Skocz do zawartości

Jak usunąć teflon z lakieru ?


Pepper

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem samochód i poprzedni właściciel z dumą poinformował mnie, że auto jakiś czas temu zostało pokryte teflonem, który ma powodować że auto się świeci po myciu, mniej brudzi, lakier się mniej niszczy i ogólnie jest czarodziejski ten teflon. Mówił coś, że dostał roczną gwarancję - tyle z teorii.

W praktyce sprawa wygląda tak, że lakier posiada typowe oznaki mycia na szczotkach, poktyty jest gęstą siatką kolistych zarysowań, mniejszych i wiekszych rysek, ogólnie nadaje się do porządnej korekty a jedyna gwarancja o jakiej można mówić to według mnie gwarancja na to że lakier nie został w żaden sposób przygotowany przed położeniem w nie wiadomo jakim celu tego teflonu. Ogólnie usługa wykonana na poziomie perfumowania nie mytych 2 tygodnie nóg.

Moje pytanie - czy muszę w jakiś specialny sposób usunąć to g.... z lakieru przed przystąpieniem do korekty ? i czy ten teflon może mieć jakiś negatywny wpływ na sam proces korekty? Zakładam, że to mazidło w jakiś sposób zwiazało się z warstwą klaru a właściwie przywarło do jego powierzchni więc logicznym wydaje się że zostanie usunięte wraz z użyciem ściernych past, ale może się mylę. Jeśli ktoś miał do czynienia z korektą lakieru pokrytego takim czymś będę wdzięczny za sugestie, chodzi w skrócie o to czy są jakieś niebezpieczeństwa z tym związane? Chciałbym jak najszybciej przeprowadzić korektę i zabezpieczyć samochód po swojemu to znaczy przy użyciu tradycyjnych metod, cleaner, wosk, detailer etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzęki za porady :good: w takim razie nie pozostaje nic innego jak zabierać się do pracy nad lakierem.

Marek jeśli chodzi a auto to z pierwotnego założenia na A6 kombi w dieslu zrobiło się jakimś cudem TT w benzynie :) Tłumaczę sobie że to audi i to audi, nawet taki sam znaczek mają :D

Korektę chyba ogarnie Łukasz bo nie widzę tego ze swoją maszynką DA, a jest co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.