Skocz do zawartości

Szukam pomocy i wskazówek w poprawie wyglądu lakieru auta


Gość rafex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich "Maniakow czystosci" od niedawna zaczalem zglebiac temat autodetailingu i wpadlem na maxa :) to wciaga i chce sie jeszcze i jeszcze....

 

Ale do rzeczy,posiadam 8 letnia Toyota Corolla E12 kolor czarny metalik,powloka lakiernicza jest w dobrym stanie,moze za wyjatkiem maski silnika (byla lakierowana przez poprzedniego wlasciciela i teraz jest cieco matowa i ma duzo kolistych mikrorys),chcialbym prosic o pomoc i wskazowki w doborze odpowiednich preparatow (tutaj sklaniam sie ku lepszym marka typu Meguiar's czy sviss wax ..) oraz ogolna pomoc od czego zaczac w jakiej kolejnosci nakladac itd.

 

Chcialbym przywrocic blask matowej i porysowanej masce oraz uzyskac powalajacy efekt blyszczenia calej budy (ta ma na calej powierzchni widziane w sloncu mikroryski).

 

Co prawda wczytywalem sie na tym forum w rozne posty,jednak mam metlik w glowie i sam juz nie wiem co kupic ?!

 

Myslalem o jakims preparacie typu ULTIMATE COMPOUND do usuniecia rys ( recznie )

O dobrym wosku - tutaj priorytemtem jest blask i glebia koloru-fajnie tez jakby utrzymywal sie dluzej na lakierze powiedzmy ze 2/mc , spodobal mi sie NXT Generation Tech Wax 2.0 oraz Professional Paste Wax

Chcialem kupic tez preparat do renowacji kloszy przednich lamp ( sa nieco matowe i porysowane )

 

Bardzo prosze o pomoc laikowi , siedze na tym forum juz z tydzien i dalej nie wiem jak sie zabrac do dziela.

 

Dziekuje i pozdrawiam wszystkich.Rafal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotkami puki co będzie kłopot,co do kwoty to nie mam specjalnych ograniczen (byle nie propozycje typu.wosk za 1'000zl bo tyle nie wydam ) co do recznego polerowania to tak wlasnie myslalem,ze bedzie ciezko,duzo dobrego slyszalem o systemie sviss wax kilku etapowy do recznych robotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.