Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mr.Szajn napisał:

A jak polecacie prać rękawice? Mam rękawicę ze średnim włosiem i co jakiś czas wrzucam ją do pralki razem z ciuchami. Na razie nic się nie dzieje, nie gubi włosów, jest miękka. Może lepiej prać ręcznie?

Ja swoją rękawicę z mikrofibry D-wash piorę razem z fibrami i nic się nie dzieje . Używałem ADBL Micro Wash , ostatnio przesiadłem się na Białego Jelenia i podobnie działa :) Piorę w temp 40 st , wirowanie 800 i zawsze leje ocet do płukania , fibry są miękkie i puszyste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adriand0088 napisał:

A jaki to ma wplyw na pralke? Smierdzi octem przy praniu ubran?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Nic się z pralką nie dzieje . Ja po praniu prawie nie wyczuwam octu tym bardziej przy innym praniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ocet dziala na pralke oraz na fibry. Pralka czysci sie z kamienia a fibry sa miekkie. Zawsze po praniu zostawia sie dzwiczki w pralce otwarte badz uchylone z tego wzgledu ze musi sie ona przewietrzyć a jednocześnie przeschnac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet na pralke działa na 100% i to raczej pozytywnie ja czasem lałem do pralki 2 litry octu i program gotowanie w celu usunięcia kamienia, bo chemi nie chce stosować. Bardzo dobry efekt do tego ładnie czyści . Panowie przecież ocet jest najlepszym środkiem do mycia, przecież od lat jest dodawany do wody przy myciu np podłóg czy okien, może pięknie nie pachnie ale jest bezpieczny dla ludzi nie toksyczny i skuteczny. Swego czasu bym program Perfekcyja Pani domu i ona często myła wodą z octem ...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ocet to i na pranie i na pralkę dobry, tylko jak ktoś chce sobie oczyścić pralkę to niech doleje octu po tym jak pralka zrobi pranie zasadnicze, inaczej ten litr czy dwa litry octu pójdą w kanał ;)

W temacie- czy gąbka od soft99 się spisuje? MxNowicki zachwala. Czy może lepiej pójść w półkę budżetową jak rękawice pokroju Nigrina, czy może coś jak rękawica fibrowa od Megsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, koder napisał:

rękawica fibrowa od Megsa

Zobacz sobie rekawice od ADBL dzisiaj pokazali i wyglada fajnie . Poczekaj a na pewno sie pojawi test takiej. Ja jutro zamawiam i pokaże  jak wyglada oraz jak myje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam rękawicy z długimi frędzlami z microfibry . Wiem takich jest pełno, ja chciał bym kupić taką co ma bardzo gęsto te frędzle i tu jest problem bo większość ma dość rzadko z widocznymi dużymi odstepami między frędzlami. Czekam jeszcze na test rękawicy od ADBL może zmienię plan. Na razie liderem jest POORBOY'S WORLD CHENILLE WASH MITT chyba że widzieliście rękawice która ma więcej frędzli?

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gold_Car napisał:

POORBOY'S WORLD CHENILLE WASH MITT

Mam tą rękawicę już ( :shock: ) chyba ponad 5 lat. Powiedzieć, że jest jak nowa raczej nie mogę, ale na pewno warta polecenia. Mimo wszystko ja teraz kupię albo Gyeon'a albo połowę tańszą z ADBL. Frędzelki mi się znudziły, a wełniaki mnie nie przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem czerwonej gąbki od sonaxa z frędzlami z MF i bardzo fajnie mi się tym myje. Teraz znalazłem PROSTAFF MICROFIBER GLOVE lub od nich też fajna jest gąbka tańsza i lepiej wygląda niż sonaxa .

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja zamowilem dzisiaj ta z ADBL jesli sie spisze to zostaje jak nie to idzie w kąt i zamawiam gyeon smoothie. Wełniaki tez mnie nie przekonują chodz ta z car pro bym z checia zobaczył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Arkeolowy no taki sam mam plan :P bedzie do progów i felg. Chodz koleszka juz ma i mowi ze bardzo fajna za ta kase. Moja pewnie bedzie w poniedzialek badz wtorek  dopiero a juz sie nie moge doczekac zeby ja wymacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gold_Car napisał:

A ja szukam rękawicy z długimi frędzlami z microfibry . Wiem takich jest pełno, ja chciał bym kupić taką co ma bardzo gęsto te frędzle i tu jest problem bo większość ma dość rzadko z widocznymi dużymi odstepami między frędzlami. Czekam jeszcze na test rękawicy od ADBL może zmienię plan. Na razie liderem jest POORBOY'S WORLD CHENILLE WASH MITT chyba że widzieliście rękawice która ma więcej frędzli?

Bardzo podobna jest do tej:
http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/pielegnacja-samochodu/mycie-samochodow/gabki-do-mycia-samochodow/rekawica-do-mycia-629154/

Kupiłem sobie taką, najwyżej będzie do progów, Teraz czekam na opinie odnośnie ADBL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem po swojej już długo eksploatowanej rekawicy Meguiars spróbować czegoś nowego. Wybór padł na MM Incredible Wash Mitt. Po pierwszych testach wypada bardzo fajnie. Wpija dużą ilość wody z szamponem, rozmiarowo wypada fajnie, nie spada z reki, także mycie auta jest o wiele szybsze. Zobaczymy tylko jak z trwałością, mam nadzieję że wytrzyma kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I ja zakupilem polecanego MM incredibile Wash Mitt by zastapil nieco zuzytego futrzaka od Car Pro i jestem nieco rozczarowany :/ nie myje sie tak przyjemnie jak futrzakiem,wpija az zbyt duzo roztworu.Teraz zamowilem z ciekawosci nowosc od Car Pro Hand Wash MF,ktos juz probowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ta ADBL to jest coś takiego turbo optymalnego dla zwykłego kowalskiego czy warto przykładowo dorzucić te 20zł bo jest jakiś produkt o klasę lepszy?

Mam jakąś tanią i albo ta taniocha się kompletnie nie sprawdza albo mój szampon ( FX zielony ) ma bardzo kiepskie możliwości domywania.

 

EDIT:  Kurdę nie wiem teraz czy ja brałem taką czy taką samą ale bez marki ale jest to totalny shit. 

http://www.detailbox.pl/chemical-guys-premium-extra-thick-wash-mitt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta jest swojej ceny ta rękawica od ADBL? Robię zamówienie i chce kupić jakąś rękawicę. Obecnie mam jakąs budżetową z frędzlami z MF. Pytanie czy jak przesiąde się na tą z ADBL, czy odczuje różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.