Skocz do zawartości

AG SRP vs Meguiar's SwirlX + DC2


PN

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy cliner by coś zmienił, ale wydaje mi sie że warto po UC (mocny prod. ścierny) zastosować coś co dobrze wykończy powierzchnie lekko ściernego, np. wydaje mi sie że b dobry do tego mógłby być DJ LP

Mi po głowie chodziły właśnie DJ LP i SwirlX. Ale - jak na razie - nie miałem jeszcze potrzeby poprawiania po UC. Zapewne kwestia aut i stanu ich lakieru - pewnie w końcu się trafi taki "delikwent", który będzie wymagał wykończenia po UC. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cliner by coś zmienił, ale wydaje mi sie że warto po UC (mocny prod. ścierny) zastosować coś co dobrze wykończy powierzchnie lekko ściernego, np. wydaje mi sie że b dobry do tego mógłby być DJ LP

Mi po głowie chodziły właśnie DJ LP i SwirlX. Ale - jak na razie - nie miałem jeszcze potrzeby poprawiania po UC. Zapewne kwestia aut i stanu ich lakieru - pewnie w końcu się trafi taki "delikwent", który będzie wymagał wykończenia po UC. ;)

 

w moim przypadku lakier ma troche swirlów lecz nie są do usunięcia ręcznie i widać je tylko pod kątem i mocnym sztucznym światłem (srebrny lakier)...poza tym lakier jest w super stanie więc też myśle, ze po dokładnym myciu, glince i UC moge aplikować wosk i nic nie zmieni to czy użyje cleanera czy nie.

 

p.s. 476s juz położony w temp. 15st.C po 12-24h dojdzie druga warstwa...ciekawe ile wytrzyma (wcześniejsza warstwa, którą kładłem 20 września wytrzymała do wczoraj i pewnie by jeszce troche poleżała gdybym sam jej nie 'zrzucił'...odziwo po 6kkm glinka po przejchaniu dachu zrobila się dosyc mocno szara... - auto garażowane, 10 razy myte 'proszkiem' na myjce wysokocisnieniowej i 3 razy szamponem Megsa NXT) a teraz myty będzie Megsem GC i być może jakis QD dojdzie jeśli nabęde. (jakies propozycje co do QD ? i 476 ? )

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jakies propozycje co do QD ? i 476 ? )

 

Ja swego czasu wyczytałem tutaj że nieźle się spisuje PB Spray & Gloss właśnie po Colli 476. Używałem już tego QD u siebie (też srebrny lakier) i wg mnie działa bez zarzutu. Ładnie się błyszczy po aplikacji, oczywiście tyle ile się może błyszczeć na srebrnym kolorku :P Kropelkowanie po S&G też jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
może ktoś napisać różnice pomiedzy SRP a UDS ?

 

W/g mnie oprócz podobnych właściwości maskujących, to UDS wyciąga lepszą głębie na ciemnych kolorach nadając przyzwoitego wet looku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Panowie wiem ze odgrzewam kotleta ale chcialbym wam przedstawic moja sytuacje. Auto alfa 147 07 grafitowa met. Prawdopodbonie nic nie robione na lakierze od nowosci. Chce ja troche odswierzyc na ile to mozliwe reczna robota. Myslalem po porzadnym umyciu auta uzyc srp ale nie wiem czy to nie za malo? Myslalem tez zeby uzyc np lime prime plus z tym ze ten nie ma wypelniaczy. Na to wszystko chce polozyc nattysa. Czytam czytam i nie jestem madrzejszy... moze uc i srp i nattys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem ze odgrzewam kotleta ale chcialbym wam przedstawic moja sytuacje. Auto alfa 147 07 grafitowa met. Prawdopodbonie nic nie robione na lakierze od nowosci. Chce ja troche odswierzyc na ile to mozliwe reczna robota. Myslalem po porzadnym umyciu auta uzyc srp ale nie wiem czy to nie za malo? Myslalem tez zeby uzyc np lime prime plus z tym ze ten nie ma wypelniaczy. Na to wszystko chce polozyc nattysa. Czytam czytam i nie jestem madrzejszy... moze uc i srp i nattys ?

 

Sam używam takiej kombinacji.Raz na rok uc potem tylko srp i na to nattys i jest ogień.Po myciu jakieś QD byle nie BSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam ponad połowę butelki DC2 kupionego w 2008r... stało cały czasy w garażu (zima ~10-15stC, lato 20-25stC). Czy ten produkt mógł się w jakiś sposób przeterminować ?

(to samo z DC1 - ten zrobił się strasznie wodnisty ale DC2 jest takie jak było).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

ja mam pytanie żeby nie tworzyć nowego wątku - jak sie poleruje SRP ? do tej pory na autach znajomych stosowaliśmy Af Tripple, efekt daje dobry a polerowanie jest bajeczne po prostu, jak wypada SRP na tle Tripple ? głównie chodzi o maskowanie y wyciąganie looku oraz polerowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam pytanie odnosnie stosowania Autoglym SRP:

 

znalazlem informacje, ze troszke pyli przy jego stosowaniu. Czy miedzy autoglym a wosk powinienem cos jeszcze zastosowac?

Czy IPA nie zmyje efektu Autoglym SRP (maskuje on przeciez niedoskonalosci)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyli minimalnie.Ścierasz normalnie fibrą i problemu nie ma.Jak robisz ręcznie to nic nie pyli.

Od razu na to wosk-któcej poleży , niż byś to wymył ale wymywając stracisz efekt i tak w kółko.Coś kosztem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.