Skocz do zawartości

Gotowe zestawy: <100pln <150pln <200pln <250pln


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

ok panowie i panie dobrnalem.oto moj koncowy zestaw jutro zamawiam.prosze ocencie:

1--piana karcher

2--Prickbort MAC1124 usuwa smołę klej bezpieczny dla wosku powłoki 1L

3--Shiny Garage Iron Off V4 Bleeding czyszczenie felg z pyłu z klocków deironizacja 1L

4--ValetPRO Yellow Poly Clay Bar Średnia glinka 100g

5--TENZI En-Jee - koncentrat do bieżącego mycia felg, kołpaków 1l

6--Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue - Wosk naturalny ciemne lakiery 235ml

7--Dodo Juice Lime Prime - Cleaner pod wosk

8--Shiny Garage Lime APC wielozadaniowy środek czyszczący różne powierzchnie 1l

9--Zestaw Meguiar's Ultimate Compound & Tri Color Kit + APT

10--aplikatory:

-Monster Shine Wax Applicator 76mm - Aplikator do wosku

-Monster Shine APT Mikrofibra Grey 40x40cm

-Monster Shine Big Blue - Mikrofibra 60x40cm

-Monster Shine Fluffy Dryer PLUS ręcznik do osuszania lakieru 90x60cm bezpieczne obszycie

 

to by bylo na tyle.nie jestem pewien co do megsa czy to potrzebne.zrezygnowalem z black hole na rzecz wlasnie jego. :):) prosze o rady i ewentualne zmiany

wiem ze i tak najlepszym sprawdzianem bedzie metoda prob i bledow.jednak dzieki Wam chcialbym popelnic jak najmniej bledow.z gory bardzo dziekuje.forum jest mega pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć co powiecie na taki zestaw :

Usuwanie smoły z karoserii i felg: Unique Hades Tar Glue Remover czy MacSerien Prickbort ?

szampon: Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH ten do pianownicy + drugi do mycia na dwa wiadra ?

wosk: Finish Kare 1000P Hi-Temp czy FK 2685 Pink + Finish Kare Pad Glaze

detailer : POORBOY'S SPRAY AND GLOSS

Do wnętrza :

1. adbl apc

2. unique Hestia

Do tego wszystkiego jakieś pędzelki + rękawica + pianownica

Czy jest potrzebna jakaś pasta polerska lub jaka pasta do tego wszystkiego ? Jest jakiś sklep w którym by to wszystko było :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]eryk13[/ref],

Usuwanie Smoły to brałbym Prickbort, Szampon i Piane Aktywną wziąłbym z ADBL.

Do wosków się nie wypowiem bo zbyt luźno znam temat bo posiadam tylko Collinitle 476s i za niedługo Good Stuff Quick Wax wpadnie.

Do wnętrza: ADBL APC, Dressing ADBL Interior WOW - Jeżeli potrzebujesz, Pędzelki, mikrofibry itd.

W razie coś do Opon to Excede Tire 7 Rubber Cleaner + Good Stuff Black Mamba Shine - Jeżeli na błysk...

O rękawicach, pianownicach też się nie wypowiem bo co dobre a co gorsze to nie wiem 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś takiego :

Usuwanie smoły z karoserii i felg: MacSerien Prickbort

szampony: ADBL YETI i ADBL SHAMPOO

wosk: Finish Kare 1000P Hi-Temp czy FK 2685 Pink + Finish Kare Pad Glaze ( czy inne pomysły) ?

detailer : POORBOY'S SPRAY AND GLOSS

Cleaner: DODO JUICE LIME PRIME CLEANER (potrzebny/niepotrzebny ?)

Do wnętrza :

1. adbl apc

2.ADBL - Interior WOW - dressing zamiast unique Hestia

opony : Excede Tire 7 Rubber Cleaner

A co będzie dobre na plastiki na zewnątrz auta ? I co byłoby potrzebne do polerki lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711660 szampony: ADBL YETI i ADBL SHAMPOO

 

Yeti to nie szampon. To piana aktywna więc potrzebujesz też pianownicy jeśli chcesz ten etap stosować. Zamiast ADBL, w kwestii szamponu, brałbym FX Protect

 

711660 wosk: Finish Kare 1000P Hi-Temp

 

Jeden z klasyków. Dość wytrzymały jeśli o to chodzi. I można kupić małą puszkę co na początek jest fajne bo będziesz mógł sobie niebawem coś innego przetestować nie wydając dużo kasy.

