Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących - wersja rozwojowa


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
50 minut temu, biahh11 napisał:

Właśnie o taką metodę mi chodzi. Myślę że większym opryskiwaczem można by było to zrobić szybciej, ale to jest właśnie to. Tylko z rozrabianiem jak to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, biahh11 napisał:

Shiny Garage Fruit Snow Foam neutralne pH lub Autobrite Magifoam neutral ph.

to są piany aktywne :) Gęstę galaretki.

A citrus jest Prewashem ktory można używać w opryskiwaczu i pianownicy PA. Dwa różne rodzaje produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanko. Coś takiego jak citrus tylko żeby był bezpieczny dla wax?
Citrus na pewno się przyda jak trzeba będzie robić pełne mycie, glinkowanie, clean itp. A tak pomiędzy żeby było łagodnie to co mogę zastosować?
Proponuję kupić pianownice ręczna np: Epoca do tego pianę Autobrite Magifoam i możesz być spokojny o wosk.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jestem początkującym, interesuje mnie temat detailingu, czytam, oglądam jakieś filmiki dotyczące polerowania i nie tylko.
Powiedzcie mi co to jest "jeden przejazd"
Czy na przedstawionym rysunku widoczny jest jeden przejazd, zaczynając od lewej z dołu do góry czy jest ich pięć?
Bardzo głupie pytanie ale pogubiłem się oglądając różne filmiki.

570f020cf1828d1071e6084cd2dce4de.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja mam takie pytanko, chce zrobić lekką korektę pastą finishową, lakier ogólnie wyglada dobrze, chce go tylko lekko "odświeżyć". Chcę zrobić tak: porządne mycie, glinkowanie, znowu mycie?, polerka, odtluszczenie, cleaner i wosk? Czy przed polerka koniecznie musze zrobić deironizacja/dekontaminacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

chciałem uzyskać pomoc w doborze past do korekty lakieru jak i padów. Nie będę ukrywał, że jestem laikiem w tym temacie i dlatego chciałbym uzyskać pomoc od profesjonalistów, pasjonatów. Lakiery Honda czarny Toyota srebrny, planujemy ze znajomym kupić na początek Bass Polska 5119 patrzyłem testy co ta maszyna potrafi i doszliśmy do wniosku, że dla nas na początek będzie ok. Problem pojawia się przy doborze past i padów, wyczytałem na forum aby stosować różne kombinacje nie mniej nie mam pojęcia od jakich past zacząć w ogóle stąd moje pytanie aby chociaż naprowadzić, w którym kierunku iść co do past. O przygotowanie auta pod korektę się nie boję bo to całkiem dobrze idzie jak i posiadanie wymaganych produktów. Może ktoś akurat robił w/w auta oczywiście wiem, że każde auto jest inne.

 

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc koledzy i koleżanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Proszę o małą poradę. Czy ktoś z Was kiedyś podchodził do korekty BMW X5 E70 ?? Jakas sprawdzona kombinacja na one step?? Myslę o padzie RP One step + pasta Koch H8.02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.