Skocz do zawartości

Różne struktury lakieru


yzydor

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy ostatnio mój samochód został potraktowany prze naczepę od tira.

Po malowaniu wszystko było na pierwszy rzut oka OK, ale po kilku dniach struktura stała się matowa.

Lakier akrylowy 2 warstwowy.

Co można z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam promiennika IR po 10 min klar jest już twardy na tyle że można go obrabiać oczywiście tylko wtedy jeśli przylepi się jakiś syf. Na tym filmie (który był nagrany tylko po to żeby pokazać ludziom na innym forum że polerką za 200zł też można pracować) element był malowany 20min wcześniej, jakieś 5min matowiony maszyną i dajmy na to że z 5 minut się opierdzielałem.

http://www.youtube.com/watch?v=H64tqKJX-Z0

 

 

Co do pytania w pierwszym poście to stało się tak dlatego że nie do polerowali elementu i nałożyli jakieś gówno co by ukryło niedociągnięcia. Po jednym lub dwóch myciach wychodzi zostawiona kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam promiennika IR po 10 min klar jest już twardy na tyle że można go obrabiać oczywiście tylko wtedy jeśli przylepi się jakiś syf. Na tym filmie (który był nagrany tylko po to żeby pokazać ludziom na innym forum że polerką za 200zł też można pracować) element był malowany 20min wcześniej, jakieś 5min matowiony maszyną i dajmy na to że z 5 minut się opierdzielałem.

http://www.youtube.com/watch?v=H64tqKJX-Z0

 

 

Co do pytania w pierwszym poście to stało się tak dlatego że nie do polerowali elementu i nałożyli jakieś gówno co by ukryło niedociągnięcia. Po jednym lub dwóch myciach wychodzi zostawiona kaszana.

 

A co można teraz zrobić z tym i w jakiej kolejności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ,a teraz mi pokaż pod światłem jak wygląda lakier.

 

Zanim ten samochód został odebrany polerowany był jeszcze pastą Festool MPA 5000 i MPA 11000. Białego korka używam tylko na początku i do większych rys dlatego że jest dużo tańszy od past festoola.

Poza tym film miał przedstawić ze tak samo można polerować całkiem innymi sprzętami. A to ze pod halogenem było od ciula hologramów to jest tak normalne jak to że dupa jest od srania. Toż to pasta FC a nie finish.

 

[ Dodano: 15 Sierpień 2010, 13:57 ]

A co można teraz zrobić z tym i w jakiej kolejności ?

 

Woda, papier 2000 (jeśli będziesz to robił pierwszy raz to jeszcze 2500 i 3000) pasta FC, maszyna, biały twardy pad za 15 zł co by się w koszta nie wpierdzielać i halogen co byś widział czy już jest git czy jeszcze trzeba popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Jak już przelecę 2000 i FC co dalej bay lakier był gładziutki jak pupcia niemowlaka i miał połysk lustra.

 

Dodam że jestem początkujący i nie chcę ty używać zbyt mocnych stwierdzeń "detailerem", gdyż jestem w trakcie czytania i przyglądania się efektom waszych prac, co wzbudza we mnie podziw i pozytywne PORZĄDNIE posiadania równie błyszczącego i czystego autka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.