Skocz do zawartości

Czym potraktować takie ryski ?


albercik

Rekomendowane odpowiedzi

Autko to ford mondeo rocznika 2008

 

Lakier w tych autkach zjezdza chyba z tej samej fabryki co hondy, bo wystarczy lekko paznokiem dotknac to sie pojawia rysa :/

 

Mam na nim kilka rysek, ktore nie daja mi spokoju, a chcialbym je wyprowadzic przed wiekszymi zabiegami pielegnacyjnymi.

 

Ti bagaznik:

bagaznikt.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tu drzwi:

drzwi.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mam jeszcze kilka podobnych rys, nie sa one jakos spechjalnie glebokie, ba niewyczuwalne w zasadzie pod palcami, no moze poza kilkoma ktore zrobil niepilnowany pies mojej siostry :/.

 

Zastanawiam sie nad scratch x lub Ultimate Compound, moze ssr1 ?

 

W zasadzie to im wiecej czytam forum tym mniej wiem :o

 

Wszystko bedzie robione recznie, wiecraczej taki srodek ktory da sie latwo wyprowadzac recznie i ktory nie pozostawi po sobie innych rys.

 

Aha, nie przerazcie sie czystoscia lakieru, akurat spadl wielki deszcz, a autko nie jest jeszcze niczym zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Compound nawet stosowany maszynowo jest dość bezpiecznym środkiem, więc ręcznie na pewno nie narobisz nim szkód. SSR1 to raczej do wykończenia, bo to - jak sama nazwa wskazuje - najsłabszy z gamy produktów polerskich Poorboy's.

 

W każdym razie do pełnego usunięcia takich rysek konieczny może się okazać papier ścierny. Oczywiście na mokro i stosowany z wyczuciem. Skoro praca ręczna, to 2000 -> 2500 -> 3000, a na koniec polerowanie pastą.

 

Oczywiście nie namawiam do natychmiastowego sięgania po gruby kaliber. Wypróbuj najpierw mniej inwazyjne metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.