Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kilka postów wcześniej: viewtopic.php?p=641788#p641788

 

Pisałem o tym, że zamówiłem z Ali rękawicę o równowartości ok 8zł - dziś ją przetestowałem i jak dla mnie bomba :D .

Włosie delikatne i bardzo gęste, rękawica dobrze leży w dłoni - przez chwilę się zastanawiałem ile palcy włożyć w którą kieszonkę, ale szybko opanowałem i wybrałem dla mnie najdogodniejszy chwyt. Po zanurzeniu w wodzie włosie na tyle jest gęste, że po przyłożeniu do auta rękawica nie ugina się tak żeby jeździć po nim tym obszyciem z materiału.

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to to, że w porównaniu do poprzedniego "włochacza" nie pochłania tyle wody z szamponem - i np do umycia dachu muszę maczać ją 4 razy w wiadrze, a nie 2 jak w przypadku poprzedniej, ale dla mnie to nie jest problemem.

Gdybym wcześniej ją kupił, to w życiu nie kupiłem bym tej rękawicy z naturalnej wełny za ok 60zł.

 

Aha rękawicę już miałem u siebie po ok 2 tygodniach od zamówienia - także jak na standardy Ali, to można powiedzieć, że błyskawicznie.

 

Szczerze polecam - wg mnie ma sensu kupować droższych. Zamawiam właśnie kolejną sztukę, bo nie wiem jeszcze jak z trwałością(mimo tego, że rękawica wygląda na solidnie wykończoną), a wolę mieć jakąś w zapasie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak dbacie o futrzaka car pro ? Co robić z nim po myciu, czy rozczesywać włosie ? Jeśli tak to czym.

 

ja po mycie daję ją do cienia aby sobie na spokojnie wyschła a potem delikatnie czesze szczotką tangle teezer i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko jak dbacie o futrzaka car pro ? Co robić z nim po myciu, czy rozczesywać włosie ? Jeśli tak to czym.

 

ja po mycie daję ją do cienia aby sobie na spokojnie wyschła a potem delikatnie czesze szczotką tangle teezer i jest :good:

Jest jakaś różnica jak, żeby podeschła na słońcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,

czy ktoś ma może którąś z rękawic dostepnych na AliExpress:

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sell ... 464cb5bda7

 

http://www.aliexpress.com/item/Wool-Car ... 464cb5bda7

 

?

 

Chciałbym wiedzieć jaka jest różnica np. z rękawicą z mikrofibry z Nigrin marketową.

Kleję pierwszy zestaw, zgodnie z uwagami z forum (temat:zestaw dla amatora jest dla mnie wskazówką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy rękawica CarPro Wool Wash Mitt nówka sztuka może przed pierwszym kontaktem z wodą gubić włosy?

Wystarczy, że delikatnie złapie i pociągnę "kosmyk" i kilka sztuk zostaje w palcach.

Ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.