Skocz do zawartości

Gotowe zestawy: <100pln <150pln <200pln <250pln


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu zbierałem się do skompletowania listy od A-Z produktów i akcesoriów które będą mi potrzebne do detailingu na własną rękę dla przyjemności i satysfakcji. Lecz jest tego tyle że nie wiem co dla początkującego będzie najlepszym wyborem. Posiadam dwa samochody są nimi GOLF 4 (SREBNY LAKIER) i PASSAT B6 (CZARNY LAKIER) i potrzebuję produktów zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Czy pranie tapicerki można wykonać ręcznie bez żadnych odkurzaczy prócz domowych? Mam w Golfie4 jasną tapicerkę która szybko się brudzi i chciałbym ją wyprać ręcznie. Mam też problem z wyborem środka który wyprał by mi to.

Mam prośbę aby ktoś z was który się zna na tym i skompletował mi produkty i akcesoria z krótkim opisem do czego służy. Jak narazie mam produkty których używam z firmy K2. Jeszcze jedno, na srebrnej listwie są plamy od ropy jak je usunąć?

Może to dla niektórych dziecinne ale naprawdę potrzebuję dobrych rad od was a nie krytyk ,a napewno się takie znajdą. Coś dla początkującego amatora który będzie się uczył.

20180907_115523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, piotr_g_92@o2.pl napisał:

Czy pranie tapicerki można wykonać ręcznie bez żadnych odkurzaczy prócz domowych?

Jest to możliwe.

Widzę po zdjeciu, że celujesz w budżetowe produkty, w przystępnej cenie znajdziesz Autoland do czyszczenia tapicerek.

12zł w Carefour. W samochodzie nie korzystam, bo mam skóry, ale w domu ze dwa razy użyłem na materiale. 

Instrukcja użycia: https://www.autoland.pl/produkty/do-czyszczenia-tapicerek-agY1hi

Jak za tą cenę to ciężko znaleźć coś lepszego, ale oczywiście do odkurzaczy piorących nie ma startu, więc cudów się nie spodziewaj.

 

Od czegoś trzeba zacząć, porozglądaj sie za takimi markami jak Nielsen, Selaclean, RR Customs (RRC), Shiny Garage, mają produkty w bardzo przystępnych cenach. 

Popatrz za testerami (małymi opakowaniami) sprawdzonych firm: finish kare, poorboys worls... itd...

Poczytaj całe forum, jest tu odp na niemal każde pytanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być budżetowo to podobnie jak wyżej ale dorzucilbym jeszcze tenzi detailer. Niektóre produkty na prawdę sa spoko. Ostatnio sie polubilem z tenzi do opon :), a furorę robi ostatnio na forum krwawa felga.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu zbieram kosmetyki, żeby na wiosnę zacząć dbać o auto tak jak się powinno to robić.
Auto to Saab 9-3, lakier dosyć zmęczony, więc na początek wleci korekta.

Z kosmetyków już mam:
 

ADBL APC
Koch Chemie H8.02
Koch Chemie M2.01
Ultimate Compound
POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze
Dodo Juice - Purple Haze Wax
k2 Spectrum
NIELSEN FINESSE
Strong Cleaner colourlock
Leder Versiegelung colourlock

Sprzęt:
Nat pomarańczowy
Nat niebieski
ADBL Little Rascal Black - Szczoteczka Nylonowa
SHINY GARAGE Grey Ściereczka Mikrofibra 40x60
SHOWCARSHINE CLAY BAR 100G - GLINKA MEDIUM
Mikrofibry różne - koło 10 sztuk
Wiadra
Rękawica

 

