Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących - wersja rozwojowa


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Tak sobie czytam i przeglądam forum próbując nagromadzić jak największą ilość wiedzy, na razie teoretycznej :)

I mam jedno pytanie, może wydać się głupie, ale zastanawiam się jak sobie poradzić z takim przypadkiem:

Myję i glinkuje auto na myjni bezdotykowej, następnie chcę przeprowadzić korektę lakieru polerką - ale do garażu mam kawałek do przejechania, a na aucie już się może zgromadzić np. piasek. Jak to najlepiej ugryźć? :kox:

 

To ja polecam Marolexa12L zeby jeszcze raz sobie oplukac auto na szybko pod garazem :)

4955628314

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jako początkujący mam pytanie co do tego poradnika. Z racji tego, że nie mam pianownicy dokładnie płuczę auto wodą, zaraz po czyszczeniu wnęk, kół, zakamarków jest mycie zasadnicze. Mam jednak problem, gdyż po delikatnym myciu zasadniczym zostają na lakierze żółte przebarwienia oraz pomarańczowe gó**a, przyschnięte owady. Bez sensu wg mnie byłoby wycieranie tego syfu i brudzenie ręcznika przy jednoczesnym rysowaniu lakieru. Jaki jest sposób na takie pozostałości po myciu zasadniczym? Myślałem, żeby cały lakier oblecieć prickbortem, ale jest on typowo na smołę, asfalt, drogowe zanieczyszczenia. I nie wiem, czy nie będzie zbyt mocny jako środek na miękki lakier opla. Może jakieś rozcieńczenie APC? Jak sobie radzicie z tego typu zanieczyszczeniami? Glinkowanie przy każdym myciem do usunięcia tego syfu trochę mija się z celem wg mnie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gemaro, chociaż zwykłym opryskiwaczem zrób pre-wash. Zasady jak przy pianownicy, piany aktywnej pewnie nie masz to np. szampon i apc, żeby brud namoczyć i rozpuścić, to łatwiej go spłukać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem tu nowy i zielonkawy, więc jeśli pytanie nie tu zadaję proszę o przeniesienie. To mój pierwszy post (nie liczę przywitania się), ale do rzeczy:

przeglądam forum, już nieco zajarzyłem w słowniku (słowa typu: IPA, APC, cleaner itd.) ;) , ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi jakie materiały (wosk, czy sealant) użyć na zimę żeby zabezpieczyć lakier? Piszecie głownie o porze letniej i tu wiem już jakie woski dla efektu "weet look", ale co na zimę?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i zielonkawy, więc jeśli pytanie nie tu zadaję proszę o przeniesienie. To mój pierwszy post (nie liczę przywitania się), ale do rzeczy:

przeglądam forum, już nieco zajarzyłem w słowniku (słowa typu: IPA, APC, cleaner itd.) ;) , ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi jakie materiały (wosk, czy sealant) użyć na zimę żeby zabezpieczyć lakier? Piszecie głownie o porze letniej i tu wiem już jakie woski dla efektu "weet look", ale co na zimę?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Na zimę oczywiście sealant ponieważ jest trwalszy od wosków naturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Jestem amatorem Autodetalingu, choc kilka lat temu coś tam próbowałem robic, tzn glinkowałem samochód i nałożyłem na niego wosk. Efekt był powalający, choc wiem, że dużo mu brakowało do samochodów przez was wypicowanych.

Mam do Was pytanie. Kupiliśmy roczną Audike a4. Lakier jest jak nowy ale widac pod słońcem, że poprzedni właściciel mył auto na myjni albo gąbką na jedno wiadro bo są takie małe hologramy. Ale ogólnie lakier się jeszcze błyszczy. Teraz nie wiem jak myc ten samochód, żeby tego nie pogłębiac i żeby auto dalej wyglądało jak nowe. Na polerke jest jeszcze za wcześnie, bo normalnie tego nie widac.

-Czy mam użyc pianownicy i dobrej piany? i bez dotykowo? - Posiadam amatorski karcher K2 do drobnych prac przy domu. Czytałem już o pianownicy firmy P.A ale nie wiem czy będzie dobrze współpracowała z K2. Ktoś też pisał, że samą pianą nigdy sie nie domyje dokładnie samochodu...więc nie wiem już.

-czy może jakaś dobra wełniana rękawica i mycie na dwa wiadra?

Prosze Was o jakieś porady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Super spisane porady ;)

 

Chciałbym się podpytać o polerowanie maszyną DA trudno dostępnych miejsc. W poradniku zalinkowanym nie ma informacji na ten temat a troszkę nurtuje mnie ta kwestia. W niektórych autach są szczeliny np. na drzwiach między listwą plastikową a lakierem do których dość trudno jest dojść standardowym padem. W takich sytuacjach kulkowe pady powinny być zastosowane czy może ręczna korekta?

 

Kolejnym dobrym pomysłem byłoby zrobienie takie check listy na wzór tej którą stosują piloci. Chodzi mi o punktowe wypisanie następujących po sobie działań które należy wykonać przy aucie z uwzględnieniem różnych wariantów stanu auta. Mam nadzieję że mnie zrozumieliście co mam na myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Jestem nowy tu, nowy w detalingu i chciałbym jak najwięcej nauczyć się.

 

Zastanawia mnie jedno - dużo tu wiedzy jak auto umyć w warunkach domowych - wiaderko, płyny - jak sobie poradzić w mieście ?

 

Dotychczas jeździłem na myjnie bezdotykową potem ręcznie szmatą osuszałem auto okrężnymi ruchami - efekt nigdy nie był taki jaki bym chciał.

 

Patrze z dumą na Waszą wiedzę, auta - zastanawia mnie jak sobie poradzić w mieście gdy mieszkam w bloku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.