Skocz do zawartości

Gotowe zestawy: <100pln <150pln <200pln <250pln


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam, Panowie wszystkie te zestawy są pięknie opisane, ale czy dało by rade utworzyć troszkę "okrojony zestaw".

Szampon, rękawice do mycia, pędzelki itp mam, potrzebuję jakiegoś zestawu do odnowienia lakieru w zielonym Golfie z 1998r. Lakier już troszkę wypowiały i z drobnymi rysami. Posiadam również Diamondbrite Diamond Cut oraz Diamondbrite Dual Finish, któe kiedyś kupiłem i jeszcze nigdy nie użyłem.

Na początek chciałbym zastosować glinkę, później coś do wypolerowania lakieru, a na końcu coś aby go zabezpieczyć. Czyli zestaw w zasadzie powinien (tak mi sie wydaje) składać z trzech rzeczy. Na początek myślę, że powinno sie coś znaleźć z biegiem czasu zapewne pochłonie mnie ten temat :)

 

Wiem już jak używac glinki o myciu samochodu tez jakies pojęcie mam :) ale jeśli chodzi o polerowanie tu już troszkę gorzej. Na stanie mam polerkę Kestrel Sim 180, do tego muszę nabyć jakieś krążki do polerowania i nakładania pasty,oraz do polerowania.

Nie wiem jakiego pada użyc do nalożenia pasty polerskiej, a jakiego już na wykończenie czy też wypolerowanie.

 

 

Będe wdzięczny za opis co, jak i w jakiej kolejności zastosować, oraz w jaki zestaw powinienem się zaopatrzyć. Jeśli macie jakieś propozycję co należałoby dołożyć do takiego zwykłego zestawu to z miłą chęcia poczytam :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałęm sobie taki zestaw do ogarnięcia swojego auta ale mam pare pytań.

 

 

1. POORBOY'S WORLD SSR 2

2. POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH

3. POORBOY'S BLACK HOLE

4. POORBOY'S WORLD EX-P SEALANT

5. POORBOY'S WORLD NATTY'S WAX RED

 

Rozumiem, że nr 1 i 2 są do wstępnego spolerowania auta i to w sumie mi odpowiada lecz nie jestem pewien co do 3 4 i 5. Wszystko dla mnie wygląda jak po prostu wosk i nie wiem czy jest sens walić aż tyle tego, czy np nie zrezygnować z Black Hole gdyż efekt może być żaden w połączeniu z 3 i 5. Oczywiście oprócz tego zestawu jakieś pady gąbki itp ale tego już nie wymieniałem. Prosze was o poradę czy zostawić tak czy może coś dodać/odjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Potrzebuję zadbać o lakier na opelku, zawsze posługiwałem się środkami z marketu typu , carplan, mojeauto , sonax itd, właśnie od dłuższego czasu zauważyłem że nie ma to sensu, więc jak już się domyślacie jestem bardziej początkujący w tych tematach, po długich czytaniach na forum skomponowałem taki zestaw i teraz pytanie do was, nadaje to się czy warto coś zmienić, przyjmę każdą sugestię i propozycję

zestaw.jpg

A także drugie pytanie zastanawiam się nad kupnem gotowego zestawu od meguiars, co o tym myślicie?

gotowy-zestaw.jpg

Również zakupię do tego polerkę SKIL 1144AA na początek wystarczy chyba prawda?

Liczę na szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy KRD i fitte są super. Ale nie oszukujmy się, każdy z nas wie, że te zestawy rozrastają się w "zastraszającym' tempie. Na początku każdy bada, sprawdza, itp. Ale po jakimś czasie człowiek zaczyna zastanawiać się przed zaśnięciem - co jeszcze jutro dokupić, co by się przydało. I tak z zestawu podstawowego robi się zestaw zajmujący 3/4 bagażnika :)

I wtedy człowiek wie, że to już ta choroba :D

Tak więc na początek proponuję kupić "cokolwiek" :) bo i tak później jest wariacja. I wierzcie mi - 400 czy 500 zł też jest mało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia Zawsze sobie obiecuje, że juz koniec z zakupami a tu akurat jakas promocja