W następnym zamówieniu planuję kupić: - Budżet ok. 200-250 zł

MAROLEX PIANOWNICA AXEL P3000 3L
ADBL Snowball 1L Neutralny Szampon Samochodowy
ADBL Tar and Glue Remover 1L Usuwa Klej i Smołę
ADBL Vampire Liquid 1L Krwawiąca Felga Lakier
WaxPRO Fluffy Dryer Plus MIKROFIBRA Ręcznik 60x90
K2 APLIKATOR GĄBKA DO NAKŁADANIA WOSKÓW
SHINY GARAGE COCO TIRE BOOSTER DRESSING DO OPON
SHINY GARAGE PRE-WASH CITRUS OIL

 

Taki zestaw będzie ok na początek, czy lepiej coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barto125 zamiast fluffy dryer'a kup od razu Work Stuff Monster Drying Towel. Zupełnie inna jakość osuszania auta i dobrze wydane pieniądze. Produkty ADBL lubię i cenię lecz T&G podmieniłbym na Prickbort :-) Brakuje na liście cleanera do opon. Tu proponuję produkt ADBL lub ExceDe.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎07‎.‎09‎.‎2018 o 23:47, piotr_g_92@o2.pl napisał:

Od jakiegoś czasu zbierałem się do skompletowania listy od A-Z produktów i akcesoriów które będą mi potrzebne do detailingu na własną rękę dla przyjemności i satysfakcji. Lecz jest tego tyle że nie wiem co dla początkującego będzie najlepszym wyborem. Posiadam dwa samochody są nimi GOLF 4 (SREBNY LAKIER) i PASSAT B6 (CZARNY LAKIER) i potrzebuję produktów zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Czy pranie tapicerki można wykonać ręcznie bez żadnych odkurzaczy prócz domowych? Mam w Golfie4 jasną tapicerkę która szybko się brudzi i chciałbym ją wyprać ręcznie. Mam też problem z wyborem środka który wyprał by mi to.

Mam prośbę aby ktoś z was który się zna na tym i skompletował mi produkty i akcesoria z krótkim opisem do czego służy. Jak narazie mam produkty których używam z firmy K2. Jeszcze jedno, na srebrnej listwie są plamy od ropy jak je usunąć?

Może to dla niektórych dziecinne ale naprawdę potrzebuję dobrych rad od was a nie krytyk ,a napewno się takie znajdą. Coś dla początkującego amatora który będzie się uczył.

20180907_115523.jpg

Będąc sobą napisałbym że do Golfa i Passata jak znalazł.

Ale jeśli miałbym być miły, to wolałbym:

pieniądze z 'BONO BLACK' przeznaczyć na zwiększenie budżetu na pozostałe produkty.

 

Nie wiem ile Ciebie to kosztowało ale

1. ADBL Interior Cleaner

2. Wosk jeśli ma być tani np. Dodo Juice,

3. Do kół hmm Vampire Liquid od ADBL raczej bym wział

 

I chyba tymi trzema rzeczami bym zrobił z większą przyjemnością i z lepszym efektem to co z powyższym K2.

Ale może dlatego że nie trawię tej firmy, ich reklam.

 

A pikanterii dodaje to jak ktoś kto używa K2 na myjni ręcznikiem papierowym wyciera auto po myjni. Rozumiesz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, paperson said:

@barto125 zamiast fluffy dryer'a kup od razu Work Stuff Monster Drying Towel. Zupełnie inna jakość osuszania auta i dobrze wydane pieniądze. Produkty ADBL lubię i cenię lecz T&G podmieniłbym na Prickbort :-) Brakuje na liście cleanera do opon. Tu proponuję produkt ADBL lub ExceDe.

