Skocz do zawartości

Impregnacja skóry, jak i ile ?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Impregnując skórę środkiem Zaino zauważyłem że po nałożeniu odzywki zrobiły się plamy, próbowałem je zniwelować microfibrą ale bez skutku, więc ja zwilżyłem wodą i wszystko ładnie zeszło. Czy przecierając trochę zwilżoną MF nie wytarłem odżywki.

Wydaje mi się że nałożyłem zbyt dużo odżywki i to co było w nadmiarze zostało wypchnięte przez skórę, zaznaczam że po nałożeniu fotele wyglądały idealnie, dopiero po godzinie wyszły plamy. Co robię źle ? Za dużo odżywki ? Może zły aplikator (nakładałem padem Meguiar's)

 

W jakich warunkach najlepiej nakładać odżywkę, lepiej żeby skóra była zimna, ciepła czy nie ma to znaczenia ?

 

Jak nakładać odżywkę, padem czy lepiej padem z MF ? Wystarczy jedna cienka warstwa czy lepiej dołożyć coś więcej ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna cienka warstwa wystarczy. Nałożyłeś za dużo i powstały smugi, tam gdzie przecierałeś wodą bardzo możliwe, że dość mocno naruszyłeś warstwę odzywki.

Najlepiej odzywki typu Zaino (coś w typie dość gęstego mleczka o ile się nie mylę) najlepiej nakładać padem z mikrofibry lub bawełny. Nie wiem jakim padem z megsa nakładałeś, ale np żółty jest dla mnie do takich celów beznadziejny, ciężko rozprowadzić produkt.

Skóra powinna być zimna, sucha, miejsce pracy zacienione. W upale odżywka zbyt szybko wysycha i smugi gotowe. Przy jasne skórce tego tak nie widać ale przy czarnej jest czasami niezła walka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Zasada uniwersalna, jeśli chodzi o środki do skóry:

"lepiej oszczędniej, a częściej"

Pamiętajcie, że skóra w autach zwykle ma powierzchnie zamkniętą. Ciężko przyjmuje jakiekolwiek środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.