Skocz do zawartości

Czyszczenie foteli


matius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post ( z wyjątkiem tego z "witamy") więc proszę o wyrozumiałość :)

 

A więc chciałem wyprać fotele, nie są one jakoś tragicznie brudne ale mają parę plam po jakimś sosie, ktoś mi ubrudził :x kiedyś jak byłem u mechanika to się dotknął rękoma do kanapy i zostały paluszki i takie inne drobiazgi których chcę się pozbyć. Jakie prearaty odradzacie a jakie polecacie? Zależy mi na tym by było łatwo dostępne, stacje benzynowe i takie podobne miejsca ( jestem z Warszawy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że jest ten temat ale jak by nie patrzeć to jest to welur a mi chodzi o zwykłe fotele, nie welurowe więc dla tego założyłem nawy topic.

 

Kupiłem coś co się nazywa Tuff Stuff bo tylko to było na stacji... dziś wyczyściłem jeden fotel, jutro jak wyschnie to dam foty i powie co i jak.

 

O to jest coś takiego: http://allegro.pl/item676386687_tuff_st ... cerki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu proszku:

"Proszek do prania 800 g o głębokiej sile czyszczenia, pozostawia przyjemny zapach, 100 g / 10 l wody . Do prania dywanów, wykładzin, tapicerki. Do stosowania z odkurzaczami piorącymi Puzzi i SE."

wynika, ze do stosowania z odkurzaczami. Pozatym proszek "o glebokiek sile czyszczenia", zastanawiam sie jak mocny jest ten proszek i czy nie mozna skorzystac z jakiegos delikatnego produktu aby odswierzyc tapicerke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszek o którym wspomniałem służy oczywiście do prania odkurzaczem piorącym. Nie wiem jak inaczej wyprać fotele. Jeśli nie zassasz odkurzaczem syfu wraz z brudną wodą to fotele wciąż będą brudne. Czyszczenie szmatką czy gąbką nazwałbym raczej przetarciem niż praniem. Proszek nie zawiera wybielaczy, jest bezpieczny dla materiału, likwiduje mikroorganizmy, roztocza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchajcie.... W prawdzie nie zrobiłem zdjęć ale mam już swoje zdanie na temat tego środka i musicie mi uwierzyć na słowo. A więc:

 

Środek dobry do czyszczenia plam które nie są tłuste, doskonale odświeża kolor materiału. Środek czyszczący szału na mnie nie zrobił i nie polecam :) Plamy po keczupie( nie wiem jak to się pisze :P ) zmyje nawet woda, więc dla tego też nie polecam :/ Przeprowadziłem test z plamą którą mam na jakimś starym fotelu, plama jest z atramentu i też środek nie dał rady sobie z nią :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użwamy środka Karchera RM760 do prania ekstrakcyjnego od ładnych paru lat, oczywiście na odkurzaczu puzzi 100. Jak do tej pory nie znaleźliśmy skuteczniejszego środka od produktu Karchera choć wybróbowane były takie jak:

ConceptChemicals Fabric Cleaner

Dolphin Pers

Tenzi TexWash

Nielsen Nap Low Foam

Evans Extract

Według mnie w rankingu skuteczności proszków piorących Karcher jak do tej pory (jestem otwarty na wszelkie nowości i zmiany) jest na pierwszy miejscu, potem długo długo nic i pozostałe środki sklasyfikowałbym na tej samej pozycji. Proszek Karchera ma jedną wadę, a mianowicie taką że jest to porszek a nie płyn, jeśli użyjemy go za dużo lub nieumiejętnie upierzemy to wyjdą nam białe wykwity na tapicerce, szczególnie dotyczy to czarnych kolorów. Aby tego uniknąć lub zmniejszyć ryzyko nie należy siadać bądź naciskać na fotel dopóki całkowicie nie wyschnie. Mówię to z własnego doświadczenia :D Pozostałe wymienione środki są całkiem spoko ale na mniejsze zabrudzenia, do odświeżenia tapicerki. Nielsena i Evansa a także APC Megsa używam do prania metodą ręcznika frotowego takich elementów jak słupki, niektóre podsufitki to też daje dobry efekt ale do foteli i podłogi polecam odkurzacz piorący.

 

Taki mały pokaz możliwości Before&After na puzzi 100 i RM 760

 

obraz491f.jpg

 

obraz492.jpg

 

obraz734e.jpg

 

obraz752.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: to auto wyglada tak jak by ktos nim wozil worki z cementem.

hehe ja bym powiedział że wyglądało jakby ktoś wsadził do niego worek mąki i wrzucił petardę:D tak na serio to lakiernikowi zmiana koloru auta z białego na widoczny electric blue zajęła rok czasu a auto w tym czasie stało głównie na powietrzu :>

Jeśli chodzi o pranie ręcznikiem frotowym:

Tak dokładnie to używam ręczników Meguiars Soft Buff - dobrze zbierają brud a ich biały kolor pozwala zaobserwować jak osadza się na nich brud ale równie dobrze może być to zwykły ręcznik frotowy ale naprawdę polecam w białym kolorze. Jesli chodzi o metodę to spryskuje tapicerkę roztworem (najczęściej APC 1:4), czasami wcieram również preparat miękką szczotką (ważne jest żeby była miękka ponieważ twarda będzie zaciągała materiał) a następnie wycieram ręcznikiem złożonym na 4 bądź 6 części (tak żeby pasowało do ręki). Jeśli jedna cześć ręcznika się zabrudzi, przekładam ręcznik i wycieram kolejną czystą. Tą metodą może nie usunie się grubych warstw brudu tak jak przy pomocy puzzi 100 ale jest to dobry sposób aby we własnym zakresie i tanim kosztem odświeżyć sobie tapicerkę. Niestety nie mam żadnych zdjęć z czyszczenia tą metodą ale jak nadarzy się jakaś okazja to dołączę do posta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lukash, RM 760 jest ok, ale to jest srodek do ektrakcji czyli do plukania brudu, przed praniem ekstrkacyjnym trzeba uzyc prespray ktory rozpusci tluszcz, odzieli brod od wlokna i zmniejszy napiecie powierzchniowe wody. Ja uzywam chemii firmy tersus, w razie czego wal na priv dam ci namiar na znajomego dystrybutora. Puzzi jest ok, sam uzywam tylko wyzszy model.

 

Wszelkie inne spsoby czyszczenia, czyli pianki i inne wynalazki nie zdaja egzaminu, to jest tylko wcieranie brudu w fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukash, RM 760 jest ok, ale to jest srodek do ektrakcji czyli do plukania brudu, przed praniem ekstrkacyjnym trzeba uzyc prespray ktory rozpusci tluszcz, odzieli brod od wlokna i zmniejszy napiecie powierzchniowe wody. Ja uzywam chemii firmy tersus, w razie czego wal na priv dam ci namiar na znajomego dystrybutora. Puzzi jest ok, sam uzywam tylko wyzszy model.

 

Wszelkie inne spsoby czyszczenia, czyli pianki i inne wynalazki nie zdaja egzaminu, to jest tylko wcieranie brudu w fotel.

 

Kanar puśc mi też proszę na PW informacje o tym środku i gdzie można kupic to byłbym zobowiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.