ExceDe i Prickbort wygląda świetnie, przejrzałem testy 🙂

Work Stuff Monster Drying Towel widzę jest ciężko dostępny. Za to mają Work Stuff Beast Drying Towel - trochę mniejszy, ale gramatura 1100, nada się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster masz w wielu sklepach, np tu: https://showcarshine.pl/osuszanie/work-stuff-monster-drying-towel-twisted-pile-90x70.html?search_query=work+stuff+recznik&amp;results=5

W Monsterze różnice robi splot, on ściąga zupełnie inne ilości wody niż klasyczny fluffy. Zobacz ten test kolegi papersona:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barto125 w ręczniku do osuszania stawiaj na włókna "Twisted Pile", które odpowiedzialne są za mega chłonność i bezpieczeństwa osuszania lakieru. Monstera oprócz sklepu showcarshine.pl możesz ze zniżką kupić u innych forumowych partnerów:

https://www.bestseller.pl/work-stuff-monster-drying-towel-90x73cm-515gm2-super-chlonny-splot-wlokien-twisted-pile

https://autonablask.pl/produkt/work-stuff-monster-drying-towel-najlepszy-w-swojej-klasie/

https://www.pielegnowacauto.pl/work-stuff-monster-drying-towel-90-73cm-recznik-do-osuszania.html

Droższy odpowiednik to GYEON Q2M Silk Dryer. Mam również i sprawdza się na "5". Kolejnymi odpowiednikami (tu nie wypowiem się o jakości) są: D-Wash Orange Silk Drying Towel, CarPro DHydrate oraz Shiny Garage Extreme Drying Towel :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, paperson napisał:

Droższy odpowiednik to GYEON Q2M Silk Dryer. Mam również i sprawdza się na "5".

Czekam właśnie na Gyeon Q2M Soft Dryer sporo  tańszy od Silka i ciekawe czy będzie lepszy od Fluffego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Myślisz że ktoś będzie poświęcał swój czas na składanie zestawów po sklepach żeby podać gotowca na tacy?

Jest na forum słownik. Tam rozszyfrujesz skróty. Nie ma tu większej filozofii.

po angielsku nikt tu nie pisze a nazw produktów się nie tłumaczy więc nie bardzo widzę tu jakikolwiek kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przymierzam się do woskowania samochodu Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark Colour Wax 200g.

Chciałbym zapytać czy wystarczy mi tyle preparatów do oczyszczenia samochodu przed tym woskowaniem, a więc:

  • 1. RRC Active Foam - Wstępne mycie aktywnym szamponem
  • 2. RRC Car Wash Szampon 1L - Mycie rękawicą 
  • 3. RRC BUG REMOVER - Usunięcie w razie co owadów jeśli nie zejdą po aktywnej pianie i myciu rękawicą
  • 4. RRC Deironizer 1L/RRC Car Wash Tar and Glue Remover 1L - Tutaj mam dylemat co wybrać może wy polecicie.
  • 5. Glinkowanie i naniesienie wosku

Do glinki wystarczy woda z mała ilością szamponu, czy lepiej jakiś preparat inny? Pewnie będzie pytanie dlaczego wszystko z RRCustoms, szczerze? Wolałbym zamawiać wszystko z jednej stronki żeby koszty przesyłki były jedne, a nie kilka, a z tego co wiem RR ma dobrą opinie preparatów.

 Jeśli się z czymś mylę to proszę o poprawienie, bądź nakierowanie/poradę. Zaczynam dopiero przygodę z auto detalingiem stąd to pytanie 🙂 Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalwi napisał:

@Kondziuu Zapomniałeś o cleanerze i ew. o czymś do odtłuszczenia. Z tańszych cleanerów to np. Dodo Lime Prime Lite. Jeśli stawiasz trwałość na 1 miejscu to przed nałożeniem wosku wymyj cleaner (np. Wipe out-em od RRC lub zmywaczem silikonu).

W którym etapie? Od razu po glinkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michalwi napisał:

@Kondziuu Tak, po glinkowaniu. Co do glinkowania łatwiej ci będzie jeśli użyjesz ciepłego lubrykantu i moczył glinkę w ciepłej wodzie.

Jakiś ciekawy lubrykant możesz polecić? I czym one się różnią od siebie? I w jaki sposób to mi pomoże podczas glinkowania? Łatwiejszy poślizg podejrzewam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.