 

711660 Cleaner: DODO JUICE LIME PRIME CLEANER (potrzebny/niepotrzebny ?)

 

Zdecydowanie przydatny. Ten będzie ok. Jak budżet masz to Prima Amigo. Możesz też dać szansę cleanerowi od Good Stuff. Uważam że sprawuje się tak samo dobrze jak DJ a jest tańszy

 

711660 Do wnętrza :

1. adbl apc

2.ADBL - Interior WOW

 

Mi WOW nie podszedł akurat. Wole PB NL ale to zależy od upodobań i plastików. WOW jest jednym z lepszych produktów na rynku.

 

JAk bierzesz czyścidło do opon to weź też dressing - Good Stuff Mamba albo nieśmiertelny Megs Endurance

 

 

Do plastików na zewnątrz polecam zdecydowanie ovatrol. Robi robotę jak nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a miał w założeniu wyjść mały tani zestaw :D

aktywna piana: ADBL YETI

szampon: FX Protect (wygląda ciekawie i cenowo nieźle)

Polerowanie Lakieru: MEGUIARS Ultimate Compound (da się coś ręcznie podziałać żeby to miało sens i żeby lakier odświeżyć czy wyrzucenie pieniędzy w błoto i zmarnowany czas?)

Cleaner: GOOD STUFF Rhino Horn Cleaner (faktycznie cenowo git)

wosk: Finish Kare 1000P Hi-Temp

detailer : POORBOY'S SPRAY AND GLOSS

opony : Excede Tire 7 Rubber Cleaner i black mamba shine

Do wnętrza :

1. adbl apc

2.ADBL - Interior WOW - dressing zamiast unique Hestia

Całość już w miarę git ? Kolejność też taka jak rozpisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]eryk13[/ref], zamiast UC i cleanera Good Stuff weź Duragloss 671 i cenowo będzie mniej i efekt podobny. UC ręcznie dużo nie zdziałasz, a lekkościerny cleaner to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Pod FK nadaje się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z stosowaniem tego Duragloss 671 skoro jest to lekkościerny cleaner to czy można to stosować za każdym razem ? Zwykły cleaner chyba byłby bezpieczniejszy dla lakieru biorąc pod uwagę używanie go przed każdym woskowaniem czyż nie ? Czy jestem daleki od prawdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniesz oksydacje jeśli jest, trochę swirli, a na pewno są, ale szkody nie zrobisz, spokojnie. Stosować możesz za każdym razem przed woskiem. Mało popularny w Polsce, ale wystarczy poczytać na zagranicznych forach. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim

 

Od jakiegoś czasu zbierałem się do skompletowania listy od A-Z produktów i akcesoriów które będą mi potrzebne do detailingu na własną rękę dla przyjemności i satysfakcji 

Zależy mi na tym by zakupić wszystko co będzie mi potrzebne zarówno wewnątrz i na zewnątrz, od mycia po położenie powłoki ceramicznej na samym końcu plus motocykl który chce doprowadzić do perfekcji.

Kilka rzeczy już posiadam, bo kiedyś się „bawiłem, uczyłem” na starym aucie w polerkę;)

Także aktualnie na stanie posiadam

-polerkę Flex vrg 3401

-pasty Megsa ulra cut 105 & ultra finishing 205

 

Tak wiec poniżej nie wszystkie pozycje mam wybrane, stad zapytanie do was co polecacie tzn co jest najlepsze jakościowo w dobrej cenie, bo jak wiadomo większość akcesoriów lepiej kupić raz na lata;)

Postaram się rozpisać listę jak najbardziej przejrzyście by nie było chaosu;)

 

MYCIE:

-szampon – co polecacie???

Aktualnie posiadam Chemical guys Citrus Wash&gloss który gdy wykończę chce zastąpić czymś innym

 

-myjka ciśnieniową – cos solidnego w dobrej cenie do 1500zl, czy może nie ma sensu tyle wydawać?

rozważam zakup Karcher K5 czy może nie warto???

