Skocz do zawartości

Początkowy zestaw do "białego".


SaulGoodman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Z racji, że pojawił się nowy czterokołowy członek rodziny, postanowiłem o niego zadbać już od pierwszych jego chwil. Dodam że jest to SUVowate i białe.

Dlatego chciałem się Was poradzić o odpowiedni dobór środków .

Posiadam Karchera i Pianownicę PA

 

Co planuję kupić lub już posiadam:

1. Mycie wstępne

Piana aktywna Bilt Hamber Auto Foam

Deironizer ABDL Vampire

Mac 124 Prickbord

 

2. Mycie zasadnicze

Szampon Meguiars Gold Class

Rękawica do felg : Work Stuff Hurricane

Rękawica do karoserii: Work Stuff Storm Wash

Do osuszania ręczniki Work Stuff King Drying

 

3. Mycie kół

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner

Zabezpieczenie Gyeon Q2 Tire

Zabezpieczenie felg Gyeon Rim Q2

 

4. Zabezpieczenie lakieru

Posiadam Chemical Guys Vertua bond 408 I zastanawiam się czy użyć przed nałożeniem:

Gtechnic C2V3 + 8 mikrofibr  Gtechnic MF1 Zero

Do zewnętrznych plastików PoorBoy’s Trim Restorer

 

5. Środek

Soft 99 Wash Mist

PoorBoy’s Natural Look

 

Czy coś jeszcze byście mogli zasugerować ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje apc, Washmist do wnętrza raczej jako systematyczne czyszczenie nie ma takiej mocy.

Potrzebujesz jeszcze glinkę albo claypada. Szampon kup 2x1 l coś kwasowego mocnego na pierwsze mycie i potem dopiero taki szampon z neutralnym pH.

Wiadra grid guard i pędzelki?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 dzięki wielkie za odzew.

Wiadra, grid guardy, pędzelki, aplikatory i mikrofibry mam (zapomniałem dopisać)

Faktycznie Washmista chciałem używać do odświeżania i teraz myślę aby dorzucić APC od GOODSTUFF czy to będzie dobra opcja ? 

Glinka - nie mam pojęcia jaką wybrać ale chyba wybiorę Valetpro Medium (Yellow) najlepszy kompromis ? 

Co do szamponu i " czegoś kwasowego " to czytałem dział o tym i po przeczytaniu sam już nie wiem co jest dobre a co nie 🙂 czy możesz coś polecić od siebie sprawdzonego ? 

edit: poczytałem o szamponie 3 w 1 od Meguiar's Car Wash Plus. mam nadzieje że to dobry wybór ?

Dodatkowo chciałem się zapytać czy do wewnętrznego black piano będzie się nadawał PB natural look ? 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporadycznie, jeżeli zauważę słabe hydro "kropelki" lub jego brak, zazwyczaj w dolnych partiach drzwi wtedy stosuje kwaśny szampon w celu odetkania wosku. Do regularnego mycia stosuje neutralny szampon. Jeżeli myjesz regularnie auto to nie widzę potrzeby stosowania za każdym razem kwaśnego szamponu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o APC to tylko Koch green star. Umyjesz tym felgi, silnik, środek i co tylko będziesz chciał. Ma moc i jest bezpieczny (oczywiście w odpowiednich stężeniach).Szampon żaden kwas tylko neutralnymi myj jak nie masz powloki do odtykania. Nie opłaca się kupować szamponu kwasowego na jedno mycie. Do mycia kół zamiast SG wybierz excede ultimate wheel cleaner ze względu na dużą wydajność (bo to koncentrat) jak i chociażby inhibitor korozji. Kasowo te 2 produkty wychodzą bardzo korzystnie. Z szamponów to polecam shinny garage sleek premium shampoo, FX Protect nano shampoo. Wspomniany megs też może być. Ogólnie zestaw nie kiepski jak na 1 raz 👍 większość produktów topowa liga. Tylko zabezpieczenie lakieru bym trochę zmienił. Np. na gyeon cancoat ktory jest powłoka tak prostą że aplikujesz go praktycznie mikrofibrą jak quickdetailera. Napewno to trwalsza opcja niż woski. A z wosku to polecam house od wax saphire na początek. Quickdetailer też zmień na CC water gold albo Carpro elixir. Do zewnętrznych plastików nie potrzebujesz kolejnego produktu. Jak kupisz gyeon q2 tire i rim to te produkty także są do zabezpieczenia plastików. W sumie q2 rim to jedna z lepszych powłok do felg/plastików.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyrzucił bym szampon Megsa - po ostatnim filmie u Nowickiego pokazał się z tej negatywnej strony. Bardzo miło wspominam Shiny Garage Orange Car Shampoo a aktualnie używam np. GS Pure Shampoo, FX Protect Nano Shampoo czy Bilt Hamber Auto Wash. Tutaj masz spory wybór tak na prawdę i każdy będzie polecał coś innego. Jeśli wystarczy Ci środków to dokup sobie dodatkowo 200ml/500ml ADBL Bubble Maker i dolewaj trochę do wiadra z szamponem - poczytaj o tym produkcie, dla mnie mistrz - nie dość, że zawiera wzorowo działające środki antykorozyjne to dodatkowo wzmacnia pienienie się szamponów oraz poślizg.

