Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem szkoda marnowac wosku w ten sposob ;)

 

Jesli wosk jest odpowiednio nalozony to nie ma wiekszego problemu w jego spolerowaniu.

 

Pamietaj ze naklada sie minimalna ilosc wosku na lakier, pozniej polerujac go operuj tak MF zeby wlokna nie zapychaly sie woskiem wtedy idzie zdecydowanie latwiej :)

Wiadomo, ze trzeba nakladac jak najciensza warstwe ale teoria teoria, praktyka praktyka no i sam FK 1000p IMO do najatwiejszych w pracy nie nalezy. Powiem szczerze, ze w moim odczuciu jest to jeden z najciezszych srodkow w nakladaniu i polerowaniu jakie mialem (nie tylko woskow).

Jakos trudno mi jest wyczuc/wypatrzyc czy nalozylem rowna warstwe i czy juz wystarczy, do tego nie jest latwo nalozyc cienka warstwe tego wosku. Ponadto zaschniety jest bardzo trudny do usuniecia. Wosk nakladalem juz 2 miesiace temu, po tym byla powtorzona jeszcze jedna warstwa, wielokrotne mycie i odswierzanie przy pomocy QD FK, ostatnio poszla na to jeszcze warstwa Natty's Red i pomimo to caly czas znajduje miejsca przyschnietego, nie wypolerowanego wosku (biale auto wiec trzeba sie wpatrywac zeby zobaczyc gdzie zostal taki przyschniety kawalek). Takze jak dla mnie to przyschniety FK 1000p jest na prawde pancerny. Co wiecej tam gdzie przez nieostroznosc wjechalem z woskiem na plastiki do tej pory mam biale slady ktory wychodza jak tylko pada jakis srodek do plastikow.

Z trwalosci jestem niesamowicie zadowolony, tak samo podoba mi sie wyglad samego wosku a po dodaniu na wierzch wosku naturalnego po prostu bomba. Jak bym mial krotko :) ocenic wosk to:

1. trwalosc - 10/10

2. wyglad - 9/10

3. latwosc pracy - 3/10 - przy czym 1/10 to zeskrobywanie wosku z lakieru przy pomocy skrobaczki do szyb :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest bardzo gorąco, są problemy. Jak temperatura jest niższa, nie ma. Taka moja opinia. Dziś zresztą będę nakładał klientowi na auto, to jeszcze sprawdzę, ale pamiętam, że jak były letnie upały, wosk nie był z tych najłatwiejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dzisiaj przyszła paczka z próbką wosku FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax , konsystencja trochę jakby miękka , był w plastikowym pudełeczku ( coś a'la mały krem Nivea ) , ale pomyślałem sobie że może to przez podróż deczko rozmiękła .

Śmierdzi chemią , pognałem do autka bo mnie cholera wzięła jak bym nie sprawdził .

Czytając ten post , niektóre osoby piszą że mogą wystąpić problemy z polerowanie ( bądź dopolerowaniem ) , moim skromniutkim zdaniem , wszystko zależy jaką warstwę położymy , jak mówiłem byłem ostrożny i starałem się kłaść jak najcieńsza warstwę gąbkowym padem megsa. Wosk kładłem na tylko dwa elementy ( przednie błotniki ) , które oczyściłem Lusso Revitalizing Creme .

Temperatura w garażu 18 C , wg. testu " palca " polerowałem po 8 min. ( ktoś powie że za szybko , no ale paluch chyba nie kłamie ;) ) . Żadnych problemów z polerownie . Jest Opór , ale nie jest to jakaś " orka na ugorze " .

Połysk , ktoś już tu na forum wspomniał ( chyba firmek ) , zaczynam nie odróżniać wosków . Ja za bardzo nie widzę różnicy pomiedzy " kanapka " EX-P i Red od PB a woskiem FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax :o , w świetle jarzeniówek garażowych ciężko mi było wychwycić różnicę .

Zobaczę w słońcu , co do odprowadzania wody muszę poczekać na deszcz lub aż autko sie przybrudzi by skoczyć na myjnię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połysk, ktoś już tu na forum wspomniał ( chyba firmek )
To raczej nie ja, ja sie podjaralem ze po polozeniu Natty's Red na FK 1000p auto super wyglada :). Ja tam mimo wszystko jakas roznice widze, ale glownie pomiedzy sealantem a woskiem naturalnym, no i bardziej na calym aucie niz na jednym elemencie. Pozatym musze sobie to jakos usprawiedliwic bo chcialbym dorwac cos z tematu http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2759 :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyglada fajnie, swiatlo bardzo plynnie rozplywa sie na oblosciach karoserii, w odroznieniu np do Natty's Red ktory poglebial ostrosc odbitego obrazu
W tamtym zdaniu bardziej chodzilo o marudzenie na bialy lakier, chociaz nie twierdze, ze jesli na masce polozone by bylo kilka woskow to bylbym w stanie rozpoznac ile ich tam jest :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK 1000p to sealant a 2685 to hybryda. Wg strony producenta:

 

FK 1000p

Cleaning: 1/10

Gloss: 10/10

Depth : 4/10

Protection: 10/10

Durability: 10/10

 

FK 2685

Cleaning: 1/10

Gloss: 9/10

Depth : 9/10

Protection: 8/10

Durability: 6/10

 

Czyli 1000p jest oceniony jak typowy sealant, bardzo wysoki polysk i wytrzymalosc, 2685 ma mniejszy polysk (chociaz pewnie w praktyce nie do odroznienia) ale wieksza glebie kosztem wytrzymalosci.

Tak sobie dywaguje, ze pewnie podobny efekt do 2685 mozna uzyskac kladac na 1000p warstwe wosku naturalnego. 2685 dla mnie jest ciekawy, ale wybralem 1000p bo zalezalo mi na czyms trwalym no i wosk zbieral swietne opinie w przypadku wygladu na jasnym kolorze (a o opinie o produktach na jasnych lakierach jest trudno :( )

 

[ Dodano: 14 Wrzesień 2010, 20:16 ]

Czy duża jest różnica między Nattys Red a Blue
w praktyce nie wiem, w teorii Blue jest opisany jako stworzony z mysla o ciemnych kolorach, Red bardziej uniwersalny z wieksza zawartoscia carnauby.
Czy one tylko na lato a FK na zime?
To w sumie jest pytanie do tematu wosk czy sealant na trudne warunki. Niby 476 jest takim pewnikiem na zime' date=' 1000p tez wyglada obiecujaco, chociaz wg tego testu http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=76435 Natty's Blue byl jednym z 7 woskow ktore dotrwaly do konca testow (pol roku).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.