-pianownica do myjki - ???

 

-piana aktywna – Autobrite Magifoam 5L – 189zl

-pianownica ręczna – Marolex + dysza herbicydowa

-rekawica Car Pro Wool Wash Mitt - 99zl

-pędzelki – Valetpro, DOL, ADBL czy casto, obi - co polecacie???

-wiadra z separatorem do mycia recznego - co polecacie???

-szczotka do felg Silverline Wheel & Alloy Brush - 17zl

Jakieś inne ciekawe szczotki warto zakupić???

- recznik do osuszania - Fluffy Dryer – jaka gramatura i jakiej firmy- ???

-APC - Nielsen Cyclone 5L - 95zl

-mycie felg - TENZI En-Jee 1L - 21zl czy może cos lepszego?

- plyn do szyb –Megs glass cleaner concentrate 3,8L – 155zl

-szybby – polerowanie i zabezpieczanie - ???

 

SILNIK – mycie w samochodzie i motocyklu - ??? apc czy może cos dedykowanego? Megs engine clean?

Pędzelki do czyszczenia silnika + dressing

 

OCZYSZCZANIE LAKIERU:

- usuwanie smoly - Prickbort MAC 124 1l - 35zl

- usuwanie zanieczyszczen metalicznych – CarPro IronX 1L - 99zl

-tar remover ??? potrzebny do kompletu?

- glinka - ValetPRO Yellow Poly 100g - 32.99zl

Mocniejsze i słabsze glinki jest sens mieć, kupować???

 

- cleaner - ValetPRO Cleaner Achilles Prep 500ml - 49.90zl

Achillesa nigdzie nie mogę znaleźć, co polecacie zamiast, a może cos lepszego??? Angelwax? Czy to prawda ze powinien być tej samej firmy co wosk by dać najlepszy efekt?

 

-ipa już posiadam od Tenzi

-politura ??? – warto położyć pod wosk po cleanerze?

 

- wosk - Finish Kare Hi Temp Paste Wax Tester 59ml - 19.99zl czy lepiej Collonite 476?

 

Auta którymi będę się bawil maja lakiery koloru zarówno ciemnego jak i srebrne, marki

bmw e36, vw polo 2004r, golf 4, opel insygnia, ford fusion, mercedes w211

 

-quick detailer - ??? megs ultimate quick detailer?

- aplikator z mikrofibry do cleanera - ???

- aplikator piankowy do wosku - ???

- 2 mikrofibry do polerowania cleanera i wosku - Flexipads microfibra bez krawędziowa

40x40 - 2x13.90=27.80zl

- dressing do plastikow - 303 Aerospace Protectant 473ml - 60zl

Czy może Megs ultimate protectant 355ml – 54zl ???

 

- dressing do opon – Megs endurance 473ml - 55zl

- aplikator do dressingu do opon - ???

 

-lampy – co do odświeżenia, polerowania, zabezpieczenia - ???

 

-elementy metalowe, chrom, alu itp. - ??? posiadam Megsa hot rims ale jest pracochłonny ;)

-powłoki, woski do felg, plastikowa wanna do mycia kol, felg itp - ???

 

-PAD cleaner, proszek, szczotka - ???

-benzyna ekstrakcyjna

 

KOREKTA LAKIERU:

Posiadam

-polerke Flex vrg 3401

-pasty Megsa ulra cut 105 & ultra finishing 205

Jakie zestaw padów polecacie do tej polerki do pełnej korekty tymi pastami? Czy może lepiej kupić inne pasty? Czy cos jeszcze powinienem dokupić do zestawu by wykonać pełną polerkę?

 

WNETRZE:

-odkurzacz piorący, ekstraktor z podgrzewaniem wody - ???

chce kupić raz, a dobrze myślę ze do 2000zl (Karcher puzzi?)

-apc – Nielsen wybrany powyżej?

-opryskiwacz 1L na prespray

-miekka szczotka, drewniana - ???

-gabka/mikrofibra do boczków i podsufitki - ???

-prespray do czyczenia tapicerki - ???

-dressing do wnętrza, zależy mi na naturalnym wyglądzie - ??? poorboy’s natty?

-mikrofibry, pędzelki do czyszczenia wnętrza - ???

