Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących - wersja rozwojowa


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Czyli jak to jest bo nie bardzo kumam preparat do usuwania smoły nakładam na suche auto przed myciem zasadniczym czy po? oczywiście będę glinkował lakier:)

 

A i jak to jest z glinkowaniem szyb, jakaś inna zasada czy standardowo coś na poślizg i do przodu?

Piana -> Mycie zasadnicze -> wycieranie do sucha -> usuwanie smoly -> mycie -> suszenie -> deironizacja -> splukiwanie -> glinkowanie -> cleaner -> wosk

 

Tak to widze, ale moze cos wcisnalem niepotrzebnie ;)

Po glinkowaniu też przydałoby się umyć i wysuszyć, jeżeli już tak szczegółowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chciałbym zapytać jak wygląda kwestia wygrzewania wosku, ile min. musi to trwać (Użyty będzie Fusso 12 Coat)? Niestety nie mam garażu, a pogoda na zewnątrz oscyluje w temp. 11-15'C

 

 

Specem nie jestem bo jestem tutaj nowy ale kiedyś jak robiłem przy fusso to nie wygrzebałem tylko czekałem aż zrobi się mgiełka i polerowalem fibrą wygrzewa się woski naturalne żeby puscily olejki i się "spocil" a fusso to typowy syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jako, że nie udzielam się często na forum, a co za tym idzie nie mogę zakładać jeszcze nowych tematów piszę tutaj.

Potrzebuję porady.

Mój leon po raz kolejny wymaga korekty (co prawda nie takiej jak za pierwszym razem, ale jednak). Kolor LC9Z czyli czarna perła. Przy pierwszej korekcie systemem 3M jako początkujący "domowy detailer" dość ostro potraktowałem lakier (matowanie wodnym 2500, zielony 3M, żółty 3M, niebieski 3M i wosk Coli 476c). Niestety po dwóch latach codziennej jazdy, parkowaniu na parkingu pod marketem (jedyny parking u mnie pod firmą gdzie auto stoi przez cały dzień) oraz na samym początku kiepskim obchodzeniu się z lakierem powstały zarysowania, otarcia i jakieś tam zamatowienia. Jako, że z czasem nabierając jakiegoś tam doświadczenia starałem się dbać o ten lakier jak najlepiej i w miarę moich możliwości to teraz jest już o wiele lepiej. Na początku sezonu "przeleciałem" całe auto Megsem UC co ściągnęło większość problemów, ale dużo zarysowań, które są widoczne pod odpowiednim kątem i światłem. Chciałbym, żeby mój lakier znowu wyglądał tak jak trzy lata temu (idealne lustro), ale dzisiaj pomierzyłem auto miernikiem i na nie których elementach zostało ok 90 mikronów czyli kiepsko :/

Na przyszły rok (na zimę) planuje malowanie, ale chciałbym ten rok jeszcze objeździć.

Materiały jakimi dysponuje i z których korzystam do korekt, polerek itd.

Pasty:

Menzerna 400, 2500, 3000 i 3in1

Meguiars Ultimate Compound

Pady:

Flexipads pomarańczowy i żółty

3M żółty

Boll Pomarańczowy karbowany, czarny karbowany.

Glaze:

Poorboy's Black Hole

IPA Tenzi i Odtłuszczacz sylikonowy i glinka

Wosk:

Coli 476c

 

Myślałem żeby zrobić to tak:

Glinka, M2500 na pomarańczowym Flexi ściągnąć tyle ile się da bo na M400 boje się, że już za późno. Potem poprawić 3in1 na żółtym Flexi, IPA, PB BH na czarnego Boll'a i maszynowo wypracować i na to po godzinie jedna warstwa coli i po nocy w garażu druga warstwa. Czy coś z tego wyjdzie czy jednak skorzystać z innej kombinacji?

