Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jak pogoda dopisze zabieram się za woskowanie fury FK 1000p przymierzam dla lepszego efektu na drugą warstwę kupić jeszcze tester Finish Kare Pink Wax - będzie dobrze ?

Drugie pytanie czy kupować cleaner Prima Amigo czy styknie IPA pod wosk ? bo z tego co czytam różne są opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanera typu Prima Amigo nie wymywa się IPA - nie ma to sensu, gdyż Amigo sporo "dodaje od siebie" do wyglądu lakieru. Jeżeli cleaner ma być wymyty IPA, lepiej użyć "zwykłego" cleanera - tańszego i nie poprawiającego wyglądu lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 22.08.2017 o 10:37, audika napisał:

Panowie czy cleaner diod juice Lime prim nada się pod FK?

Tak, jak najbardziej... 

 

55 minut temu, wojti91zmc napisał:

Panowie czy dluzej i wytrzyma FK na cleanerze poorboys PP2 czy wymyc go ipa i na to FK? Bo juz sam nie wiem

Cleaner + IPA + FK i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W wątku doczytałem że sporo osób kładzie FK1000 na AG SRP. I takie combo wytrzymuje dość długo. Moją resztę z testera FK1000 odstąpiłem po wysmalcowaniu 2 aut w domu, koledze. I on rozważa kłaść na AG SRP albo Prime Amigo. Czy te dwa w.w. clinery będą się cechowały podobną trwałością. Czy któryś z nich trwalszy. Czy na tym zestawie dało by radę poleżeć zimę.

U siebie położyłem na DETAILER'S PRO Coating Prep Polish a 2 auto na PBPP i zobaczymy ile to pożyje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ AG SRP to AIO (Prima Amigo, to również nie jest typowy, czysty cleaner), więc trwałość położonego na ten preparat wosku będzie zdecydowanie krótsza. Osobiście nie widzę sensu tego zestawu. Jeśli kolega chce mieć realne szanse na towarzystwo wosku do końca zimy ;-), to niech wypracuje cleaner, potem porządnie odtłuści powierzchnię i na to zaaplikuje wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, paperson napisał:

@V1RU$ AG SRP to AIO (Prima Amigo, to również nie jest typowy, czysty cleaner), więc trwałość położonego na ten preparat wosku będzie zdecydowanie krótsza. Osobiście nie widzę sensu tego zestawu. Jeśli kolega chce mieć realne szanse na towarzystwo wosku do końca zimy ;-), to niech wypracuje cleaner, potem porządnie odtłuści powierzchnię i na to zaaplikuje wosk.

Z DETAILER'S PRO Coating Prep Polish nie wymywałem nic, niby nie ma takiej potrzeby a jak w praktyce zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2018 o 15:05, V1RU$ napisał:

Z DETAILER'S PRO Coating Prep Polish nie wymywałem nic, niby nie ma takiej potrzeby a jak w praktyce zobaczymy.

w praktyce sprawdzone, że też nie ma potrzeby, to wyjątkowy cleaner, zaprojektowany z myślą o powłokach, świetnie przygotowuje lakier pod każde lsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy jedno pytanko mam żeby tematu nowego nie zakładać. Do wosku Finish Kare 1000P i cleanera Deep Clean Polish warto zastosować jakiś glaze ? Jeśli tak to jaki byłby odpowiedni (najchętniej małe opakowanie) do takiego koloru auta jak poniżej ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

IMG_20180929_143940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy warto :-) jakbym znał odpowiedź to bym nie pytał :-) dzięki.

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

Stosując Finish Kare 1000P i cleanera Deep Clean Polish używać IPA przed woskiem czy nie ma potrzeby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do zimowego podbijania trwałości FK1000 (2 warstwy) mam do wyboru na półce stoją:

ADBL SSW

ProSTAFF Car Coating WATER GOLD - Quick Deatiler

Który lepszy i dlaczego. Czy nie popsują właściwości FK1000. A może używać ich na przemian, czy taka kanapka to już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, V1RU$ napisał:

Witam.

Do zimowego podbijania trwałości FK1000 (2 warstwy) mam do wyboru na półce stoją:

ADBL SSW

ProSTAFF Car Coating WATER GOLD - Quick Deatiler

Który lepszy i dlaczego. Czy nie popsują właściwości FK1000. A może używać ich na przemian, czy taka kanapka to już przesada.

