Skocz do zawartości

Czy można czyścić skórę APC ?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Liptonosz, można, ale radziłbym nie przekraczać najsłabszego stężenia.

 

Najlepiej nanosić sprajem pianujący i myć delikatną szczoteczką. ścierać mikrofibrą. No i to jest w końcu żrące, wiec trzeba mieć wilgotne szmatki i spray z woda, żeby to zmyć ze skóry. oczywiście stosowanie wody na skórę jest też dyskusyjne...

 

No i najpierw sprawdź w niewidocznym miejscu jak Twoja skóra na to zareaguje - czy nie zacznie płynąć :kox: .

 

i koniecznie jakaś dobra odżywka na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam takie praktyki. :acute:

Do skóry powinno się stosować osobno środek czyszczący i środek konserwujący. Rozumiem, czytając Twoje poprzednie posty, że środek do konserwacji masz.

Skóra jest materiałem naturalnym, wchłania zaaplikowane w nią kosmetyki. Mogą zajść różne nieprzewidziane reakcje, jeżeli zastosuje się różne środki. I zachodzą.

 

Dokup sobie cleaner do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam takie praktyki. :acute:

 

Jako specjalista od skór na pewno odradzasz i rzeczywiście masz rację, bo najlepiej by było zrobić tak jak piszesz, ale myślę, że skoro producent twierdzi, że można to zostało to przez niego sprawdzone i żadnych nieprzewidzianych rzeczy nie powinno być, co oczywiście nie wyklucza, że mogą wystąpić takie przypadki - różnie bywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odżywkę mam, cleanera brakuje, gdzieś go posiałem:)

Skóry konserwowałem dośc niedawno, więc do następnej konserwacji wejdzie już pewnie nowy cleaner i nowa odżywka (chyba zdecyduję sie na zymol). APC miałbym użyć awaryjnie, to mogło by być pomocne dla kogoś kto nie przykłada zbytnio wagi do tego czym będą czyszczone skóry a takich osób jest dużo. Znam przypadki gdzie skóry były czyszczone aktywną pianą bez rozcięczania!:) Dla takich osób czyszczenie PAC będzie jak przesiadka z malucha do merca:)

 

Zabieg czyszczenia skór APC widziałem też na detalingworld.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC to można czyścić eko i inne podobne badziewia ale nie prawdziwa skore, ja jestem przeciwny takim praktykom. Mówicie APC w najmniejszym stężeniu, ok ale wtedy ma już tak znikome wlaściwości czyszczące, że dużo nie zdziałasz. Po co się męczyć jak dobrym clenaerem zrobisz fotele w 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy posiłkuję się apc (w wydaniu Concepta) bo zwykłe płyny do czyszczenia skóry czasami nie dają rady jak jest np. bardzo brudna jasna skóra, można zaoszczędzić sporo czasu.

Tylko ostrożnie ze stężeniem bo np. 3C+mocne szorowanie szczotką+bardzo zasyfiona jasna skóra=efekt zamszu :D

Więc lepiej jak ktoś nie ma wprawy poświęcić godzinę dłużej i zastosować dedykowany i delikatny specyfik, w/g mnie jednak większość tychże specyfików do czyszczenia skór jest bardzo słaba (to jest tak jakby polerować auto maszyną orbitalną a rotacyjną, fachowiec poradzi sobie ze wszystkim rotacyjną w 3 x szybszym tempie i z lepszym efektem).

3C bardzo wysusza skórę i w/g mnie najważniejszym elementem jest zastosowanie odpowiedniej emulsji odżywczej z olejkami np. Concept ma bardzo wydajną, w niczym nie ustępującą od Gliptone a o połowę tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC w szczególności Megsa odpuściłbym sobie.... W najsłabszym stężeniu(1:10) jest bardzo mocny i potrafi rozpuścić kolor na desce rozdzielczej co znam z praktyki stosując go we własnym samochodzie :( Po drugie zawiera wybielacze optyczne co może przynieść nieoczekiwane efekty(przebarwienia) a także bardzo mocno wysusza... Ogólnie Megs APC działa dość dziwnie-z osadem w kratkach nawiewu nie dawał rady za to całkiem nieżle poszło mu ze stararym zaschniętym olejem który wyciekł z teleskopów klapy bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, masz rację mogą się zdarzyć nieprzewidziane wypadki.

Podoba mi się zwrot z instrukcji "even for leather".

 

[ Dodano: 29 Lipiec 2010, 18:08 ]

w/g mnie jednak większość tychże specyfików do czyszczenia skór jest bardzo słaba
Spróbuj Cleaner GT12 - rozpuszcza brud w oczach

 

Concept ma bardzo wydajną, w niczym nie ustępującą od Gliptone a o połowę tańszą.

O połowę tańszą - tu się zgodzę, jakość ma swoją cenę

W niczym nie ustępującą od Gliptone - różnica jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie okazało się że nie mam cleanera do skóry a chciałbym ją wyczyścić, czy jeżeli użyje do tego celu APC Megsa to coś się stanie, mogę uszkodzić skórę? Jak już to w jakim stężeniu go użyć ?

 

znajomy czyścił APC z megsa skórę i daje radę

ja natomiast próbowałem smart leather cleaner + conditoner i w miejscach lekko zabrudzonych jest rewelacja

2015d788e89c80d7med.jpg

d33a5aaaa1edddc1med.jpg

a w zeszłym tygodniu próbowałem szare mydło szczoteczka i woda

i myślę że to najlepsze rozwiązanie tylko jeszcze nie wiem czym to zabezpieczyć później

 

jeszcze spróbuj taki srodek jak MEGLIO

5f8e94098a69d5f1med.jpg

222272c155b44e1cmed.jpg

ea947173a898dd2emed.jpg

kanapa

37d97eea3bdb8ba6med.jpg

nałożyłem meglio na skórę - przeleciałem mikrofibrą i

efekt

90a118b7aed0b195med.jpg

 

tylko konieczne zabezpieczyć czymś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a w zeszłym tygodniu próbowałem szare mydło szczoteczka i woda

i myślę że to najlepsze rozwiązanie tylko jeszcze nie wiem czym to zabezpieczyć później

 

A możesz zdradzić jak czyściłeś szarym mydłem??

Czy rozcieńczałeś go w jakiś sposób??

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.