Skocz do zawartości

Neoxal Quick Detailer/ Coat


NEOXAL EUROPE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Witajcie!

  Przygotować lakier za pomocą Neoxal Primer i na to Neoxal Quick Detailer. To jedna z naszych recept na powłokę idealną.

Zapraszam do obejrzenia filmu autorstwa Detailingowego Dziadzi. Test trwałości Neoxal Quick Detailer. 

 

  • Lubię to 12
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

@janekbossko zaaplikowałem na brata aucie qd bez wiekszego przygotowania od tak psikłem to praktycznie rok wytrzymał, co prawda po 3 misiacach hydro mocno osłabło ale dalej jakies było i powoli zrzucało wode także zime według mnie wytrzyma ze spokojem 🙂 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor

Cześć Wszystkim!

Miałem otworzyć nowy wątek, ale idąc za radą rozwinę ten. W kwestii kilku wersji Neoxal Quick Detailer Coat SiO2 na przestrzeni roku.

Na początku produkcji dodaliśmy barwnik, i nie od razu trafiliśmy na obojętny chemicznie. Były problemy z docieraniem powłoki. Potem co prawda udało się znaleźć właściwy, ale ostatecznie postanowiliśmy aby Neoxal Quick Detailer Coat SiO2 wychodził jako biały. Niedawno postanowiliśmy do QDek Coat SiO2 dodać zapach. Bardzo przyjemny, ale to komplikacje w postaci grudek. Nie miały one wpływu na jakość powłoki ale były mało estetyczne. a jako że nowe jest wrogiem dobrego, zostajemy przy starej dobrej wersji. Chcę też podkreślić, że ostatnie zmiany nie mają wpływu na jakość produktu.   Tymczasem prace  nad nowym qdekiem trwały i zostały ukończone. 

Właśnie wprowadziliśmy na rynek nowy quick detailer - booster Show Cars. Produkt jest z grupy quick. Jednak szybka aplikacja nie oznacza w tym przypadku szybkiego zniknięcie z lakieru. Przeciwnie, jest to nowoczesna hybryda SiO2 i TiO2. Z tego co nam wiadomo, nikt przed nami tego nie robił. Połączenie to jest tym co powoduje ponadprzeciętną trwałość powłoki, od 6 do 9 miesięcy! Więcej szczegółów w opisie produktu: https://allegro.pl/oferta/neoxal-schow-cars-quick-detailer-booster-200-ml-12705302828

Zapewne pojawia się pytania. Będę się wiec starał na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiam, Grzegorz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE cześć Grzegorz

Skoro nowy daje lepszy efekt wizualny, ma łatwiejszą aplikację, trwałość na takim samym, dobrym poziomie (czyli zawiera zalety Quick Coata, a jednocześnie ma inne zalety jak aplikacja i wygląd - jesli dobrze zrozumiałem), to czy w takim razie jest sens zostawiać/kupować/produkować Quick Coata? 🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym właściwie różni się stary od nowego poza tym ze nowy się łatwiej aplikuje i więcej kosztuje?

Podsumowując ostateczna wersja starego miała już ułatwiona aplikacje, zwiększony połysk, był wydawany z zielonej butelce z atomizerem i dodany fajny zapach, No i tworzyły się grudki. Do tego koledzy który testowali tez zgłaszali ze jest bardzo trwały, nie pamietam czy akurat 6msc czy ile ale dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE pytanie odnośnie aplikacji:

1. Na osuszony lakier - mniej trwały

2. Od razu po myciu przed oszuszaniem na mokry lakier - bardziej trwały. 

Dobrze rozumiem? 

Jak otrzymam do soboty to z chęcią zrobię jakieś próby i testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, paki112 napisał:

@NEOXAL EUROPE cześć Grzegorz

Skoro nowy daje lepszy efekt wizualny, ma łatwiejszą aplikację, trwałość na takim samym, dobrym poziomie (czyli zawiera zalety Quick Coata, a jednocześnie ma inne zalety jak aplikacja i wygląd - jesli dobrze zrozumiałem), to czy w takim razie jest sens zostawiać/kupować/produkować Quick Coata? 🤔

Cześć,

  Dobre pytanie. A odpowiedź nie skomplikowana. Skurczy się popyt dopasujemy podaż. Poza tym to są różne produkty. Można się bawić.

Pozdrawiam Grzegorz 

4 godziny temu, GrzechuKR napisał:

Większe pojemności?

Czekamy na opinie. Zobaczymy na jakie będzie zapotrzebowanie. Czy setki, czy pięćsetki?

4 godziny temu, Bapko napisał:

Czym właściwie różni się stary od nowego poza tym ze nowy się łatwiej aplikuje i więcej kosztuje?

Podsumowując ostateczna wersja starego miała już ułatwiona aplikacje, zwiększony połysk, był wydawany z zielonej butelce z atomizerem i dodany fajny zapach, No i tworzyły się grudki. Do tego koledzy który testowali tez zgłaszali ze jest bardzo trwały, nie pamietam czy akurat 6msc czy ile ale dość długo.