Zaznaczam, że nie chcę inwestować w inne środki ponieważ z tych korzystam od dłuższego czasu i że tak powiem jestem z nimi już oswojony ;)

Na co dzień pielęgnacja wygląda tak:

W tygodniu mycie bezdotykowe (Pianownica Epoca + piana Shine Garage neutral PH) i suszenie naturalne (autostrada i szybkie przewietrzanie), a w weekend mycie normalne, aktywna piana spłukanie, szampon NXT myjka z MF wiadro z separatorem (nie hejtujcie wiem, ze mycie na jedo wiadro to nie mycie, ale takie mam warunki) spłukanie, wytarcie do sucha ręcznikiem i detailer (Gold Class od Megsa lub SC Mornig Dew, zależy co akurat wrzucę do bagażnika).

Bardzo proszę o poradę, bo nie chciałbym czegoś spier... zepsuć bo tak jak piszę jeszcze rok muszę jakoś objeździć, a już nie mogę patrzeć na ten lakier :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Proponuję w punkcie 1.1 zmienić film na nasz w którym pokazane są wszystkie etapy mycia pianą atywną: http://vimeo.com/31082383

 

witam, wizualnie postępuję dokładnie jak na powyższym filmie pokazano, a nie jestem w stanie uzyskać efektu śnieżnej piany. Czy ktoś z Was byłby tak miły i pomógł mi rozwiązać tą zagadkę :?:

 

Korzystam z myjki ciśnieniowej Karcher K5 Premium oraz z pianownicy Karcher FJ6.

Aktywna piana - ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam.

Piana rozcieńczona w letniej wodzie w stosunku 1:30 (20 ml piany na 600 ml wody).

Efekt jaki udało mi się uzyskać to minimalna ledwo widoczna piana, która momentalnie spływa (po 30 sek w zasadzie nie było jej na samochodzie).

P.S. Przed spryskaniem pianą, spłukałem samochód wodą z dużego brudu.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wizualnie postępuję dokładnie jak na powyższym filmie pokazano, a nie jestem w stanie uzyskać efektu śnieżnej piany. Czy ktoś z Was byłby tak miły i pomógł mi rozwiązać tą zagadkę :?:

 

Korzystam z myjki ciśnieniowej Karcher K5 Premium oraz z pianownicy Karcher FJ6.

Aktywna piana - ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam.

Piana rozcieńczona w letniej wodzie w stosunku 1:30 (20 ml piany na 600 ml wody).

Efekt jaki udało mi się uzyskać to minimalna ledwo widoczna piana, która momentalnie spływa (po 30 sek w zasadzie nie było jej na samochodzie).

P.S. Przed spryskaniem pianą, spłukałem samochód wodą z dużego brudu.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Po pierwsze na filmiku użyta jest inna pianownica, a po drugie robisz za duże rozcieńczenie. Takie jak Ty robisz to możesz używać do pianownicy ręcznej. Stosuj rozcieńczenie w przedziale między 1:3 do 1:10 (musisz wypróbować rożne stężenia i próbować kręcić pokrętłem podającym roztwór bo przecież myjka i tak go dodatkowo rozcieńcza) no i zacznij rozglądać się za pianownica typu PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady, pokombinuję z proporcjami ValetPro. Z ustawieniami pianownicy też kombinowalem, ale nie osiągnąłem nic poza mniejszym / większym zużyciem roztworu.

Choćbyś nawet wlał samą pianę bez rozcieńczania, to tą seryjną pianownicą Karchera nic nie uzyskasz. Kup porządną pianownicę PA. Dla rozjaśnienia poczytaj ten temat viewtopic.php?t=566&start=4470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeżakiem i mam zamiar zaczać od doprowadzenia środka auto do jakiegoś tam lepszego stanu.

