Skocz do zawartości

Czarny lakier pielęgnowany wedłu wszelkich prawideł ale....


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

Jak w temacie. Jest sobie czarny lakier, świeżo po korekcji, z jedną warstwą sealanta (Wolfgang) i jedną wosku (Concorso). Auto umyte według wszelkich zasad detailingu: dwa wiadra, rękawica Sonusa, przed mycie odpowiednie płukanie itp itd. Podczas wycierania (mega delikatnego) za pomocą Wasser Magnet i Miracle Dryer zauważyłem, że tworzę delikatne, widoczne tylko w bezpośrednim słońcu linie. Ręczniki czyste, wycieranie tak delikatne, jak to tylko możliwe. Teraz pytanie, co robię źle i czy rzeczywiście to, co powstało to mikro-swirle? Auto myłem na zewnątrz i słońce wyszło moze 2 razy na przysłowiową chwilę, nie widzę związku ale wolę o tym wspomnieć. Kolejną sprawą jest krótki okres czasu, w jakim "dojrzewał" Concorso, więc teoretycznie może być to pocenie. Jeśli jednak są to pierwsze swirle, to poradźcie prosze jak podejść do tematu by ich nie tworzyć? Nie wiem - przykładać ręcznik i podnosić, w ogóle nie przesuwając po lakierze? Faktem jest, że czarny kolor ujawnia od razu każdy możliwy defekt, ale czy ten konkretny lakier może być aż tak miękki że przesunięcie po nim czystej mikrofibry robi problem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

CMQ, widziałem takie coś dwa razy, raz na czerwonym akrylu Peugeota 205,drugi raz na swoich malowanych drzwiach w Seacie. Na Peugeocie rysy tworzył się od przejazdu bez docisku MF, u mnie troche lepiej bo wysuszyć się da, ale już wypolerować wosk nie bardzo,bez powstawania nowych rys.

 

Można albo robic tak jak mówisz, przykładać mięsisty ręcznik bez przejeżdzania nim po lakierze, albo wspomóc się kompresorem do suszenia albo dedykowaną dmuchawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMQ, sory za off-top, ale napisałeś:

 

z jedną warstwą sealanta (Wolfgang) i jedną wosku (Concorso).

 

Ostatnio właśnie przetestowałem sealant Wolfganga na czarnym perłowym lakierze i jak do tej pory lepszego sealanta nie miałem. Zastanawiałem się jednak nad położeniem na to warstwy naturalnego wosku, co prawda nie mam Concorso, ale mam Carbona, czy możesz napisać jak sprawdza się u Ciebie takie kombo? Chyba że to Twoja pierwsza tego typu próba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ten konkretny lakier może być aż tak miękki że przesunięcie po nim czystej mikrofibry robi problem?

Chyba tak;/ Ja mam tak na swojej masce- była malowana. Trzeba na prawdę się postarać by nie wytworzyć na niej rysek... Jak się bawiłem tym zabytkowym porsche na spocie w Wawie to też przy byle potknięciu pojawiały się nowe mikroryski;) Rysował się od patrzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.