Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyjąłem ją z paczki (swoją drogą dzięki za wszystko, full profi!) to naprawdę poztywnie mnie zaskoczyła, takiej jeszcze w łapkach nie miałem.

 

Nie ma za co ;)

 

Też jestem jej fanem. I wybaczam jej to że nie wolno jej prać w pralce :) Grubas z niej nieprzyzwoity !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, dzisiaj po raz pierwszy użyłem rękawicy Car Pro, wrażenia ?

REWELACJA :D:-]

Jeszcze nigdy mycie nie sprawiało mi takiej przyjemności.

Nie wchłania wielkich ilości wody (w przeciwieństwie do mojej poprzedniej owcy), genialna piana i poślizg, krótko mówiąc chyba najlepszy stuff obecnie.

Szkoda tylko, że jest taka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycany opiniami kupilem w zeszlym roku rekawice welniana Eurow i powiem ze fajny welniak tylko szkoda ze jednorazowy, po kilku myciach zaczely wylazic klaki wraz z kawalkami skory, z 1 strony wyrwy wielkosci pilki do ping ponga i mniejsze. Szwy na palcu puscily tak jak pisali juz uzytkownicy na forum. Druga strona ma male ubytki welny ale bez takich wyrw. Eurowem pokryje gabke i bedzie jak znalazl na dolne partie. Fajnie zapowiadala sie ta rekawica ale zawiodlem sie srogo.

Nastepny zakup byl bardziej trafny, a mianowicie Meguiars Microfiber Wash Mitt, poki co myje swietnie szybko schnie i nie smierdzi tak jak welniak gdy jest wilgotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie jakiego szoku doznałem przeskakując z rękawicy Nigrina :lol: Mocze w wiaderku, następnie kładę na maskę i sama leci w dół :shock: Jeszcze nigdy mycie nie sprawiało mi tyle przyjemności :D Nawet potrafię zrobić 2 szybkie rundy honorowe wokół auta bo żal kończyć. Kiedyś mnie wkurzało, że muszę tyle latać wokół kombiaka. Muszę tylko skoczyć do fryzjerki na uczesanie :lol:

 

nie smierdzi tak jak welniak gdy jest wilgotny.

 

Zapomniałem o tej kwestii, moja poprzednia wełniana rękawica śmierdziała paskudnie natomiast w przypadku Car Pro jest zupełnie inaczej, żadnego smrodku :-]

 

Nawet nie wiem czy śmierdzi Car Pro ponieważ po każdym myciu jadę Białym Jeleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na Honde civic 5d schodzi zawsze cale wiadro ok 12l bez roznicy czy to gabka -kiedys czy to welniak -kiedys czy obecnie bawelna Megsa, ktora ma cienka gabke w srodku, co raczej zwieksza chlonnosc.

Co do Carpro odstraszyla mnie cena.

 

Wracajac do welniaka Eurow to suszylem go zawsze po kilku plukaniach, suszenie w temp pokojowej, ewentualnie jak pogoda dobra to na linc na balkonie, nigdy na grzejniku bo uczono mnie ze skora naturalna nie lubi tego, moze takie dluzsze suszenie jej zaszkodzilo, czas schniecia to bylo ok doby. Sam zapach nie jest az tak nie przyjemny, po prostu sie rozlatuje w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam MOTHERS GENUINE LAMBSWOOL WASH MITT i powiem szczerze, że jestem zadowolony. Używałem jej dopiero 2 razy ale zastrzeżeń nie mam. Po pierwszym razie wyprana w pralce a za drugim już ręcznie w Białym Jeleniu. Co prawda długo schnie, ale żadnego smrodu nie wyczułem a i z wytrzymałością ok, no i wygodna w użyciu, gruba i poręczna z palcem co daje poczucie pewności w użyciu. Dość chłonna, na Accorda schodzi całe 15 l wiadro wody z szamponem ale to akurat nie przeszkadza, ważne żeby dobrze domywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wełniaka monstershine już ponad 2 lata , suszę na grzejniku, nigdy nie prałem, po myciu kilkukrotne płukanie, nic nie śmierdzi, nic się nie rozlatuje, nie wiem co wy z ztymi rękawicami robicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja używam rękawicy z Carplana Triplewax Wash Mitt frędzle z mikrofibry.

 

 

CTA002.jpg

 

minusem jest to że z jednej strony jest uchwyt doi powieszenia.

Ma mocny ściągacz, ładnie się płucze.

Zastanawiam się nad wełnianą , ale ta spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
carpro oplaca sie czy jest jakas lepsza w takim przedziale cenowym? :)

Dziekuje :ad:

 

Nie, ma lepszej bez względu na cenę ;)

 

Carire, opłaca się wg mnie. Korzystam też z rękawicy Megsa ale z CarPro jestem bardziej zadowolony. Bardzo przyjemnie się nią myje, jest super-puszysta i sprawia wrażenie delikatniejszej (dla lakieru).

 

Dokładnie tak :good:

 

 

 

Ten temat powinien być zablokowany w tym momencie i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten temat powinien być zablokowany w tym momencie i tyle :P

 

dokladnie, bo nic juz sie na dzis nie wymysli...

podobnie jak w temacie szczotek do kol - tu tez ciezko o cos lepszego niz daytona

wniosek z tego ze za dobry stuff trzeba zaplacic stowe i nie ma co sie rozczulac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.