 

To chyba wszystko co bym potrzebował, zdaje sobie sprawę ze wiele pozycji mam pustych i ktoś może na pisać „użyj wyszukiwarki” , ale liczę ze wypowiedzą się konkretne osoby, które maja doświadczenie z rożnymi produktami i dla których po spojrzeniu na listę czego potrzebuje/brakuje będzie to żaden problem by wskazać konkretny odpowiedni produkt

Ja ze swej strony na bieżąco staram się czytam, odszukiwać potrzebne rzeczy na forum, ale każdy wie, ze jest to czasochłonne bo niektóre tematy maja po kilkaset stron ;)

To tyle z mej strony, mam nadzieje, ze nie byłem zbyt chaotyczny w przekazie, czekam na konkretne odpowiedzi, uwagi, komentarze by móc zamknąć listę i zacząć zakupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Kompletuje pierwszy zestaw do Toyoty Avensis z 2002r. w ciemnym lakierze. Będę pracowac z uzyciem maszyny DA Krauss S15, wytypowalem kilka srodkow na poczatek, nie ukrywam, ze budzet gra tu glowna role.  Nie bede pisal o cleanerze, szamponach etc. bo taki zestaw juz posiadam. Liczr na rady doswiadczonych kolegow, samochod posiada tyyyysiace rys, jednak nie wiele z nich to rysy glebokie.

 

Tar n Glue:
-Nielsen 1l 

lub 

-Prickbort 2.5l

IPA:
-IPA 5l

Pasty polerskie:
a.) Cutting:
-3M zielony korek

lub

-Menzerna PG1000 Power Gloss

b.)Polishingowe:
-Menzerna Medium Cut Polish 2500


c.)Finishowe:
-Menzerna 3500 Super Finish 

lub

-Koch Antihologram M2.01

lub

-3m niebieski korek

Wosk: 

No wlasnie, jaki wosk? Posiadam aktualnie jedynie twardy wosk w płynie Sonax

Mysle nad Poorboys Nattys Paste Wax Black ktory nozylbym na posiadana glazure Black Hole, czy moze po korekcji bedzie to zbedny zabieg?

Pady:
NAT Mikrofibrowy agresywny 135mm
Czerwony NAT 135mm
Flexipads Pomaranczowy 135mm

 

I co w przypadku jesli chcialbym polerowac trudno dostepne powierzchnie, czy mozliwe jest by zalozyc do tego Kraussa mniejszy talerz i pad nie bojac sie o nadmierne wibracje?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma byc budzetowo, to tak: T&G Koch eulex 1L ok 33/34pln, IPy ci styknie 1L , i to na dlugo, lub zmywacz silikonowy tez da spoko rade. Pasty to bym wzial Kocha 8.02 do cuttingu i Koch antiholo, jak ma byc budzetowo to dasz rade. Jeszcze deiron potrzebujesz, budzetowy to K2 Roton ok 15pln za 0,7, daje rade. No i jeszce jakas glinke potrzebujesz, czy moze juz masz ?  Woski: z politury schodza 2x szybciej niz z surowego lakieru (mialem Black hole'a) jak budzetowo to: nowy -  jakas 50ml np. FK Hi Temp,  VP Madwax, Bilt Hamber, lub liknij tu na gielde, duzo chopakow sprzedaje uzywki woski.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Moriente napisał:

Poorboys Nattys Paste Wax Black ktory nozylbym na posiadana glazure Black Hole

Po 3 tygodniach nie będzie śladu po wosku :D

 

45 minut temu, Moriente napisał:

Pasty polerskie:

Weź sobie Sonaxa 04/06. Na fibrze powinien Ci wszystko wyciąć a Czerwonym NAT ładnie wykończyć. Choć ja bym jeszcze dokupił biały i żółty pad bo po fibrze czerwony może nie dać rady. Coś pośredniego się przyda. To jest bardzo fajna pasta o czym mówił nawet MX Nowicki

 

47 minut temu, Moriente napisał:

Wosk:

 

Odsyłam do kilku temató na forum. Czytania masz na kilka godzin a i tak decyzji nie podejmiesz. Zależy co chcesz od wosku. Jak trwałość to FK1000 albo colli albo Fusso. Jak look ze średnią trwałością to Wax Gold od Prostaffa albo nieco taniej Mr Magic. Jak ma być mega fajne kropelkowanie i całkiem fajna trwałość to Water Block od Soft99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam prośbę o ocenę kolejności kroków, planuję początkiem czerwca ogarnąć przynajmniej jedno z dwóch aut. Będę miał tydzień wolnego, może uda się oba, w każdym razie czy w tym planie jest w miarę ok?