Oj tak :D U mnie się zaczęło od kupna past Menzerny, wtedy też trafiłem na forum KA. Czytanie czytanie :D O może by zakupił szampon, glinke, cleaner i wosk + jakieś MF do suszenia auta? Po miesiącu wertowania forum dokupiona polerka DA (co prawda budżetowy Vander :D) BP do tego pady NAT + mikrofibry i Tar&glue remover. Ostatnia paczka to morning dew + wosk finish care do tego MF, jakieś pędzelki, rękawica do mycia i APC. Brakuje mi kurde jeszcze czegoś typu iron off i chciał bym dokupić pianownice ręczną ale żona już tak mnie goni od tego że strach zamawiać :D:D:D I tak z chęci lekkiej poprawki lakieru za 150zł przerodziło sie zboczenie którego nawet nie podliczam bo szkoda czasu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, jestem nowy na tym forum.

Widzę, że zestawy były spisane w 2010 roku, myślicie, że te zestawy są wciąż aktualne?

Chciałbym zakupić zestaw i przeznaczyć na niego 300-400zł, a czuję, że artykuły z pierwszego postu mogą już być niedostępne lub zastąpione przez coś nowszego/lepszego... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, właśnie przeglądałem Twój post z drugiej strony tego tematu. Zdecydowałem się zakupić ten zestaw, który Ty wyceniłeś wtedy na 428zł. Pewnie teraz ceny będą inne. Mógłbyś mi polecić jakiś sklep, gdzie będzie stosunkowo tanio i może jakieś rabaty forumowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty forumowe są w każdym sklepie na okolo 5%, dodatkowo czasami są specjalne np. świąteczne promocje wtedy rabat jest wiekszy. Wejdź sobie do odpowiedniej zakładki dotyczącej sklepów i zobacz ich ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam jestem nowa przejrzałam ten temat oraz kilka innych niestety nie znalazłam zestawu który by mnie interesował. Mam stare auto z 2000 roku srebrne, nie zależy mia na aż tak profesjonalnym dbaniu o wygląd (bardziej o mechanikę). Czy mogliby mi Państwo polecić odpowiednie produkty do okolo 150 zł (max 200zł) odpowiednio, znalazłam takie czy będą odpowiednie?: 1. Szampon do mycia RISE AND SHINE BIG APPLE SHAMPOO 2. Preparat do szyb Unique Helios 3. Preparat do felg i Do czyszczenia kokpitu, plastikow w srodku - chciałam środek uniwersalny ADBL APC 5. glinka SHOWCARSHINE CLAY BAR 6. Odżywianie lakieru MEGUIARS DEEP CRYSTAL POLISH STEP 2 7. Wosk DODO JUICE LIGHT - może być taki zestaw? Czy coś jeszcze w wyjątkiem narzędzi jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stare auto z 2000 roku srebrne

 

jakie tam stare :zly: ja mam z 98 = proszę nie obrażać ;)

srebrne auto zawsze wygląda na czyste, więc nie masz co się martwić. Dziwi mnie tylko, że skoro nie dbasz tak o auto wizualnie to skąd te rejestracja na forum?

jeśli chcesz tanio a dobrze zastanów się nad kosmetykami Unique, ale nie przesadzaj z kupnem płynu do szyb weź to co masz w domu do okien.

szampon Poseidon ma piękny zapach. Co do apc to tylko zmieniasz stężenia i czyścisz na zewn i wewn... no i do wewnątrz obowiązkowo po takim czyszczeniu dressing Unique Hestia i będziesz zadowolona!

Na srebrnym bardzo widać smołę/asfalt - prickbort mac 124 za 30zł załatwi sprawę, na felgi i metale - możesz użyć Aresa Unique (tylko dla mnie zapach jest nie do zniesienia), więc polecam Tuga również ok. 30zł.

jeśli masz dużo plastików zewn - Koch Nano Plast Magic - tylko ten sporo kosztuje i śmierdzi niesamowicie lub back to black shiny garage

Co do wosku każdy ma zdanie inne, moja rada jest taka, że kupujesz teraz na lato jakiś mały dodo, albo jakąś używkę z forum wosku naturalnego, a na zimę wosk soft99 fusso coat - mega wytrzymały, ale na lato się nie nadaje bo ciężko go w takich temp docierać i to mordęga a nie przyjemność!

