowanie podobne, Zymol chyba bardziej odpycha wodę, bo krople szybciej uciekają. Mam jeszcze subiektywne odczucia dt wyglądu lakieru, ale nie będę o nich pisał.

 

Teraz czas na obserwację - jak woski zachowają się w czasie intensywnej ekspoatacji i agresywnego, automatycznego mycia.

 

p1020457j.th.jpg

p1020458hg.th.jpg

p1020463e.th.jpg

p1020464v.th.jpg

p1020465u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Fajne porównanie, rzeczywiście ta maska się idealnie nadaje do testów :-]

Na zdjęciach to różnic nie widać - znowu potwierdza się opinia że najważniejsze jest przygotowanie powierzchni niż wosk. Ale oczywiście na pewno te 2% różnicy można zauważyć.

Kropelki ładne i rzeczywiście więcej z Zymola uciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.