Jump to content
IGNORED

Brazowe kropki z drogi na karoserii ciężko usunąć

Recommended Posts

Witam Panowie znacie jakiś preparat czym usunać można z tylnej klapy i tylnego zderzaka takie kropki:

ciężko to usunąć po myciu auta zauważyłem to na całej tylnej klapie i zderzaku tylnym.Biorąc szmatkę i szampon samochodowy nic nie daje ale biorąc paznokciem schodzi.Jest jakiś preparat na coś takiego? :roll: chciałem umyć klapę+ tylny zderzak tylko ze względu,ze mamy około 0 stopni na dworze to nie ciekawie jest myć.Jaką fibrę/gąbkę i preparat musiałbym kupić by to usunąć? coś dobrego nie drogiego :)

3333.jpg

a czym taką lotną rdzę usunać? czy to powoduje,że mi zje auto rdza? 😞 bo się nie znam na tym jaki preparat to usunie? czy trzeba fibrę czy jakaś gąbkę+ preparat? prosiłbym o pomoc

Panowie czy ironX będzie bezpieczny jak popsikam nim klape bagaznika+ tylny zderzak? bo on jest do felg też dlatego zastanawiam się czy nic nie zrobi z lakierem na zderzaku i klapie i czy jak popsikam nim to po odczekaniu np 3 minut mogę szmateczką przetrzeć czy pierw spłukać woda?

carpro ironx i do niego muszę jakaś gąbkę mieć? czy tylko popsikać odczekać wytrzeć fibrą i zmyc woda? chodzi mi o to czy taki środek nie zrobi czegoś,że lakier wyblaknie itp bo jak widzę,ze do felg jest to niby mocny i dlatego pytam

Poczytaj o dekontaminacji lakieru.
Krótko mówiąc - psikasz, 5-10 minut, spłukujesz, generalnie postępujesz zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Działasz najlepiej na czystym aucie.

oki a jak mam naklejkę na tylnej klapie taką co ma już z 2 lata naklejona to ten ironx jej nie uszkodzi? 

hmm to czy nie lepiej po prostu kupić ironX jechać na myjnie przed myjnią popsikać tylną klapę + tylny zderzak odczekać te 3 minuty i spłukać wodą po czym umyć normalnie auta? tylko czy jeśli ja ręcznie fibrą nie mogę tego usunąć szamponem do mycia auta to czy bez drapnia szorowania sam ironx z plastiku i z klapy rozpusci to?

Zanim zadasz kolejne pytania.
Proponuje poczytac czym jest lotna rdza + obejrzec kilka filmow na temat dzialania produktow typu deironizer.
Nie musisz sie bac. Nie zeżre auta koła zostana

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to 1

Jak napisaliśmy wyżej, zgłębiaj temat i wszystko będzie jasne. It's not rocket science
Rdzy nie trzeba szorowac, chociaż użycie np. rękawicy do rozniesienia preparatu po lakierze nie jest głupim pomysłem. To normalne, ze szampon tego nie usuwa. Po prostu spryskaj dany obszar i daj chemii popracować. Z autem nic Ci się nie stanie, jeśli nie jesteś przekonany, użyj, czego masz użyć i na końcu je umyj, żeby na pewno nic nie zostało.

oki to ostatnie pytanko ironX czy adbl vampire? które wybrac? bo ceny podobne 🙂 aha i czy teraz jak temperatury są 0 lub ciut poniżej to dobry pomysł by czyścić czy lepiej poczekać aż ciut się ociepli?

Vampire jest bardzo dobry, według uznania/ceny. Poczekalbym na cieplejsze dni, chemia zadziała skuteczniej, tak mi się wydaje.

rozumiem tylko pytanie czy czekanie nie spowoduje,że to utrwali się bardziej na klapie i zderzaku 

Jeśli jest na plusie to możesz śmiało tego używać. Zamiast 3 minut poczekasz 5 minut i zadziała tak samo...

Umyj auto, popsiukaj ironem przetrzyj rękawicą i spłukaj. Irony bezdotykowo to tylko na zadbane i zabezpieczone auta.