Skocz do zawartości

Jak to jest z trwałością ?


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele naczytałem się o tym że wosk musi mieć podkład...że powierzchnia lakieru musi być oczyszczona cleanerem żeby wosk miał dłuższą żywotność. Tutaj jest wszystko jasne. Za taki standartowy cleaner uznajmy dodo juice lime prime. A jak to wygląda z odżywkami do lakieru, powiedzmy poorboys black hole.Powiedziano że położenie black hole przed woskiem zmniejszy jego wytrzymałość. Zastanawia mnie jakby się sprawdziło takie zestawienie djlp+pbbh+wosk. Czy jest sens, czy będzie już tego za dużo?? Ciekaw jestem jaki system mają fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pomijając już to że jak dla mnie mówienie o trwałości bezwzględnej wosku w okresie wiosna-lato jest bezsensu, to ja różnic nie widziałem(wizualnych) na masce zrobionej w 1/3 Lime Primem,1/3 BH a w 1/3 LP+BH. Jak dla mnie niepotrzebna robota, ale są tacy co powiedzą że jest sens. Poza tym moim zdaniem przykład Blackhole jest troche nie trafiony, bo to jednak jest w jakimś stopniu cleaner, nawet jeśli tylko minimalny, ale zawsze. Jeśli już sprawdzać róznice w trwałości między cleanerem a politurą, to lepiej sprawdziłoby się tu DC2 albo #7 od Megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro różnic wizualnych nie widać to jak sądzisz jak jest z trwałością?? Po którym z wyżej wymienionych środków wosk będzie dłużej się utrzymywał: djlp, pbbh czy AG SRP?? Myślę że dla wielu osób jest to istotne bo mogą nie mieć warunków lub czasu do częstego siedzenia przy aucie..Ja osobiście moge auto pieścić co powiedzmy trzy tygodnie ale nie każdy ma taką możliwość.[/scroll]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Gdzie jest napisane, że BH zmniejsza przyczepność wosku?

 

Ja nakładam czasem do trzech warstw BH. Działa jak cleaner, pięknie wyciąga kolor (no ale powiedzmy szczerze, dopiero po kilku aplikacjach). Na to idzie wosk i nie widzę różnicy w przyczepności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też jestem tego ciekaw, jaka jest trwałość takiej kombinacji...ale zauważam że może być średnio. Tydzien temu po korekcie nałożyłem pbbh+dd purple haze i fakt, wygląd zewnętrzny super ale dziś po deszczu kropelki powiedziałbym średnie...jak jutro umyje samochód wrzuce zdjęcia kropelkowania to ocenicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Sucre, żebym był dobrze zrozumiany. Po miesiącu zauważalna jest różnica i potem pewnie w tempie geometrycznym zanika wosk. Ale przyjmuję, że o tej porze roku, jeśli na miesiąc przypada ok. 1,5kkm i wosk średniej klasy utrzyma się na odżywce, to operacja jest warta zachodu przy ciemniejszych kolorach. Chyba, że inni przyjmują inną cezurę. Bo dla mnie miesiąc jest wystarczający. Potem i tak jest co glinkować i powtarza się proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu po korekcie nałożyłem pbbh+dd purple haze i fakt, wygląd zewnętrzny super ale dziś po deszczu kropelki powiedziałbym średnie
Mialem dokladnie to samo, tylko ze w przypadku BP WhiteDiamond + PB EX-P + PB Natty's Red. Praktycznie po tygodniu deszczu nic z tej kombinacji nie zostalo. Jednak pomijajac to czy caly ten sandwitch sie ze soba zgral uwazam ze wiekszy wplyw na niska trwalosc mialo to ze wszystko bylo nalozone jednego dnia a raczej popoludnia, do tego EX-P i Natty's Red wieczorem gdy robilo sie wilgotno:(.

Dla porownania 3 warstwy SRP, po dwoch goracych dniach warstwa Natty's Red powtorzna po tygodniu (obie wygrzane przez sloneczko) trzyma sie bez problemow juz prawie drugi miesiac mimo mycia jednen - dwa razy w tygodniu (szamponami zymola i sonaxa).

Wydaje mi sie, ze nawet jesli ilosc srodkow ma znaczenie to problemem jest czesto to, ze by nalozyc tyle warstw trzeba sporo czasu by pozwolic sie im utrwalic. Na forum byla juz porada, zeby osiagnac jak najwieksza trwalosc wosku nalezy nlozyc jedna warstwe, dac mu sie wygrzac, odczekac 24h i powtorzyc zabieg. W opisywanym przypadku jak najbardziej to sie sprawdzilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmek u mnie nie spynęło jeszcze wszystko...jutro wrzucę zdjęcia to ocenimy. Jasne, woskowi dobrze zrobi utwardzenie i wypocenie ale nie słyszałem i wiele osób pisało że nie czeka az black hole się utwardzi. Choć może warto było by spróbować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
w przypadku BP WhiteDiamond + PB EX-P + PB Natty's Red. Praktycznie po tygodniu deszczu nic z tej kombinacji nie zostalo.

hm... mam WH i BH (dla mnie to, to samo) oraz EX-P. Brakuje mi tylko Natty's White lub Blue (chcę kupić, bo w teście na detailingworld.co.uk wypadły rewelacyjnie). I spodziewałem się, że jak zrobię wszystko produktami jednego producenta, to efekt będzie zadowalający.

 

Nie myślałem nigdy o jakimś specjalnym czekaniu po nałożeniu odżywki. Owszem, po sealancie warto odczekać kilka godzin jak nie kilkanaście i wytrzeć auto jak się da aby nigdzie nadmiar nie pozostał i dopiero wosk. W lipcu może uda się zrobić jakiś test na masce robiąc odstępy w czasie podczas nakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze site troche wytlumaczyc. Slaba trwalosc wynikala tez z faktu ze nakladalem wszystko na dworzu, jak bylo wilgotno. Do tego po tym przez caly tydzien mocno lalo - okres jak byly buze. Generalnie celem calego postu bylo stwierdzenie, ze duze znaczenie co do trwalosci maja warunki i technika nakladania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taka kombinacja AG SRP - 1 warstwa i po 12 godzinach nałożona 1 warstwa PB Natty's Blue wytrzymała nieco ponad 3 tygodnie w czasie pory monsunowej jaką mieliśmy (w między czasie 3 mycia szamponem AG). przy 4 myciu kropelkowania już nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LP nie korzytalem, ale na SRP wosk trzyma sie bardzo dobrze (przy czym jestem zwolennikiem teori by zrobic przerwe pomiedzy SRP a woskiem). Po White Diamond (Black Hole dla jasnych lakierow) wydaje mi sie ze z trwaloscia jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na swoim samochodzie black hole i dj purple haze. Nakładane dwa tygodnie temu i jeszcze jest całkiem ładne kropelkowanie a w sumie troche się bałem o trwałość bo raz że bh ją zmniejsza a dwa że purple haze sam w sobie nie jest chyba zbyt wytrzymały..tydzień temu tacie położyłem AG SRP i Colli 476 i jestem ciekaw jak będzie z wytrzymałością..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak, mi najlepiej oczyszczającym środkiem wydaje się DC1,

po LP widać i czuć że coś pozostaje

Potwierdzam, zostawia te swoje politury :) Typowym czystym cleanerem jest DJ LP Lite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.