 

Pacjent to BMW E46

 

I mam kilka pytań

 

Czy ktoś może opisać proces czyszczenia środka albo zapodać jakiś filmik jak wyczyścić APC deske ( pedzelek i pedzlujemy i potem to scieramy MF czy jak )

 

Co sadzicie o tych produktach, już do mnie jadą kurierem więc komentarze wybrałbym zamiast tego to i to będą zbędne. Jeżeli ktoś korzysta z tych produktów to z chęcią posłuchał jakiś porad dotyczących ich aplikacji i używania

 

NIELSEN Brillance Dressing

ADBL APC

NIELSEN FINESSE

 

Czy wspomnianym APC można jakoś wyprać dywaniki podłogowe aby je odświeżyć ( jak dobrze wyprać welurowe dywaniki pozbyć się piasku, po mimo wielokrotnego płukania i odkurzania na sucho tam zawsze siedzi jakiś piach)

 

Czym najlepiej wyczyści rożne zakamarki typu kratki nawiewów ( jakiś pędzel, patyczek do uszu czy co ??)

 

Czym na początek zastąpić pędzle detaligowe, wystarczą takie z castoramy czy innego sklepu malarskiego.

 

 

Z czasem mam zamiar rozszerzyć chemie o coś do mycia na zewnątrz ( jakaś AP, pianownica z morelexa i inne )

 

Trochę dużo pytań jak na początek ale myślę że ktoś pomoże :D:kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie apc w roztworze 1:10, kup miękki pędzelek (ja używam takiego normalnego do malowania i....pędzla do golenia) ;) pędzle do malowania w zupełności wystarczą, nie muszą byc detailingowe...

Psikasz roztworem, pędzlujesz powstałą pianą, wycierasz mokrą mikrofibrą. Ważne żeby roztwór nie wysechł na desce i najpierw obowiązkowo sprawdź na fragmencie drzwi jak apc reaguje z plastikiem.

Osobiście aktualnie używam nielsena brilliance, nakładam go słoneczkiem, ścieram nadmiar mf, nie ma tu filozofii, w razie potrzeby aplikuję ponownie jeśli plastik pije.

 

Zakamarki czyszczę patyczkami do uszu, płatkami do twarzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście aktualnie używam nielsena brilliance, nakładam go słoneczkiem, ścieram nadmiar mf, nie ma tu filozofii, w razie potrzeby aplikuję ponownie ;)

 

A co z takimi rzeczami jak radio klimatronik czy inne przyciski jak nakładasz wtedy wcześniej to poprostu szedł Polak na cały klimatronik i przecierałem go

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej możesz to policzyć biorąc ilość roztworu gotowego, np 1000ml i dzieląc na 5 (1+4), wychodzi Ci ilość ml na jedną część roztworu - w tym wypadku 200 ml. Czyli wlewasz jedną część koncentratu APC - dla twojego roztworu to 200 ml, cztery części wody - czyli 800 ml. Mieszasz i masz litr roztworu APC w stężeniu 1:4. Jak Ci wyjdzie z proporcji niepełna ilość i się nie chcesz bawić w odmierzanie np. 40ml czy 90ml koncentratu to zaokrąglasz sobie do 50 albo 100, tak samo wodę i mieszasz, wyjdzie Ci wtedy więcej niż litr ale łatwiej i szybciej odmierzysz sobie ilości ;-)

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wytłumaczenie dzięki :) kolejne głupie pytanie dostałem dzisiaj od adbl apc i podejrzewam ze do niego spryskiwacz tylko na jaka butelkę go nakręcić :/ bo rura jest dużo dłuższa od butelki z apc

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie skracaj, rurka jest na tyle elastyczna że zawinie się na dnie. Jak utniesz już do większej butelki nie wykorzystasz bo nie sięgnie do dna.

Gotowy roztwór najlepiej sobie rób w innej butelce, najlepiej z tworzywa HDPE, choć w mniejszym stężeniu zwykła PET też powinna dać radę. Oznaczenia materiału masz na dnie butelki z reguły naniesione.

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.