 

W Kwestii mycia kół - tutaj bez kombinacji polecam standardowe, używane przez większość, sprawdzone produkty:

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner lub zamiennie Shiny Garage EF Wheel Cleaner

Możesz przy okazji dorzucić coś do mycia opon (tudzież gumowych dywaników) - Excede Tire and Rubber Cleaner.

 

Wnętrze - wywal tego PB Natural Look - ok, jest świetny, pięknie pachnie i zostawia po sobie super przyciemnienie. Ale mam wrażenie, że stał sie on takim kolekcjonerskim produktem, który fajnie mieć w kolekcji ale nie koniecznie używać 😄

Są plastiki gdzie trudno się go dociera, lubi zostawić mazy. Jest bardzo "tłusty" przez co nie odparowuje tak szybko, nie lubię plastików w dotyku po nim. W kontakcie z wodą może zostawiać plamy.

Zamiast niego - FX Protect Interior Dressing/ADBL Interior Wow - oba zostawiają takie samo przyciemnienie co PB ale dużo lepiej się nimi pracuje, plam po deszczu nie zaobserwowałem, docieranie super, nawet na gumowanych vagowskich plastikach bez większego problemu. Warto dodać, że oba idą w stronę połysku/satyny. Jeśli chcesz coś matowego to Shiny Garage X MX Nowicki lub Funky Witch Gentleman. Do bieżącego przecierania Wash Mist za drogo wychodzi - u mnie cały czas do tego typu zastosowań APC od FX Protect ale równie dobrze możesz użyć dedykowanych środków - ADBL Interior Cleaner

Glinka ValetPro spoko, równie dobrze możesz kupić Work Stuff czy Soft99 Smooth Egg.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moniak Lord Masło  i  @KiziorDZN   wielkie dzięki za cenne wskazówki. Wszystkim którzy wyrazili swoją opinie bardzo dziękuję za pomoc 🙂 

Mam jeszcze pytanie 

Jaka będzie najlepsza Mikrofibra do wosku HoW Sapphire?  oraz   do    Gyeon Q2 Cancoat V2 ? 

 

Ostatecznie zdecydowałem się na

1. Mycie wstępne

Piana aktywna Bilt Hamber Auto Foam

Deironizer ABDL Vampire

Mac 124 Prickbord

 

2. Mycie zasadnicze

FX Protect nano shampoo

ADBL Bubble Maker

Glinka ValetPro Yellow

Rękawica do felg : Work Stuff Hurricane

Rękawica do karoserii: Work Stuff Storm Wash

Do osuszania ręczniki Work Stuff King Drying

 

3. Mycie kół oraz gumowych dywaników.

ExceDe Ultimate Wheel Cleaner

Excede Tire and Rubber Cleaner.

Zabezpieczenie Gyeon Q2 Tire

Zabezpieczenie felg Gyeon Rim Q2

 

4. Zabezpieczenie lakieru

Gyeon Q2 Cancoat V2

Wosk house of wax sapphire  

Poorboy’s White Diamond

Prostaff Quick Detailer CC water gold (wersja 1 złota)

Do zewnętrznych plastików PoorBoy’s Trim Restorer

 

5. Środek

ADBL Interior Cleaner

PoorBoy’s Natural Look (akurat posiadam jeszcze sporo) / ADBL Interior Wow do wypróbowania 😉 

APC Koch Green Star -> po obejrzanym teście Detailingowy Dziadzia na jego kanale biję się w pierś że wcześniej tej recenzji nie widziałem 😉 

 

6. MikroFIbry 

CarPro MF Suede do powłok 40x40cm

Work Stuff Gentleman Basic 350gsm White 5pack

CarPro Microfiber BOA 40x60 500gsm

ADBL Puffy Towel Light 600gsm

 

Czy o czymś jeszcze powinienem pamiętać ? 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma tutaj co więcej na siłę dorzucać. Moim zdaniem masz kompletny i bardzo dobry jakościowo zestaw, który sprawi sporo frajdy przy kosmetyce auta i odpowiednio je zabezpieczy. 

Co do MF - masz w zestawie work Stuff gentleman Basic, których możesz spokojnie używać do docierania wosku czy cancoata (który w zestawie też ma mf). Ogólnie nie ma co tutaj cudować, Work Stuff ma bardzo dobre fibry więc jeśli potrzebujesz większą ich ilość to po prostu dokup drugiego 5packa 🙂

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.