To są różne produkty. A wszystko opiera się o gusty. Myślę że każdy produkt będzie miał swoich zwolenników.

 

4 godziny temu, t.sienkiewicz91 napisał:

@NEOXAL EUROPE pytanie odnośnie aplikacji:

1. Na osuszony lakier - mniej trwały

2. Od razu po myciu przed oszuszaniem na mokry lakier - bardziej trwały. 

Dobrze rozumiem? 

Jak otrzymam do soboty to z chęcią zrobię jakieś próby i testy.

Lepiej na suchy. 

4 godziny temu, kazyPL napisał:

@NEOXAL EUROPE  Nada się do osuszania gdy mamy powłokę? Czy właściwości się pogorszą?

To nie jest osuszacz. To booster do powłok. Uszczelnia i regeneruje powłoki. 

3 godziny temu, technopierdoła napisał:

Primer na to QD i na koniec Show? Czy to będzie taka lajt powłoka czy przerost formy ? 

Przerost formy. Primer i Show Cars wystarczy. 

3 godziny temu, ral6014 napisał:

Dla mnie to idealna kombinacja

Nie mówię że nie. To tylko kwestia gustu. Można się bawić. Jest teraz czym 😊

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 minutę temu, ral6014 napisał:

@NEOXAL EUROPE Przy okazji mam propozycję nazewnictwa: Neoxal QD/Quick Coat (bez grudek) to dla mnie wersja Classic, a wersja z grudkami to Limited 😀

Dobre, dobre! 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE ale lipa wyszła z tym show cars...

Plan na dziś: one step, primer Neoxal a na to moonlight. Skończyłem one stepa i bum, show cars w paczkomacie. 

Robić na próbę całe auto show cars'em i obserwować czy wytrzyma zimę? Czy może kanapka z moonlightem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pod wieczór robiłem serwis na rocznym uk3.0 po przebiegu ok15kkm i cyk z rana powiadomienie, że paczka czeka w paczkomacie, to pomyślałem że dam zamiast cp reload. Zapach, praktycznie nic nie wyczuwalny, kolor wpadający w "siki świętej wenioriki" produkt wodnisty. Aplikacja fibra ok 400gsm, temperatura w garażu 20stopni.

Strzał na fibre i element, lewo prawo i produkt sam odparowuje, praktycznie nie trzeba drugiej strony fibry. Po zalaniu na bogato praktycznie odparował tak, że jak robiłem foto już było po wszystkim. Dałem jeszcze więcej materiału tak aby został jakiś maz i po chwili wpada 2strona mikrofibry i po sprawie. Śliskość pokroju reloada. Niestety nie mogłam uchwycić szklistości, bo było samo południe i pełne słońce. Jutro wrzucę na swojego civica bo właśnie skończyłem myć i czeka w garażu. Na aucie roczny UK+sic, wymagający dobrego odetkania, bo look zajebisty a hydro już słabe na bokach i masce, także jestem ciekaw efektów 😎

 

Ps. Produkt mega wydajny, na całe auto praktycznie zużycie niewidoczne, np. Drzwi 2 strzały na panel + strzał na fibre.

 

IMG_20221008_123859451.jpg

IMG_20221008_124432235_HDR.jpg

IMG_20221008_124926546.jpg

IMG_20221008_123353869.jpg

IMG_20221008_123349919_HDR.jpg

IMG_20221008_123743183_HDR.jpg

IMG_20221008_123816170.jpg

IMG_20221008_121937662_HDR.jpg

IMG_20221008_122540418.jpg

IMG_20221008_123147912.jpg

IMG_20221008_123208869_HDR.jpg

  • Lubię to 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NEOXAL EUROPE ale lipa wyszła z tym show cars...
Plan na dziś: one step, primer Neoxal a na to moonlight. Skończyłem one stepa i bum, show cars w paczkomacie. 
Robić na próbę całe auto show cars'em i obserwować czy wytrzyma zimę? Czy może kanapka z moonlightem. 

Podziel
Na 3
1. Moonlight
2. Moonlight + show cars
3. Show cars
  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko za późno 🙃

Zrobiłem na szybko pół lusterka show/moonlight to na moje oko różnicy wizualnej nie zauważyłem. Jedyne co zauważyłem to, że show jest bardziej śliski. 

Zrobiłem szybkiego one stepa żeby po prostu trochę odświeżyć lakier, następnie primer z Neoxala, z godzina przerwy i jedziemy z aplikacją showa na całe auto. Prezentuje się całkiem zacnie. Zobaczymy ile wytrzyma. Auto garażowane pod chmurką.

Nie mam dobrych warunków ani umiejętności do robienia zdjęć, więc z góry przepraszam za słabe fotki. Zrobiłem dopiero na koniec, bo całkowicie o tym zapomniałem.

Będę starał się myć co tydzień i obserwować co się będę działo.

IMG_20221008_194636.jpg

IMG_20221008_194621.jpg

IMG_20221008_194513.jpg

IMG_20221008_194423.jpg

IMG_20221008_194354.jpg

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.