Skocz do zawartości

Dressing lub Atomizer - środek z połyskiem do plastików


MaArek77

Rekomendowane odpowiedzi

O gustach się nie dyskutuje.

Opinie ma każdy swoja jak d...ę

 

Ale moim zdaniem jeśli nakładamy jakikolwiek środek na wyczyszczony plastik wewnątrz auta lub z zewnątrz  (także dressing na oponę) powinien on być mocno czarny i z połyskiem.

Nie mam tu na myśli tłustego klejącego nalotu jak po chamskim plaku

 

Po prostu matowe czy satynowe środki naniesione na plastik który nie jest zniszczony czy wyblakły np w kilkuletnim aucie nie robi żadnego efektu, żadnego wrażenia.

 

Jednym słowem szukam środka na plastik wewnątrz i może być z zewnątrz "w połysku"

 

Moja propozycja czego używam:

SONAX TIEFEN PFLEGER "GLANZEND"stara, dobra i tania, nie tłusta, w atomizerze więc starcza na długo, pojemność 300 ml - cena ok 22-32 zł

Jest w formie mleczka bardzo widnegi i ładnie pachnie. Połysk jest idealny nie nachalny

 

 

son.jpg

 

Propozycja nr 2 to już niedostępny wszędzie

 

MEGUIARS Ultimate Protectant Spray - 473ml - atomizer, emulsja w cenie ok. 60-70 zł

 

Tworzy tzw Show Car Shine - świetny połysk, dla mnie mega utrzymuje sie wiele dni. Gesty dresding. Przed użyciem trzeba wymieszać bo to jest zawiesina

 

Screenshot 2022-02-07 at 20-59-45 MEGUIARS Ultimate Protectant Spray plastiki 473ml.png

Oczywiście czekam na Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje.

Musze tez zrobić materiały jak zachowują sie moje srodki

 

Pro Elite Cockpit Oceanik dobrze przyciemnia jednak na miękkim plastiku nie ma połysku

drugi produkt Lahega Multishine i66 jak widze jest tylko w dużych opakowaniach ale bez rozcieńczania dobrą robotę robi - efekt ciekawy

Kosztuje tylko ok 150 zł więc cena śmieszna jak za 5 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przyciemnia, ale raczej satynowo, niż błyszcząco - na oponach nawet w półmat wpadał. Przyjemnie. 

Do stosowania Perla w środku zniechęciłem się, gdy @Birkhof słusznie zwrócił uwagę na piktogramy na opakowaniu. Prawdopodobnie przesadzam, ale strzeżonego... i tak dalej. Przyznaję jednak, że cztery z czterech aplikacji dały pozytywny efekt. Na twardych plastikach Opla tylko przyciemnił, w Citroenie dał ładną satynę. Wymaga dotarcia na gładkich plastikach, tworzą się smugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę nieco temat.

Z proponowanych przez kolegów środków żaden mnie nie przekonał do zakupu i testów:

- Pro Elite Cockpit Oceanik  - dobrze przyciemnia jednak na miękkim plastiku nie ma połysku

- Lahega Multishine i66 - za duże opakowanie, za 150 zł wolałbym 2 opakowanie dwóch różnych środków, jeśli mi nie podpasuje to kasa w błoto i bańka preparatu

- CarPro Perl - połysk raczej satynowy, fotki na twardych plastikach a ja mam sporo miękkich - poza tym znów do rozcieńczania

cytuje instrukcję:

Rozcieńczenie:
• zewnętrzne tworzywa sztuczne – od 1:1 do 1:3,
• zabezpieczenie komory silnika – od 1:1 do 1:3,
• opony i guma – nierozcieńczony lub 1:1,
• winyl i skóra – 1:5,
• dressing do plastików wewnętrznych - od 1:60 do 1:62.

 

to jakiś idiotyzm, 10 butelek, 10 stężeń...

 

Wybaczcie ale środki do rozcieńczania mnie denerwują, bo źle rozcieńczę będzie nieodpowiedni efekt.

Niby do wszystkiego czyli do niczego

 

Ma być odpowiedni - psikam i jest połysk, przecieram i zostaje.

Poproszę o dalsze  propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, MaArek77 said:

 

- CarPro Perl - połysk raczej satynowy, fotki na twardych plastikach a ja mam sporo miękkich - poza tym znów do rozcieńczania

cytuje instrukcję:

Rozcieńczenie:
• zewnętrzne tworzywa sztuczne – od 1:1 do 1:3,
• zabezpieczenie komory silnika – od 1:1 do 1:3,
• opony i guma – nierozcieńczony lub 1:1,
• winyl i skóra – 1:5,
• dressing do plastików wewnętrznych - od 1:60 do 1:62.

 

to jakiś idiotyzm, 10 butelek, 10 stężeń...

 

Wybaczcie ale środki do rozcieńczania mnie denerwują, bo źle rozcieńczę będzie nieodpowiedni efekt.

Niby do wszystkiego czyli do niczego

Super podsumowanie. Jest ekonomiczny (koncentrat) i można go użyć na zewnątrz i wewnątrz w wielu miejscach... także jest do niczego 😅 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMCzysci napisał:

A ja nie wiem, w czym tu problem emoji6.png

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Moze będę studia kończył czy mam na boczku drzwi vinyl, czy skórę a może sztuczna skórę czy plastik miękki, czy może twardy i czy połysk będzie duży czy mały

Chce jedno stężenie a nie 100 opcji nie mam zakładu detailingowego

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MMCzysci napisał:

Ja tam robiłem środek 1:5, cały. Wszystko było ok.

