Skocz do zawartości

Ręcznie nie daję rady - pytanie o pady i pasty


fidosanok

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zakupiłem środki (z tych fajniejszych - dla mnie- po używaniu budżetowych). Chciałem odświeżyć lakier i usunąć trochę swearlów (ręcznie), których nie było dużo. Cudów się nie spodziewałem, ale liczyłem się z tym. Okazało się - przynajmniej takie mam wrażenie, którego nie mogę się pozbyć - że po użyciu glinki Bit Hambler porobiłem dużo więcej mikrozarysowań. Na pewno stało się tak po stronie, gdzie lakier był nieoryginalny (drzwi pasażera), o czym wiedziałem, ale nie sądziłem że aż tak spitoli mi się lakier. Ale tam gdzie był lakier oryginalny też jakby bardziej się porysowało. Nie wiem dlaczego bo wody lałem mnóstwo cały czas i auto umyłem wcześniej. No nieważne... stało się. Strasznie klnę ogólnie na lakier w tym samochodzie, bo wydaje mi się mega delikatny (vw touran granatowa perła), wcześniej na astrze było zupełnie inaczej.

Od początku byłem nastawiony na ręczną robotę - zakupiłem m.in. MG UC, ale nie widzę praktycznie efektów przy takim działaniu, dlatego zdecydowałem się, że w ramach zabawy kupię polerkę i popróbuję sobie. Chciałbym kupić coś z b. budżetowych produktów, żeby można było wyrzucić gdy mi się nie spodoba :D Poczytałem już trochę o maszynach, dlatego nie chcę żebyście namawiali mnie na coś droższego, ale mam nadzieję uzyskać kilka pytań bardziej szczegółowych, mianowicie:

1. w zestawie jest talerz mocujący 180 mm - czy powinienem zakupić jakiś mniejszy by zamocować gąbki?

2. chciałbym kupić maks. 2 gąbki, a nie mam w ogóle doświadczenia - czy powinienem kupić polishing / finishing czy coś ostrzejszego. Nie zamierzam doprowadzać samochodu do takiego stanu jak "PIMP MY RIDE" (czy jak to się tam nazywa), ale chciałbym te swearle i ryski choć trochę usunąć (przynajmniej się pouczyć).

3. z past ściernych mam tylko MG UC i nie zamierzam na razie nic więcej kupować (oprócz tego mam woski, PBBH, QD oraz jakieś próbki ssr (małe) czy tym zestawem dam radę coś zdziałać? Oczywiście jak mówię zdaję sobie spraw, że nie będzie to arcydzieło

4.Czy po UC trzeba jeszcze koniecznie używać jakiejś pasty wykańczającej?

5. Jakie gąbki i w jakim rozmiarze (jeśli wybrałbym tylko dwie) kupić czy jakaś tańsza alternatywa od 3m jest?

 

Zacznę od samochodu żony, którego nie boję się " schrzanić" :kox: Bardzo proszę o jakieś rady. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

ad.0

Polecam lekturę http://www.detailer.pl/ jak i wątku na forum poświęconego polerkom mechanicznym.

 

ad.1

Warto się wyposażyć w mocowanie na rzep o średnicy 150mm. Duże pady mają zastosowanie przy dużych i stosunkowo równych powierzchniach.

 

ad.2

vide ad.0

 

ad.3 i ad.4

UC jest bardzo dobrym środkiem i można nim również uzyskać dobre efekty ręczną pracą (ale to wymaga namachania się i dobrego aplikatora). Póki co do podstawowej korekty wystarczy Ci samo UC.

 

ad.5

Możesz kupić białą oraz żółtą profilowaną firmy APP, jedna jest za ok. 13zł, druga za ok. 14zł. Ale czuje się, że jakościowo odbiegają od 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten poradnik -bardzo dobry, ale miałem pewne niejasności i dlatego poprosiłem o pomoc :)

ad.1

Warto się wyposażyć w mocowanie na rzep o średnicy 150mm. Duże pady mają zastosowanie przy dużych i stosunkowo równych powierzchniach.

 

można prosić o jakiś link jak to mocowanie ma wyglądać? Czy wszystkie gąbki są mocowane na rzep czy jakoś inaczej?

 

a jeżeli chodzi o aplikatory do ręcznego polerowania to są jakieś szczególne? Mam żółte megsa i "noname" piankowy - też żółty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując powinienem kupić talerz 125 mm i gąbki 150 mm, ale jeżeli zdecydowałbym się na 3m to podajcie proszę konkretne modele, bo nie w każdym sklepie są opisane dokładnie, a podane np kolorami, które mi nic nie mówią.

 

Kolega troche zamącił do gąbek 150 talerz ma byc 125mm. Kultowy jest 3M . Ale możesz szukac tańszych zamienników klik

 

Kurde strasznie drogie jak dla mnie na próbną przygodę :( Nie ma jakichś tańszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Masz APP http://app.com.pl/products/?grid=41&gridn=7

Mogą być na początek, do ćwiczeń. Ale 3M są warte swojej ceny.

 

Jeszcze BOLL i Troton ma gąbki na rzep ale nie wiem jak z jakością.

 

System APP:

1. Twarda - biały kolor /cutting

2. Średnia - żółty kolor /polishing

3. Miękka - czarny kolor /finishing

 

Nowy (stary) system 3M:

1. Twarda - zielony (pomarańczowy, beżowy) kolor /cutting

2. Średnia - żółty kolor /polishing

3. Miękka - czarny (niebieski) kolor /finishing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz APP http://app.com.pl/products/?grid=41&gridn=7

Mogą być na początek, do ćwiczeń. Ale 3M są warte swojej ceny.

 

Jeszcze BOLL i Troton ma gąbki na rzep ale nie wiem jak z jakością.

 

System APP:

1. Twarda - biały kolor /cutting

2. Średnia - żółty kolor /polishing

3. Miękka - czarny kolor /finishing

 

Nowy (stary) system 3M:

1. Twarda - zielony (pomarańczowy, beżowy) kolor /cutting

2. Średnia - żółty kolor /polishing

3. Miękka - czarny (niebieski) kolor /finishing

 

Dzięki za wyjaśnienie i pomoc m.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na początek kupić dobrej jakości gąbki 3M żółta i niebieską tanio tutaj mamy . klakiernik A na talerz mocujący poszekać na dostawe i kupić np tutaj mrcleaner nie traktuje tego jako reklame kupisz gdzie zechcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok kupiłem czarny i żółty pad 3M. Tak jak pisałem wcześniej mam tylko MG UC czy po jej zastosowaniu muszę koniecznie dawać jakąś wykończeniową pastę czy mogę położyć już PB BH? I czy stosować obydwa pady z UC czy tylko jeden? Mam jeszcze tak jak pisałem próbki AG SSR 1,2,3, ale one chyba nie wystarczą ( chyba, że na pojedyncze elementy ). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG UC czy po jej zastosowaniu muszę koniecznie dawać jakąś wykończeniową pastę czy mogę położyć już PB BH?

 

To zależy jak będzie wyglądał lakier po zrobieniu tylko UC. Jeżeli nie będzie swirlsów, hologramów to myślę, że można go umyć, oczyścić lakier i nakładać PB BH.

 

I czy stosować obydwa pady z UC czy tylko jeden?

 

Wg mnie żółty i czarny to praktycznie prawie to samo - mogłeś sobie kupić zielony, żółty i niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.