Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
a jak by nawoskowac auto coli 476, i na to nałozył FK 1000p ?

coli by wyciagnał głebie a FK by "oblał szkłem" robiac blask

 

Konia z rzędem dla tego kto zobaczy różnice między Collim a Collim + Fk1000p. Jeśli chcesz robić takie combo to najpierw FK, a potem 476s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Auto nawoskowane 24 lipca (jeszcze jak byłem w PL) jedna warstwa FK1000 + FK Pink (maska, zderzak, błotniki, dach, spoiler) auto myte od tego czasu 3 razy, wosk nie wspomagany żadnym QD, 24h na dworze 7 dni w tyg.

 

Dzisiaj po pracy akurat popadało i jak wróciłem to nie mogłem się powstrzymać

żeby kilku fotek nie strzelić, moim zdaniem kropelki świetne a z reszta oceńcie sami :)

 

Rozdzielczość 3Mpx

p1050087e.th.jpg p1050086q.th.jpg p1050084q.th.jpg p1050083d.th.jpg p1050082.th.jpg

 

 

 

Na dachu jest aktualnie folia

p1050085.th.jpg

 

Dwa dni temu po myciu, czyli efekt tzw. świeżo polakierowanego samochodu jest :)

 

p1050076i.jpg

 

p1050072s.jpg

 

Teraz myślę kupić dużą puchę po przetestowaniu sampli :)

 

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja ! Wydaje mi się czy Focus się na tych zdjęciach uśmiecha, zadowolony ze swojej prezencji ?

A może i się uśmiecha :o no i można tak skojarzyć hehe

 

W sumie bardzo lubię ten samochód a zwłaszcza jego lakier bo jest bardzo wdzięczny,

i moim zdaniem ani to jasny ani ciemny kolor bo co bym nie nałożył w efekcie końcowym praktycznie zawsze zaobserwuje różnice :) taki ot fikuśny kolorek :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 niesamowicie przepiękne auto.. (ps. felgi advance? mój kolega sie nad nimi ostatnio zastanawiał)

po 2 to po FK wydaje mi sie że mam identyczne odprowadzanie/kropelkowanie wody :) ja narazie nie myłem autka bez QD ale widze że na luzie można to zrobić i itak nie straci połysku :) a napisz jak czym myjesz autko?

 

snc00173e.jpg

snc00172l.jpg

snc00174.jpg

snc00176l.jpg

11732154.jpg

11791309.jpg

 

aha a niewydaje Ci sie że jakby FK ma (choć przezarąbisty) za płytki połysk? ja chyba musze spróbować jeszcze czegoś z carnauba..

 

[ Dodano: 7 Wrzesień 2010, 20:17 ]

A może i się uśmiecha no i można tak skojarzyć hehe

mi ona bardziej na złego wygląda :evil:

kolor mistrzowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 niesamowicie przepiękne auto.. (ps. felgi advance? mój kolega sie nad nimi ostatnio zastanawiał)

Felga Tomason TN1 18"

 

po 2 to po FK wydaje mi sie że mam identyczne odprowadzanie/kropelkowanie wody :) ja narazie nie myłem autka bez QD ale widze że na luzie można to zrobić i itak nie straci połysku :) a napisz jak czym myjesz autko?

Wnioskując ze zdjęć można zaobserwować bliźniacze odprowadzanie wody/kropelki ;)

A zdjęcie dachu identyczne jak u mnie (bo czarny i te krople).

Od następnego mycia mam zamiar użyć jakiegoś QD i będzie to albo FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE lub SMARTWAX SMARTDETAIL QUIK DETAILER.

 

Co do mycia to standard czyli, pakuje w domu wda wiadra 20l z wodą do auta,

jedno z czysta z Grtiem w środku, drugie z szamponem PB Super Slick & Suds Concentrated Car Wash,

do mycia rękawica magsa i śmigam sobie na pobliską myjnie samoobsługową,

i zawsze tylko jeden program czyli opłukanie auta myjką ciśnieniową z większych

zanieczyszczeń (z reszty programów nie korzystam bo sam nie wiem co za chemia tam jest),

mycie i znowu płukanie a następnie osuszanie.

Jest 8 boksów więc ludzie nie marudzą że nieraz potrafię siedzieć kilka godzin w boksie

a i nikt nie gania jak się rozłożę z własnym sprzętem wiec jest OK.

 

aha a niewydaje Ci sie że jakby FK ma (choć przezarąbisty) za płytki połysk? ja chyba musze spróbować jeszcze czegoś z carnauba..

Tak tez to zauważyłem, po PB EX-P miałem większy połysk ale był on bardziej plastikowy,

tu tez jest ale jak by to powiedzieć "grubszy" bo wydaje się że auto jest pociągnięte

clarem. Może na przełamanie tego spróbuj zapodać na FK1000 warstwę FK Pink

tak jak u mnie na przodzie albo inny wosk z carnaubom , myślę że będzie dobrze.

Ja planuje na FK1000 zapodać warstwę CG PETE'S 53 i zobaczę co z tego wyjdzie.

Jednak sadze że to nie nastąpi w tym sezonie.

 

No foka naprawdę i ten kolor wiadomo że te auto szybkie jest i musi błyszczeć. Widze kolejna osoba zachwala 1000hp

Tak poza konkursem, aktualnie ponad 270 Koni więc rożnego rodzaju owady zbiera się w

szybkim tępię no i pomarańczowy to narodowy kolor Holandii więc nie ma głowy żeby się

nie obejżała. A jak widzisz że grono zwolenników rośnie to pora rozbić świnkę i zamawiać wosk na 20 lat

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga Tomason TN1 18"

noooo pomyliłem nazwyy Tomason, bardzo fajna on też szukał 18', wkońcu kupił customową z audi r8.

koło mnie ma ktoś też je w maździe jakiejś śmiesznej i wyglądają extra.

