Skocz do zawartości

Nietypowe uszkodzenie plastiku po użyciu APC


strusmig

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
ostatnio przy okazji rozbiórki konsoli środkowej postanowiłem ją wyczyścić przy użyciu APC, a konkretnie KOCH Green Star w stężeniu 1:20. Konsolę zabrałem do domu i w wannie opłukałem ją wodą, potem spryskałem rozrobionym APC (1:20), wyczyściłem pędzelkiem i na koniec spłukałem dokładnie wodą.

Oto jak wygląda mój problem - przy krawędziach wnęk (głównie na radioodtwarzacz i półkę schowka) pojawiły się takie błyszczące nieregularne plamy.

20210924_160757a.jpg.86358863adee647086fe232adcacfaf1.jpg

Domyślam się, że coś poszło mocno "nie tak" bo podczas spłukiwania poleciały wraz z wodą jakieś drobne czarne "farfocle", ale one głównie leciały podczas płukania wewnętrznej strony konsoli (tej niewidocznej po zmontowaniu). Jak widać przed myciem konsoli centralnej robiłem testy na popielniczce i wszystko było OK (widać na zdjęciu po prawej, popielniczka już po nałożeniu dressingu).

Panowie, czy jestem jeszcze w stanie jakoś "wyprostować" tą sytuację czy raczej konieczne będzie szukanie używanej konsoli centralnej? Chciałbym żeby udało mi się chociaż pozbyć tych błyszczących plam/przebarwień. Próbowałem coś zadziałać tzw. "magiczną gąbką" w tych miejscach, ale nie przyniosło to zbytnio żadnych efektów.

Jeśli macie jakieś pomysły to z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie APC uszkodziło plastik tylko czas 😄 Ten plastik na konsoli jest pokryty cienką warstwą jakiejś gumy, taka sama sytuacja występowała w starszych autach z grupy vag gdzie gumowane plastiki potrafiły same z siebie się łuszczyć. Woda tylko pomogła w całym procesie.

Chemią do detailingu tego nie naprawisz, co najwyżej możesz próbować usuwać wierzchnią warstwę (tę matową) lub ewentualnie malować - ale przelicz sobie co wyjdzie taniej, może rzeczywiście kupno drugiej wyjdzie taniej.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KiziorDZN @strusmig
Mam taką samą teorię jak przedmówca. Miałem taką sytuację z VW Golf II z 1991r. W porozumieniu z klientem usunąłem resztę tej powłoki, a klient miał rozważyć ponowne malowanie. Jaki był ciąg dalszy nie wiem, ale te poszarpane plastiki wyglądały strasznie i po ściągnięciu było o niebo lepiej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli to jest podobna powłoka jak w grupie VAG z początku lat 2000 to to potrafi schodzić od ciepłej wody i odrobiny tarcia, także nie zdziwiłbym się jeśli bardziej temu plastikowi zaszkodziło długie moczenie w wodzie niż samo APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.