Nie ma znaczenia co użyjesz czy SSW czy CCWG. Oba się nadaja a różnice będą czysto subiektywne. Możesz co 2-3 miesiace nałożyć raz jeden, raz drugi. 

Jedyna różnica, to w świadomości, że raz dorzucisz na wierzch polimery, a raz kwarc. Z tego co pamiętam to prostaff był po prostu bardziej śliski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

W jednym ze swoich fajnych filmow Nowicki odradza klasc ssw na fusso bo go ponoc zapycha,co wy na to? 

kładłem wiosną SSW i na fusso i na bh finisa, które leżały od jesieni...

oczywiście właściwości hydrofobowe przejmuje zawsze topowa warstwa ale nie pamiętam, żeby był jakiś efekt zapchania

 

ludzie też za dużo panikują ze słowem "zapycha", życie nauczyło, że jak hydrofobowość została zmieniona przez dany produkt, to z czasem po odpowiednich myciach się "odetka" 🙂

pierwotnie zapychanie tyczyło utraty właściwości hydrofobowych z powodu osadów kamiennych i innych zanieczyszczeń, a nie zmiany charakterystyki przez produkt topowy, może by do tego wrócić, czas na refleksję 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  ja podobnie jak Ty na wiosne kladlem na kulejace juz nieco fusso nie SSW ale np.BSD i nie tylko nie zauwazylem zadnego zapchania ale odwrotnie efekt odzycia(polepszenia) hydrofobowosci(swoja droga niezbyt dlugotrwaly) podejrzewam ze efekt bylby nieco inny na swiezo polozonego fusso(stad chyba mit o zapychaniu) Nowicki poleca w takim przypadku  jesli nie chcemy zbytnio ingerowac QD typu czyszczacego.Co do zapychania sie z powodu osadow kamiennych to czesto sie spotykam z tym na forach zagranicznych i popularne sa tu szampony odtykajace lekko kwasowe(zalecane nie tylko na powloki) u nas malo popularne ale ostatnio pojawila sie taka nowosc od CleanTech 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , kładziecie produkty które mocno kropelkują już same z siebie na woski i cieszycie się z "odżycia " wosku ? Przecież to oszukiwanie samego siebie , oczywiście każdy robi to co lubi , tylko nie piszcie proszę że wosk ( ten na który położyliście dany produkt ) super leży .

BSD czy SSW to mocni zawodnicy ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yacek _b napisał:

Koledzy , kładziecie produkty które mocno kropelkują już same z siebie na woski i cieszycie się z "odżycia " wosku ? Przecież to oszukiwanie samego siebie , oczywiście każdy robi to co lubi , tylko nie piszcie proszę że wosk ( ten na który położyliście dany produkt ) super leży .

BSD czy SSW to mocni zawodnicy ...

Przeciez wlasnie to napisalem 😉 Efekt "odzycia" nie jest zadnym odzyciem umierajacego wosku tylko efektem pokrywajacej go warstwy produktu,i nie widze sensu mowienia o trwalosci danego wosku jesli co mycie cos nakladamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yacek _b napisał:

Koledzy , kładziecie produkty które mocno kropelkują już same z siebie na woski i cieszycie się z "odżycia " wosku ? Przecież to oszukiwanie samego siebie , oczywiście każdy robi to co lubi , tylko nie piszcie proszę że wosk ( ten na który położyliście dany produkt ) super leży .

W pełni się z Tobą zgadzam. 

90% produktów, które testuję nie widzi nigdy qd/qw ani innych boosterów, zwłaszcza jak chce się sprawdzić trwałość.

Gdy już sprawdzę samodzielny produkt. Wtedy dopiero eksperymentuję z kanapkami, jak się zachowują. Ewentualnie robię to na oddzielnych elementach. Inaczej test nie jest wiarygodny.

To wszystko w kontekście testu i opinii o produkcie. Natomiast nie widzę nic złego w tym, że ktoś w połowie zimy da jako booster cc watergolda. A na wiosnę poprawi ssw gdy wosk już umiera miejscowo. To pozwoli przetrwać zabezpieczeniu (nie istotne któremu) do cieplejszych dni, aż ktoś będzie mógł zrobić ponowną aplikację LSP.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.