Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie mogę polecić Wełniaka CarPro!

 

Fakt że trzeba się przyzwyczaić do używania rękawicy z długim włosiem i tym specyficznym uchwytem na dłoń... ale samo mycie to czysta przyjemność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna :(

 

Słyszałem ostatnio pare negatywnych opinii o carpro. Polecono mi w zamian u MX-ów rękawice flexi. Podobno jest lepiej wykonana niz te ostatnie Carpro. Nie żałuje :) jest fajna :)

Ja mam zupełnie inne doświadczenia. Nigdy więcej Felxipads za to CarPro jak najbardziej polecam. Po kilku latach przyszła pora na nową sztukę i nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

656159 Ja kupiłem taką ostatnio

 

https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia- ... om=listing

 

Dopiero użyłem raz. Jest bardzo mięsista, ale uczucia mam mieszane. Nie bierze tyle wody co wełniak, ale wolę z kciukiem

 

Czemu masz mieszanie uczucia?

 

Ja za CarPro póki co podziękuje. Zwróciłem bo leniła się jeszcze przed pierwszym użyciem. Może na złą serię trafiłem.

Wezmę teraz Flexi albo Gyeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim! Jestem tu nowy. :)

 

Jeśli chodzi o temat, to ja używam qyeon q2m smoothie. Wcześniej nie bawiłem się w domowy autodetaling, ale zaraziło mnie kilka osób.

 

Sama rękawica idealnie się spisuje.. Nie mógłbym chyba niczego lepszego polecić. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kilka tygodni temu zmieniłem rękawicę Car Pro (a miałem 2 w ciągu kilku lat i byłem z nich bardzo zadowolony) na MICROFIBER MADNESS Incredible Wash Mitt.

 

http://www.detailer.pl/sklep/rekawice-i ... -mitt.html

 

Ta ostatnia oprócz równie delikatnego i wydajnego użytkowania, ma jeszcze jedną ważną zaletę - zanieczyszczenia, które się na niej osadzają w trakcie mycia, z łatwością zostają usunięte na Grit Guard-ie, co w przypadku Car Pro nie jest takie proste (zawsze coś się zaplącze w wełniane włosy i trzeba ręcznie usuwać).

Na razie nie planuję powrotu do wełniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
670524 Grit Guard-ie, co w przypadku Car Pro nie jest takie proste (zawsze coś się zaplącze w wełniane włosy i trzeba ręcznie usuwać).

Na razie nie planuję powrotu do wełniaków.

racja, trafna uwaga.

Dzieki za opinie. Musze zakupic i spraawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu zmieniłem rękawicę Car Pro (a miałem 2 w ciągu kilku lat i byłem z nich bardzo zadowolony) na MICROFIBER MADNESS Incredible Wash Mitt.

 

http://www.detailer.pl/sklep/rekawice-i ... -mitt.html

 

Użytkuję od roku i dwa wełniaki "kurzą się" na półce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie macie z tą Microfiber Madness takiego kłopotu, że z czasem traci swoją puszystość? Ja używam tanich mikrofibrowych rękawic Nigrin, jak są nowe, to doskonale mi się nimi pracuje (są o wiele bardziej puszyste, sprężyste i chłonne niż inne marketówki), ale po kilkunastu myciach czar pryska, bo się robią takie sflaczałe. Piorę razem z fluffym i fibrami w szarym mydle i zamiast płynu do płukania używam octu. Nie płaczę, bo w Auchan kosztują ok. 8 zł i jako nowe zadowalają mnie w pełni, ale po prostu jestem ciekaw, czy da się jakoś wydłużyć im sprawność, czy to kwestia kiepskiej jakości po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją po myciu tylko dobrze płuczę i zostawiam do wyschnięcia i faktycznie po kilku użyciach te frędzelki są takie jakby twardsze w dotyku. Z tańszych dobra jest jeszcze Megsowa bo po prawie roku używania nie straciła tak bardzo na puszystości czy chłonności. Jedyny minus jak dla mnie to to że jest trochę za duża, a ta z Nigrina jest dopasowana do mojej dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

 

Szukam rękawicy do mycia obecnie miałem sonaxa, teraz chciałem kupić coś lepszego.

Przeczytałem temat i zastanawiam się nad CHEMICAL GUYS 3-WAY PREMIUM WASH MITT lub Meguiar's Microfiber Wash Mitt.

Jaką polecacie?

 

Dodam że wolał bym rękawice która nie przemięka podczas mycia a Megs niestety przemięka z tego co wyczytałem.

Wełniaki chyba na razie sobie odpuszczę, przechodząc z sonaxa i tak powinno mi się o wiele wygodniej myć taką rękawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę poczytałem i powiem szczerze że zgłupiałem , już sam nie wiem co wybrać :o

może polecicie coś sprawdzonego i w najlepszym stosunku cena/jakość .

Auto to czarna Zafira i przydało by się jakieś przedłużenie do takiej rękawicy bo za wysoki to raczej nie jestem a z drabinką latać to nijak mi się nie uśmiecha :) .

 

Nie mam jeszcze doświadczenia w tych sprawach , do teraz myłem czym się dało , czyli wolna amerykanka ale nadszedł czas na zmiany po nabyciu następnego auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.