Skocz do zawartości

Biała tapicerka BMW X6 G06 - czym zabezpieczyć?


Engine1992

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Odebrałem właśnie nowe BMW X6 G06 z białą tapicerką skórzaną BMW Individual Merino Ivory White. Trochę popytałem na temat zabezpieczenia skóry przed śladami jeansów oraz paska od spodni i powiedziano mi że ślady od jeansów bez problemu się usunie, ale śladów od paska nie da rady (bo barwnik którym jest malowana skóra naturalna na pasku wchłania się w tapicerkę) - jest to podobno nie do ruszenia. Jedyna opcja to wymiana lub lakierowanie tego kawałka tapicerki. Powiem szczerze, że dziś chemia poszła trochę do przodu i liczę że może ktoś będzie wiedział czym to zabezpieczyć. Ktoś mi nawet zaproponował pokrowce 🤦‍♂️ ale żal chować taką piękną skórę pod kondomami 🤦‍♂️ Ktoś może coś doradzić, podzielić się doświadczeniami? To czego się dowiedziałem jest zgodne z prawdą? Faktycznie przebarwień od paska nie będzie się dało usunąć, nawet po zabezpieczeniu skóry? Liczę na pomoc bo się załamuje jak słyszę o wymianie / lakierowaniu skór (już nie wspominając o pokrowcach). 

Wrzucam fotkę skóry:

911661442_BMWIndividualWhite.jpg.eb5b79016023619681b45d76c726624a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się rozejrzeć za nowością od Colourlock. Oddychająca powłoka preferowana do nowych skór jeszcze nie używanych. Ogólnie zalecana do aplikacji przez profesjonalistów. Na ich sklepie jest podana cena czyli można kupić. Jak nie masz doświadczenia to też mają inne zestawy proste w aplikacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na pewno zacząłbym od pomysłu @keza z top life jednak w przypadku białych/jasnych skór i elementów skórzanych tego raczej nie unikniesz, wiec albo zmienisz pasek na niebarwiący albo po prostu przyzwyczaisz sie do odbarwienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 17:04, Streat napisał(a):

Na pewno zacząłbym od pomysłu @keza z top life jednak w przypadku białych/jasnych skór i elementów skórzanych tego raczej nie unikniesz, wiec albo zmienisz pasek na niebarwiący albo po prostu przyzwyczaisz sie do odbarwienia 

To mnie trochę załamałeś. No nic, trzeba będzie z tym żyć 🤦‍♂️ Aczkolwiek zabezpieczę gdzieś te skóry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

colourlock versiegelung

Jak najbardziej polecam. Przy tym zabezpieczeniu trzeba pamiętać o regularnym impregnowaniu skóry, co około 3 miesiące przy intensywnym użytkowaniu. Zaproponowałem Top Life ponieważ jego trwałość jest zdecydowania dłuższa i jest zalecany do nowych skór. Chętnie poczekam na wypowiedź w tym temacie samego producenta😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.