Skocz do zawartości

LSP z wyższej półki


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja w majówkę położyłem na cleaner lusso z destiny, darkangel i body. Na razie jest ciekawie, deszcz nie robi na nich wrażenia, zobaczymy jakie będą wrażenia po pierwszym myciu ;) Lakier niestety niewdzięczny bo taki trochę "piaskowy" srebrny ale jakieś różnicę widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Kombinacja:

Prima Amigo + SV Shield + poprawione następnego dnia SV Nano Express

 

Lakier 2 letni, przebiegi małe; brak korekt; wcześniej Prickbort MAC 124, ADBL Vampire Liquid, Magifoam, szampon ADBL, glinkowanie BH sof; felgi: Gyeon Q2M WetCoat, opony: Good Stuff Black Mamba; uszczelki: CarPro Perl.

 

Efekt poniżej. Genialny blask. Po Nano Express lakier tak śliski, że prawie za klamkę nie można złapać :D Reszta wyjdzie "w praniu".

 

Zdjęcia bez ulepszeń itd. Tyle, że robione momencie i miejscu korzystnym dla widocznych efektów.

 

SV_Shield_2.jpg

SV_Shield_3.jpg

SV_Shield_4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, KHOT napisał:

Realne, potrafił mi całą zimę przetrzymać.

potwierdzam mi wytrzymał 4.5 miesiąca bez przygotowania jakoś specjalnie powierzchni :D wiec jak dobre podłoże 6 powinien dać rade;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

Ktos stosuje od dawna Body i moze sie wypowiedziec jak z trwaloscia? Producent podaje do 6 miesiecy :shock: Co jak na naturala wydaje mi sie malo realne

 

Ta granica między naturalami a hybrydami się zaciera. Niby napisali że zawiera naturalne woski i olejki ale z jakimi dodatkami produkcyjnymi nie wiadomo. 

Poducenci stosują domieszki sealantów, sylikonów, polimerów, kwarców i trzeba by jeszcze zapytać chemików czego jeszcze żeby wydłużyć trwałość.

Zwróć uwagę, że BH Finis i Double Speed Wax oba zawierają naturalną karnaubę a też mają bardzo długą żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie jak wiemy porządne naturalne woski typu: Sv utopia/ crystal rock/ concorso/ Zymol Glasur, Concours.  Robią świetny look na ciemnych kolorach a co z jasnymi kolorami? Bo szczerze nie używałem tych wosków na jasnych lakierach. Z tego co czytałem to FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax świetnie sobie radzi na jasnym. No ale co z woskami z wyższej półki? Jest jakiś typowy do jasnych kolorów czy szkoda kasy i z jasnego więcej się nie wyciągnie i wystarczy 1000P? Pytam dlatego bo myślę nad zmianą samochodu i chciałbym jasny kolor dla odmiany :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gardor napisał:

Panowie jak wiemy porządne naturalne woski typu: Sv utopia/ crystal rock/ concorso/ Zymol Glasur, Concours.  Robią świetny look na ciemnych kolorach a co z jasnymi kolorami? Bo szczerze nie używałem tych wosków na jasnych lakierach. Z tego co czytałem to FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax świetnie sobie radzi na jasnym. No ale co z woskami z wyższej półki? Jest jakiś typowy do jasnych kolorów czy szkoda kasy i z jasnego więcej się nie wyciągnie i wystarczy 1000P? Pytam dlatego bo myślę nad zmianą samochodu i chciałbym jasny kolor dla odmiany :D 

W poniedziałek robię test Hdc+Zymol Japon vs Prima Amigo+Fusso12m. Zobaczymy z ciekawości jaki look uzyskam na tych zestawach. Mam biały lakier i chciałbym uzyskać efekt lustra lecz podejrzewam że bez glaze się nie obejdzie. Ale zobaczymy. Jestem dobrej myśli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor , ja obecnie na Chevym mam dwie warstwy Titanium i bardzo mi się podoba jak to wygląda . 

Kiedyś na biały ( moja mazda ) kładłem Zymol'a Destiny i też wyglądał mega dobrze . 

W arsenale leży i czeka Dodo Diamond White i z racji że zajawka na woski znów u mnie w szczycie formy pewnie w niedalekiej przyszłości wleci na blachę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pobawiłem się dzisiaj troszkę i moim zamysłem było osiągnięcie wet look na białym

1.Mycie APC, Piana, Szampon, Glinka, Mycie, Odtłuszczenie Ipa

2. Prima Amigo + Fusso 12m

3. Znowu mycie i odtłuszczenie Ipa

4. Hdc + Zymol Japon

Zdjęcia z literą F to Fusso a Z to wiadomo i sami oceńcie gdzie jest większy look na białym lakierze.:) Chyba bez glaze już więcej nie da się wycisnąć.

20170814_075032.jpg

20170814_074926.jpg

Inked_Inked20170814_080223_LI9.jpgInked_Inked20170814_080040_LI4.jpgInked20170814_080158_LI.jpgInked20170814_080120_LI.jpgInked_Inked_Inked20170814_080012_LI.jpg

Inked_Inked20170814_091114_LI3.jpg

Inked_Inked20170814_091055_LI6.jpg

Inked_Inked20170814_091003_LI1.jpg

Inked20170814_091020_LI.jpg

Inked20170814_091040_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
7 minut temu, PiterG napisał:

Pinnacle souveran

Potwierdzam, ale wersja w puszce (nie płynny). Na ciemnych kolorach kosmos.

 

Kto obserwuje zawody show cars na amerykańskim wybrzeżu, wie, ile nagród zebrały samochody właśnie z tym woskiem jako LSP.

Pozamiatał konkurencyjne woski niezależnie czy kosztowały tyle samo, 2 tys, czy 8 tys puszka 🙂 

Oczywiście kluczem do wygranej nie jest sam wosk, to element składowy. Znaczenie ma oczywiście jakość lakieru (wyższej jakości malowanie niż fabryczne), oraz przygotowanie lakieru pod LSP.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Birkhof napisał:

Ten wosk jest takim rarytasem ze na niego nie bedzie „dobrej ceny” a raczej tylko standardowa 🙂

Chyba, że mieszkasz w stanach. Autopia regularnie robi promocje całego asortymentu.

 

U nas jest dokładnie tak jak piszesz. Produktu nawet nie ma w oficjalnej dystrybucji w PL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że mieszkasz w stanach. Autopia regularnie robi promocje całego asortymentu.

 

U nas jest dokładnie tak jak piszesz. Produktu nawet nie ma w oficjalnej dystrybucji w PL 

Autogeek tez ma często promocje, szczególnie poza sezonem. Zestawy mozna wyłapać -20 do 30% nawet

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 3.03.2019 o 17:43, PiterG napisał:

Pinnacle souveran

 

W dniu 3.03.2019 o 17:56, ghost napisał:

Potwierdzam, ale wersja w puszce (nie płynny). Na ciemnych kolorach kosmos.

Dzięki. Mój właśnie doszedł i jestem w małym szoku. Parę wosków już w życiu widziałem i smalcowałem, ale po tym, co Souveran zrobił na modelikach 1:18 nie mogę się doczekać wiosny i smarowania dużego auta. Dla mnie kosmos.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.