1. Aktywna piana Tenzi

2. ADBL Shampoo 

3. ADBL Clay Sponge + ADBL Clay Glide 1L 

4. Aktywna piana Tenzi

5. ADBL Shampoo 

6. ADBL APC

7. Sonax ProfiLine EX 04/06 (posiadam szlifierkę na pady Farecli i nie wiem czy robić to na pomarańczowym czy na czarnym padzie)

8. Shiny Garage Paint Cleaner (tu czarny pad Farecla)

9. ADBL APC

10. Mr Fix (idealnie dwie warstwy z odstępem 48h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronin78

Jakie to auto, w jakim stanie lakier? Czy to są po kolei kroki, które zamierzasz wykonać?

Brakuje mi tu jakiegoś deironizera oraz T&G między myciem i spłukaniem. Po glince nie musisz znów pianować, wystarczy spłukać i umyć szamponem.

6. Co zamierzasz w tym momencie robić APC? Możesz go ewentualnie zastosować po spłukaniu piany aby doszorować zakamarki, uszczelki itp.

7/8 - nie wypowiem się na temat Farecli, nie znam tego sprzętu. Szlifierkę w sensie maszynę rotacyjną czy zwykłą szlifierkę? :o

8. Nie ma sensu przed powłoką używać cleanera. Tym bardziej, że Mr. Fix jest teraz w fazie testów na forum i nie wiadomo czy służy mu jałowy lakier czy żeby jednak coś pod spodem leżało (nie wiadomo do końca czy to w ogóle jest powłoka). Po prostu umyj auto dokładnie szamponem w dużym stężeniu na dwa wiaderka, osusz, a następnie odtłuść np. zmywaczem silikonowym albo IPĄ 1:1. 

10. Myślę, że 8-16h w zupełności wystarczy na utwardzenie pierwszej warstwy :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to RAV4 2010 kolor czarny, drugie to Vectra C 2004 czarny metalic. Lakiery w obu autach takie, że na "solo" maty z rysami, po dobrych woskach czy np. politurze prawie idealne.

Pkt 6 - APC przed polerką Sonaxem chciałem zastosować celem usunięcia resztek wosku, który bankowo będzie jeszcze siedział.

Pkt 7 - Gąbka Farecli jak na zdjęciu (białe to mocno tnące, pomarańcz średni stopień ścieralności, czarna do wykończeń), szlifierka kątowa gwint M14 (jak są inne propozycje gąbek pod taki gwint chętnie się podszkolę) - tańszy odpowiednik to NAT, posiadam też pada 125mm z rzepem, ale nie mam pomysłu co warte przyczepienia ;)

Pkt 8 - Cleanerem chciałem właśnie totalnie oczyścić powłokę, żeby nic tam nie było przed Mr Fix'em.

 

czarna_2,w_360,_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2018 o 15:08, Strus napisał:

Weź sobie Sonaxa 04/06. Na fibrze powinien Ci wszystko wyciąć a Czerwonym NAT ładnie wykończyć. Choć ja bym jeszcze dokupił biały i żółty pad bo po fibrze czerwony może nie dać rady. Coś pośredniego się przyda. To jest bardzo fajna pasta o czym mówił nawet MX Nowicki

Strus podpinam się pod temat bo mam właśnie w planie użyć takiego Sonaxa i rozkminiam jakie pady kupić. Mam polerkę na gwint M14 więc pomyślałem nad czarnymi NAT'em i potem Flexipads dysk z mikrofibry (miękki 130mm). Czy tak będzie ok czy może jednak zamiast czarnego NAT'a skusić się na żółtego? Jak wtedy podejść do tematu, polerować żółtym do wykończenia pasty i przelecieć to na wykończenie, na sucho białą MF czy również nakładać nią po raz drugi i wypracowywać od nowa Sonaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.