Skocz do zawartości

Łuszczące się przyciski w starym aucie


Śmigol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem po pierwszym czyszczeniu plastików w swoim aucie apc adbl stężenie 1:10 i 1:5. 

Od zawsze miałem w tym aucie (stilo 2003r) problem z klejącymi się przyciskami. 

Myślałem, że pędzelkując je apc w stężeniu 1:5 to klejące coś ładnie puści, ale niestety nie pomogło i teraz co prawda się nie kleją, ale łuszczą się.

Po wymyciu plastików apc siadł dressing interior od fx protect.

Dodatkowo miejscowo przy klamkach i uchwytach dość mocno apc wyjałowiło mi plastik i chyba jestem zdania, że mycie ich apc w tak starym aucie to średnio dobry pomysł... 

Powiedzcie mi czy te przyciski da się jeszcze jakoś uratować ? Dodaję zdjęcia po wymyciu apc przed polozeniem dressingu. 

Dzięki za wszelkie porady. 

20230325_103324.jpg.5adcaf3cbcc4eedddbaa79b5998daa30.jpg20230325_103334.jpg.ea476c772856e1817175f02252233d3d.jpg20230325_110456.jpg.8f89c1af12bd4ae57b2afd2d415bd89e.jpg20230325_110503.jpg.e62f664b8dce4859f51973f0c6bf690d.jpg

20230325_103331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol hmm ja te plastiki wyczyściłem płynem W5 z Lidla😜. I gabeczka taka jak do garnków. I mocno tarłem bo ta guma ciężko schodzi. I na to Interior Wow.Gdzies na forum Stilo ktoś pisał o Ipie jak osobiście nie próbowałem. Ja te wszystkie plastiki demontowałem do czyszczenia bo zdejmowałem cały doł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qlimaxss napisał(a):

@Śmigol hmm ja te plastiki wyczyściłem płynem W5 z Lidla😜. I gabeczka taka jak do garnków. I mocno tarłem bo ta guma ciężko schodzi. I na to Interior Wow.Gdzies na forum Stilo ktoś pisał o Ipie jak osobiście nie próbowałem. Ja te wszystkie plastiki demontowałem do czyszczenia bo zdejmowałem cały doł

Właśnie czytałem, że ktoś poradził sobie płynem ajax, gdzie indziej, że dobry jest płyn meglio, Ty mówisz, że w5 więc będzie trzeba coś w tym stylu spróbować. Moja żona ma całą serię różnych środków do czyszczenia firmy proove, które są bardzo dobre i na naturalnych składnikach więc będę musiał jej coś podebrać 😏

Nie chce natomiast absolutnie demontować tych przycisków bo akurat w te klocki dobry nie jestem i jak znam siebie to pewnie coś bym narobił...

W południe poszedłem zobaczyć jak siadł interior dressing fx protect po wyschnięciu i muszę powiedzieć, że na tych przyciskach od sterowania kompem efekt po dressingu jest co najmniej zadowalający. Praktycznie nie widać żeby coś się łuszczyło i jest ładny ciemny w miarę jednolity kolor (niestety nie miałem przy sobie telefonu ale jutro postatam sie zrobić foto) Jeśli chodzi o przyciski od klimy i radia to jest raczej bez zmian. 

No nic jak już dressing powie papa to przed nałożeniem na nowo polecę z czyszczeniem tych przycisków i zdam relację jak poszło 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol oj z tymi guzikami od klimy jest mega dużo zabawy. Nie pamiętam już dokładnie ale chyba musisz wyjąć cały panel środkowy aby dostać się do śrubek od panelu klimy. Jakoś tak😜. Próbuj ta IPA. Jeśli usunie się te gumy to plastiki w Stilo mega fajnie przyjmują dressingi i wyglądają mega 🥰

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qlimaxss napisał(a):

@Śmigol oj z tymi guzikami od klimy jest mega dużo zabawy. Nie pamiętam już dokładnie ale chyba musisz wyjąć cały panel środkowy aby dostać się do śrubek od panelu klimy. Jakoś tak😜. Próbuj ta IPA. Jeśli usunie się te gumy to plastiki w Stilo mega fajnie przyjmują dressingi i wyglądają mega 🥰

Zgadza się przyjmują dobrze, zrobiłem zdjęcie teraz w nocy z lampą i wiadomo uwydatnia to niedoskonałości, ale dressing mega poprawił te przyciski od sterowania kompem. 

Za dnia wyglądają bardzo dobrze

No nic pokombinuję z ipą jak przyjdzie czas 😉

20230325_224036.jpg.7b95733edd45b7ddc73adc12c64e58e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.