Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie megs i powiem ze raczej nie do zajechania, dalej wyglada jak nowa i na plus ze szybko schnie.

Ja właśnie myślę o zakupię rękawicy Megsa, ale przeraża mnie jej wielkość. Nie macie kłopoty z jej rozmiarem przy myciu? Nie spada z ręki po wyciągnięciu namoczonej z wiadra?

Na

już widziałem, że ludzie nie władają ręki do środka, tylko plackiem nią myją, więc się zastanawiam, bo ręki dużej to ja nie mam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem rękawice Meqsa,po pierwszych testach nie zachwyciła mnie tak strasznie,jak to ludzie pisza ,ze jest oh i ah,myje sie dobrze ,to fakt,ale bez rewelacji.Jest mega duza i ma strasznie krótkie włosie,myślałem że włosie bedzie troszeczke dłuższe.Z pozytywów to płucze sie bardzo fajnie z syfu.Kolejna moja rekawica to bedzie napewno coś innego niż Meqs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Apropos rękawic Megs'a, to właśnie dotarła do nas dostawa nowych, ulepszonych rękawic.

A co trzeba zrobić przy zamówieniu, żeby dostać tą z nowej dostawy?

 

Jest ona już wystawiona jako oddzielny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarła do mnie nowa rękawica Meguiar's Microfiber Wash Mitt (X3002EU).

009.jpg

 

Mimo, że nie miałem poprzedniej rękawicy Megsa (którą będę nazywał "czerwoną" ze względu kolor opakowania), od razu widać, że ta jest inna.

0001.jpg

 

Jej wielkość to mniej więcej 21cm x 18cm - nie mam pojęcia dlaczego na opakowaniu jest napisane "Large 19cm x 29cm plush mitt" :idea:

0002.jpg

 

Struktura to biała mikrofibra, podobna do tej jak jest w czerwonej rękawicy Megsa, ale drobniejsza, przeplatana dłuższymi, błyszczącymi włóknami. W dotyku rękawica jest miękka i gładka.

image.jpg

image.jpg

 

Sztywność rękawicy wydaj się być w sam raz:

image.jpg

 

Takie są moje pierwsza wrażenia, teraz pozostało tylko przetestowanie jej w praktyce.

 

Zdjęcia to miniatury - trzeba je kliknąć aby powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od roku byłem szczęśliwym posiadaczem rękawicy Sonus Ultimate Wool Wash Mitt. Byłem ponieważ podczas ostatniego mycia nagle wyszło z niej całe futro, po prostu płatami zaczęło odchodzić od skóry :shock: Jak dla mnie totalna porażka - tak dzieje się z tymi rękawicami? Używałem jej ze zwykłymi szamponami, nie myłem nią felg ani nie moczyłem w żadnych intensywnych środkach. Ostatnio Po prostu najpierw umyłem nią wstępnie auto, następnie polerowałem więc po wykręceniu leżała sobie swobodnie na dachu, po skończonej polerce (trwała jakieś 2 godziny) chciałem umyć auto po raz drugi i koniec - futro zaczęło po prostu zostawać na blasze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Czy Wam też przed pierwszym użyciem wyłaziły "kłaki" wełny, dosłownie garściami?

Jeden ze starych lisów twierdzi ( ), że po pierwszym zmoczeniu "uspokoi się"...

 

Nie, a jeśli wyłaziło i po zmoczeniu przestało, to najwidoczniej wylazło wszystko co miało wyleźć.

 

Co do rękawic można jeszcze śmiało polecić rękawicę od GTechniq. Jest praktycznie taka sama jak obecna od CarPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A propos rękawic Car Pro, ktoś ostatnio słusznie juz to zauważył - obecna rękawica powinna kosztować max. 70% ceny poprzedniej wersji tej rękawicy, tak gdzieś sprzed roku, jeśli weźmiemy pod uwagę objętość jednej i drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.