Skocz do zawartości

Potrzebna jakaś chemia w psikaczu


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozumiałeś mnie albo nie przeczytałeś, czego potrzebuję. Uważasz, że będę wcierał w lakier uwalony pastą pre-wax cleanera? Potrzebuję czegoś do czyszczenia karoserii w przypadku, jaki opisałem. Napisałem czyszczenia, więc użyłem ogólnego określenia "cleaner".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje taka zasadę - po polerowaniu ścierną pastą (typu FC+) myje auto pianą + myjka ciśnieniowa.

Gdy wiem, ze nie ma na nim drobinek "zła" poleruje kolejnym etapem.

Resztki pasty drugiego etapu, kropki-rozbryzgi usuwam IPA (50-70%).

Trzeci etap - przecieram MF+ IPA. Dodatkowo pryskam tuz przed myciem finalnym pianą, a jak nie idzie, to miejscowo jeszcze IPA - w połączeniu z ciśnieniem z mojej "super" myjki daje rade - to wszystko przed przystąpieniem do pracy cleanerem.

 

Jesli natomiast pozostawiłeś pastę na dłuższy okres czasu to możesz ja usunąć wyłącznie tą samą pastą która zalega Ci na lakierze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam przygode z :ad: i nie chce sie tu wymadrzac, ale podczas korekty (mojej pierwszej),

ewentualne pozostalosci (przechodzac z pasty na kolejna paste) wycieram czysta mikrofibra, ewentualnie lekko spryskuje woda z szamponem, na koniec kiedy auto jest cale zapylone od pasty, jade na myjke reczna (nie posiadam wlasnej :() i spryskuje rozcienczonym APC i splukuje sama woda, wszystko elegancko schodzi i wychodzi z uszczelek-plastikow :)

potem osuszanie recznikiem do tego przeznaczonym(polecam gadżet super pomocny),

nakladanie politury gabką, potem wcieranie aplikatorem z mikrofibry, na koniec wosk,

nie pisze o glaze, bo uzywam DJ LP co podobno jest (2in1), ktora rowniez polecam, daje efekt i z tego co zuzylem widac ze starczy na dluuuuugo :)

pozdro

 

jak by bylo cos nie tak prosze o jakies sugestie poprawki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.