Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
8 minut temu, david2888 napisał:

Warta jest swojej ceny ta rękawica od ADBL? Robię zamówienie i chce kupić jakąś rękawicę. Obecnie mam jakąs budżetową z frędzlami z MF. Pytanie czy jak przesiąde się na tą z ADBL, czy odczuje różnicę?

ciężko powiedzieć jedni lubią gąbki inni rękawice z frędzlami a jeszcze inni futro. Droga nie jest to kup i sie przekonaj, ja zawsze myłem rękawicami z MF i mi odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, david2888 napisał:

Warta jest swojej ceny ta rękawica od ADBL? Robię zamówienie i chce kupić jakąś rękawicę. Obecnie mam jakąs budżetową z frędzlami z MF. Pytanie czy jak przesiąde się na tą z ADBL, czy odczuje różnicę?

ja tam polecam rękawice z krótkim włosiem z ALI.

Tanie, sprawdzone i robią robotę prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 00:13, StreamHD napisał:

EDIT:  Kurdę nie wiem teraz czy ja brałem taką czy taką samą ale bez marki ale jest to totalny shit. 

http://www.detailbox.pl/chemical-guys-premium-extra-thick-wash-mitt

 

 

 

Znalazłem dziś fakturę i to jednak ta z linku. A więc tak:

 

a) FX NANO zielony jakiś trefny i nie potrafi domywać

b) ta rękawica jest jakaś trefna i nie potrafi domywać

c) jestem jakiś trefny i nie umiem umyć auta

 

 

Tą rękawicą i szamponem FX muszę dociskać i to zdrowo aby usunąć brud z auta.  Na 10L wody leję 3 zakrętki płynu ( producent zaleca lać jedną ) aby szampon miał siłę i żarł brud. 

Umyć plastikowe progi to dla tej rękawicy wyczyn bo trzeba dwiema rękami dobrze cisnąć.   Nie ma mowy o zakładaniu jej na dłoń tylko jedną i drugą ręką trzeba dobrze to dociskać aby zjechała brud. 

 

Z moich doświadczeń to jest szajs totalny.   Miałem szczotkę z delikatnym włosiem i szmapon K2 za 5zł i to bez szorowania tylko zwykłym smyraniem lepiej domywało auto niż FX + ta rękawica. 

Ja od siebie nie polecam.   Jest to najgorszej klasy produkt z dowalonym logiem chemical guys i ceną zwielokrotnioną jakieś 300 razy - tak wynika Z MOICH doświadczeń. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, StreamHD napisał:

a) FX NANO zielony jakiś trefny i nie potrafi domywać

b) ta rękawica jest jakaś trefna i nie potrafi domywać

c) jestem jakiś trefny i nie umiem umyć auta

hahah wybieram opcje B

mam rekawice

megsa

ADBL

jakaś z ali z wełny myje nią doły drzwi, progi i felgi

plus jeszcze pare jakis innych co tylko leża ale glownie uzywam megsa plus ta z ali  badz adbl plus ta ali

kazda z nich z szamponem FX daje rade i nie trzeba nic trzec itd leje 12 ml na 10l ciepłej wody czyli można powiedzieć ze zakrętkę i troszkę

 

auto myje przynajmniej raz w miesiącu wiec tego brudu nie ma nie wiadomo ile ale jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawica ADBL Caremitt doszła do mnie wczoraj i od razu została użyta z szamponem ADBL Cola. Według mnie nie ma porównania do niskobudżetowej (Tesco) z frędzlami. Gęste włosie. Lepiej lakier się domywał. Lepiej się to wszystko pieniło. Rzeczywiście ściągacz duży. W środku jest uchwyt ale za bardzo nie wiedziałem jak za niego trzymać. Załapać i zacisnąć pięść? To nie wygodnie tak myć. a jak pomiędzy palce to słabo się to trzyma. Ale i tak polecam ją w 100% dla początkujących detailerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od kilku dni na pokładzie jest Gyeon Smoothie, myje się nią zajefajnie i raczej już nie wrócę do  kudłaczy . Wiem, że ADBL jest o połowę tańszy, ale moim zdaniem Gyeon biję ją jakością 4X. 

Jak dla mnie warto dopłacić i cieszyć się spokojnym i milusim głaskaniem rumaka :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rygryss napisał:

u mnie od kilku dni na pokładzie jest Gyeon Smoothie, myje się nią zajefajnie i raczej już nie wrócę do  kudłaczy . Wiem, że ADBL jest o połowę tańszy, ale moim zdaniem Gyeon biję ją jakością 4X. 

Jak dla mnie warto dopłacić i cieszyć się spokojnym i milusim głaskaniem rumaka :D

a jak on w środku jest wykończony? w sensie ma jakiś dzyndzel do trzymania czy jest bardzo ciasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rękawicy ADBL to ja się jednak przekonałem. Początkowo po opiniach innych forumowiczów, że jest duży ściągacz, że spada z dłoni nastawiłem się na NIE. Po kupnie i pierwszym myciu już nieco zmieniłem zdanie, ściągacz jest duży i rękawica jest luźna na mojej dłoni, ale jak rozłożę dłoń w środku to jest ok i nic nie spada. Ta rękawica ma więcej plusów niż minusów dlatego na razie będzie używana. Za 40złotych jest to naprawdę świetny wybór. Następna będzie Gyeona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkeolowy napisał:

w sensie ma jakiś dzyndzel do trzymania czy jest bardzo ciasna

jest podzielona na połowie i idealnie dopasowana do dłoni

tak wsuwasz dłoń, oczywiście nie tak szeroko:D

 

58c236bca51a80606107a592d1461813,62,37.j 

 a ściągacz trzyma jak głupi- leży idealnie na nadgarstku. Najlepsze jest to, że chłonie dużo wody z szamponikiem.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, Arkeolowy napisał:

Ale smoothie też chodzi po głowie od dłuższego czasu.

Heheh nie tylko mi widze ona chodzi po glowie ja tez o niej mysle czy sobie nie dokupic. Ale tak jak mowisz na nastepny sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to zamówiłem rękawicę od ADBL.  W weekend będę testował. 

 

Fura już wzorowo upierdzielona czym się tylko dwa. Około 20 wyjazdów na grzyby i kilka tras sprawiły, że fura wygląda już boleśnie ale myć sensu nie ma bo ciągle latam po zalanych lasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio kupiłem CarPro Hand Wash Microfiber Mitt. Byłem i jestem nadal zwolennikiem CarPro Wool Wash Mitt, ale ta nowa rękawica także jest super. Polecam, warta kupna, cena nie jest wygórowana. Na moją dłoń mieści się akurat. I nie spada z ręki, nie ma ściągacza. Mam tylko nadzieję, że będzie tak trwała jak jej starszy wełniany brat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem w Tesco i zdziwiłem się bo pojawiły się zestawy rękawice + ręcznik do osuszania za 15 zł jak za tą cenę rewelacja moim zdaniem rękawica lepsza niż nigrina oraz pro staffa która jest 3 razy droższa . 37224a0cb559c6246a8c424032870d10.jpged6af5e5599fca1e78d5444c98b4f835.jpg3ede051c234568bfadce247c154c6124.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowość w arsenale: rękawica z InterMarche za niecałe 10 PLNów. Czy działa? Ano działa. Dobrze chłonie wodę z szamponem. Coś tam domywa. Porównania z innymi nie mam. Doświadczenie zdobywam i na ADBL Caremitt się czaję :)

Q1qs14LLZR_wSofC9TR1ij6hhp7wk-pp_b8KmGSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.