Wnioskując ze zdjęć można zaobserwować bliźniacze odprowadzanie wody/kropelki

A zdjęcie dachu identyczne jak u mnie (bo czarny i te krople)

dokładnie umnie jak "2 krople wody" :D

Od następnego mycia mam zamiar użyć jakiegoś QD i będzie to albo FINISH KARE EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE lub SMARTWAX SMARTDETAIL QUIK DETAILER.

poczekaj bo własnie "testuje" smartwaxa, megsa UQD i taniutkiego w porównaniu do nich PB Sprey&Gloss i narazie różnic niewidać, więc poco przepłacać :) a co do QD od FK to niewiem nic o nim.

Co do mycia to standard czyli, pakuje w domu wda wiadra 20l z wodą do auta,

jedno z czysta z Grtiem w środku, drugie z szamponem PB Super Slick & Suds Concentrated Car Wash,

do mycia rękawica magsa i śmigam sobie na pobliską myjnie samoobsługową,

i zawsze tylko jeden program czyli opłukanie auta myjką ciśnieniową z większych

zanieczyszczeń (z reszty programów nie korzystam bo sam nie wiem co za chemia tam jest),

mycie i znowu płukanie a następnie osuszanie.

Jest 8 boksów więc ludzie nie marudzą że nieraz potrafię siedzieć kilka godzin w boksie

a i nikt nie gania jak się rozłożę z własnym sprzętem wiec jest OK.

hehe no i znów tak samo tylko na 1 wiadro.. ale jest luz więc następnym razem kupie dodatkowe i walne na dwa. Ja teraz w nocy robiłem jak stróż spał bo w dzień niepozwolił :/

Tak tez to zauważyłem, po PB EX-P miałem większy połysk ale był on bardziej plastikowy,

tu tez jest ale jak by to powiedzieć "grubszy" bo wydaje się że auto jest pociągnięte

clarem. Może na przełamanie tego spróbuj zapodać na FK1000 warstwę FK Pink

tak jak u mnie na przodzie albo inny wosk z carnaubom , myślę że będzie dobrze.

Ja planuje na FK1000 zapodać warstwę CG PETE'S 53 i zobaczę co z tego wyjdzie.

Jednak sadze że to nie nastąpi w tym sezonie.

ja na lato kupie tester czegoś z dużą ilością carnauby (lusso oro czy raceglaze55) i zobacze jaki efekt, jak niebędzie sząłu to kupuje dużą puche FK 1000p bo jest naprawde dobry.

Tak poza konkursem, aktualnie ponad 270 Koni więc rożnego rodzaju owady zbiera się w

szybkim tępię no i pomarańczowy to narodowy kolor Holandii więc nie ma głowy żeby się

nie obejżała.

ułaaa 270 koni, w st to standard? pięęękne te kolory ma ford, dziś pierwszy raz pod blokiem ktoś wyjeżdżał tym jaskrawym zielonym rs, chyba ktoś kupił bo 1 raz widze. Pięknie fuknął z wydechu przy zmianie z 1 na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD smartwaxa i FK mam już w domu a PB jeszcze nie używałem SG

 

Focus II ST225 na papierze ma 225KM ale na hamowni zdrowe ST wypluwa ok 205 KM,

u mnie strzelanie z tlumika to codziennośc :D

I koniec OT bo to nie forum Tuningowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o hehe, żeby samym QD psiknąć autko to jeszcze nie wpadłem ale musze sprawdzić, zrobie np. jakąś figurę na masce i poleje wodą maske, ciekawe co będzie :)

u mnie megsowy UQD trzymał się 3 mycia na czystym lakierze, czyli około miesiąc i tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem, że wosk o którym mowa w temacie na moim aucie utrzymuje się już miesiąc. Ogólnie to tylko raz po myciu auta przeczyściłem go QD. W sumie to pierwszy raz mam styczność z woskiem lepszym niż dostępne w marketach. Jestem z niego bardzo zadowolony chodź na nim nie pozostanę.

 

Niżej filmik słabej jakości ale za to cieszy oczy.:D

 

FK 1000 Hi-Temp Paste Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum bylo ze do zczyszczenia zaschnietego wosku mozna wspomoc sie quick detailerem. Mam FK #425 ale nie probowalem.

Następnym razem na zaschnięty wosk nałóż odrobinę świeżego za pomocą aplikatora i od razu zetrzyj mikrofibrą. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda marnowac wosku w ten sposob ;)

 

Jesli wosk jest odpowiednio nalozony to nie ma wiekszego problemu w jego spolerowaniu.

 

Pamietaj ze naklada sie minimalna ilosc wosku na lakier, pozniej polerujac go operuj tak MF zeby wlokna nie zapychaly sie woskiem wtedy idzie zdecydowanie latwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matgym, w sumie prawda, ale pucha FK1000 jest przeogromna

to bynajmniej takim sposobem starczy na 10 lat a nie na 20 :kox:

 

A z drugiej strony po takim sposobie można się spodziewać że tam gdzie po ponownym

nałożeniu źle zetrzemy świeży wosk wyjdą białe smugi jak nie dotarty wosk wyschnie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.