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

No spoko. Dzieki.

5 litrow. Rozcziencze 1:5 to będę miał 25 litrow

Wszyscy zdrowi? Ja podziękuję

Może będę sprzedawał na targu

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co unosić. Podałem przykładowe stężenie, które mi doradzono na forum i z którego byłem zadowolony. Niekoniecznie trzeba trzymać się instrukcji z butelki. Its not rocket science, Perl naprawdę jest przyjemnym środkiem, na dobrą sprawę trzema stężeniami można wykończyć całe auto. A pytanie



Wszyscy zdrowi?
pozostawię bez odpowiedzi.






  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

 

pozostawię bez odpowiedzi.

 

Widać brak u Wszystkich p9czucia humoru.

Nie unoszę się tylko żartobliwie pytam czy wszyscy zdrowi skoro prywatnie kupić mam 25 litrow produktu

 

Rozumiem firmy autodetailingowe itp

 

Stężenie które używasz jest w porządku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, GrzechuKR napisał:

Autoland mleczko do kokpitu Super połysk

Nie jest dostepny, szukałem, tylko jako ściereczki. Poza tym troche za niska półka

Chyba znalazłem sam

Nielsen Choice - niezbyt dostępny ale litrowe opakowanie da sie znaleźć i dobra cena ok 60 zł

 

Jest ładny połysk, jedynie mogą byc plamy po spotkaniu z wodą

 

Nieco droższy byłby klasyk Poorboy's World natural look - dostępny w opakowaniu 946 ml - nieco mniejszy połysk, tez łapie plamy po wodzie

 

Lubie litrowe opakowania bo wtedy środek starcza na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaArek77 napisał:

Nie unoszę się tylko żartobliwie pytam czy wszyscy zdrowi skoro prywatnie kupić mam 25 litrów produktu

A kto każe ci kupić 5L bańkę? Można kupić na próbę 50ml za jakieś 16zł z którego masz 250ml gotowego produktu, lub zrobić dwa testowe rozcieńczenia by mieć jeszcze na zewnątrz.

30 minut temu, MaArek77 napisał:

Poza tym troche za niska półka

Czasem warto sprawdzić polecane "marketowe" produkty bo można się bardzo miło zaskoczyć.

 

5 godzin temu, MaArek77 napisał:

Widać brak u Wszystkich p9czucia humoru.

Może czasem zamiast wyszukiwać braku poczucia humoru u wszystkich to watro pomyśleć o logice i tonie swoich wypowiedzi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Pierwszy w którym szukamy połysku.

Opony to megs endurance. Weźcie mi powiedzcie, że coś może się bardziej świecić to nie uwierzę. Używałem gościnnie dwa razy ale moje opony wyglądały jak piano black 😉

Do wnętrza to się nie wypowiem.

Z perla proszę sobie nie robić podśmiechujek bo to super produkt jest. 1:5 super uniwersalne bo i na oponach i na desce jeździ. U mnie wypadł dopiero po konfrontacji z gtechniq i miejmy na uwadze różnicę w cenie. Gtechniq nie tylko jest wielokrotnie droższy to jeszcze idzie go dużo. I jest zero uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej pisałem też szukałem takiego środka. Kupiłem Deturnera i efekt był dla mnie zadowalający. Może teraz jego wypróbuj.

 

Na dodatek masz możliwość zakupu 250ml wiec jak na testy idealna propozycja 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzator napisał:

Opony to megs endurance. Weźcie mi powiedzcie, że coś może się bardziej świecić to nie uwierzę. Używałem gościnnie dwa razy ale moje opony wyglądały jak piano black 😉

Proataff kolego, bije endurance zdecydowanie w Połysku 🙂

 

Co do świecącego dressingu do plastików to polecę Angelwax Angel lub geyon preserve ( jakoś tak ) nie jest to idealny połysk nieaytartego plaka ale naprawdę bardzo mocna satyna z ogromnym przyciemnieniem 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzator napisał:

Ciekawy temat. Pierwszy w którym szukamy połysku.

Opony to megs endurance. Weźcie mi powiedzcie, że coś może się bardziej świecić to nie uwierzę. Używałem gościnnie dwa razy ale moje opony wyglądały jak piano black 😉

tego środka nic nie pobije, uzywam

Ale powiem koledze ze dziwne ale podobnie żelowy i zbliżony efekt daje żel K2 Sigma, w czarnej butelce.

I jest połowę tańszy a litrowy

 

Radze wypróbować bo ja tez nie lubie taniosci i tandety ale to K2 jest rewelacyjne

8 godzin temu, yas napisał:

po co dyskutujecie z trollem? na porzadnym forum trolla sie usuwa/timeouta  daje

sam jestes troll

ludzie co za brak wyrozumialosci i chamstwo

nikomu nie dokuczyłem tylko uwazam ze proponowanie zakupu komus srodka 5 litrow znaczy 25 na gotowo to chore jest

 

a jakies zaczepki, ublizanie troll itp

 

ludzie wyluzujcie

38 minut temu, Tomas-sg napisał:

Proataff kolego, bije endurance zdecydowanie w Połysku 🙂

 

Co do świecącego dressingu do plastików to polecę Angelwax Angel lub geyon preserve ( jakoś tak ) nie jest to idealny połysk nieaytartego plaka ale naprawdę bardzo mocna satyna z ogromnym przyciemnieniem 🙂

No ciekawe opcje.

Dzięki

 

Pooglądam na YT efekt tych środków

 

Moze nie zalezy mi na tłustym blasku ale lubie jak jest efekt lekkiej mokrosci plastiku jak to nazwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.