No i jak chcesz woskować auto to doczytaj jeszcze, że potrzebujesz cleanera i przed softem IPY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MsMajor

zapomniałam dodać, że uwielbiam "stare" auta :mrgreen: tzn może źle to ujęłam chce dbać.o samochód wizualnie ale nie zamierzam wydawać po 300 czy 500 zl na takie preparaty bo dla mnie to jest przesada :P myślę że do felg, szyby i kokpitu kupię produkty z supermarketu typu Moje Auto i K2 tak samo mikrofibry, a wosk, cleaner, szampon, odżywka do lakieru kupię takie jak powyżej, tylko jeszcze nie wiem jaki cleaner..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jako że jestem nowy i nie moge założyć własnego tematu chciałbym abyście ocenili mój pierwszy zestaw oraz doradzili czego mi jeszcze brakuje.

 

Perfect Active Foam - shiny

Strawberry Car Shampoo - shiny

Iron Off V3 - shiny

Pure Black Tire Cleaner - shiny

Pure Pain Cleaner + - shiny

Morning Dew - shiny

Beads Paste Wax - shiny

Rain-X

UNIQUE Aphrodite

2x Żółta glinka od VP

Pianownica Epoca Tec One Foamer FPM 2L

Carper Cleaner - VP

Tenzi Top Glass

ADBL APC

IPA

Tester ADBL Vampire

Tester Carpet Cleaner - shiny

Tester Mothers California Gold Cleaner Wax

 

Aplikatory:

Liquid Elements Aplikator Soft

Shiny Garage owalny aplikator, tnący

Shiny Garage owalny aplikator, miękki.

Aplikator do opon

 

Mikrofibra Blue Lagoon 40x40cm

Mikrofibra bez krawędziowa 2in1

Liquid Elements Pico

I dużo fibr do wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko pytanie i nie wiem, gdzie spytać żeby mnie zrozumiano :)

Mam cały proces amatora już lekko opanowany, mycie, glinke, wosk wszystko mam i już robiłem, ale kolor..jaką pastę, pady i maszynkę chciałbym maszynowo usunąć rysy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja uzywam Kraus DA Db5800. Bardzo fajna maszynka a sa zestawy z padami od flexi plus menzerna w niezlej cenie. Z forum wyczytalem, ze lepsze pasy- mocniejsze do DA maszyn ma megs 101 plus pad z mf. Do cleanera uzywam royala karbowanego zielonego i bardzo fajnie dziala:-) poszukaj sobie w dziale polerki tam masz od groma tematow troche czasu i sam musisz sobie wyrobic zdanie co Ci potrzebne i co i jak:-) Kwestia jaki masz fundusz i czytaj czytaj i pozniej na zakupy inpraktyka:-) Naprawde duzo jest tych tematow:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero zaczynam przygodę z detailingiem. Nie chcę na razie robić korekty lakieru. Na początek kupiłem:

 

-dwa wiaderka 10 l :),

-niestety póki co nie mam rękawicy z mikrofibry, ale znajomy, od którego kupuję kosmetyki polecił mi fajną gąbkę Tenzi,

-szampon Shiny Garage Pink Gloss Car Shampoo&Wax,

-ręcznik do osuszania TK Large Blue Fluffer,

-4 ściereczki z mikrofibry TK Mikrofibra Basic,

-glinka TK Clay Bar 100 gram,

-Shiny Garage Lime APC 1 litr,

-Shiny Garage Interior Satin Dressing,

-dwa pędzelki ADBL,

-wosk Fusso firmy Soft99 do ciemnych lakierów,

-niewidzialna wycieraczka Soft99 Glaco W Jet Strong.

 

To wszystko, co mam. Wiem, że brakuje czegoś do usuwania smoły itp. z lakieru. Co jeszcze byście polecili? Aha, dodam, że APC chcę używać do czyszczenia także plastików we wnętrzu, oczywiście odpowiednio rozcieńczone. Tapicerkę mam materiałową, póki co bez plam, więc prać nie muszę. Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.