Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mierniczek przydaje się wtedy, kiedy chcesz zobaczyć czy nie ma na samochodzie szpachli. Więcej nie ma co się spodziewać. Sam go używam, ale tylko do wstępnego sprawdzenia samochodu. Nie zastąpi on elektronicznego dobrego miernika (do dalszego sprawdzania). Można trochę pobawić się nim i potestować na elementach lakierowanych i nie..., ale moim zdaniem wydawanie na jego podstawie sądów o elementach polakierowanych wtórnie w sposób profesjonalny (a nie w stodole) jest wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon zamierzam nabyć także GL 6s i mam pytanie masz możliwość zmiany rozdzielczości na 1um lub 10 um bo tak jest napisane na stronie producenta że miernik obsługuje takie rozdzielczości a gdy wejde w karte produktu jest napisane 10um więc jak jest ?proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebastian405, jest możliwość zmiany ale i tak z tego nie korzystam. model jest na tyle podstawowy, że nie ma sensu ;)

 

[ Dodano: 14 Listopad 2011, 21:15 ]

Panowie małe sprostowanie, ja mam miernik GL-7 PRO, ale posty nadal aktualnie i sory za za pomyłkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy przyznaję, że Paint Detective PD8 nigdy nas nie zawiódł. Używaliśmy go podczas wielu projektów i inspekcji lakierów w tym sezonie i zawsze sprawdzał się dobrze. Na uwagę zasługuje duża powtarzalność pomiaru. Dzięki wysokiej dokładności miernik nie tylko pozwala oszacować grubość lakieru przed polerowaniem, namierzyć słabe punkty, wpylone smarty (które zwykle i tak widać na kilometr ;) ) etc, ale i daje możliwość kontrolować ilość (grubość) usuwanego lakieru w trakcie polerowania, jak i wet-sandingu.

 

Braku sondy nie zapisuję po stronie minusów, gdyż zwykle nie jest mi w pracy do niczego potrzebna. Miernik jest sprzedawany ze skórzanym pokrowcem, który wygodnie można przypinać w pasie, dyndająca sonda raczej by mi nie pomagała :D

 

Jedyna wada to chyba cena, ale wiadomo, że za jakość trzeba płacić, a Paint Detective i tak w porównaniu z DeFelsko wychodzi jeszcze znośnie.

 

Parę tych mierników poszło już w Polskę, więc może któryś z klientów zechce wyrazić swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pora kupić dokładniejszy miernik.

Co możecie polecić do max 500 zł ?

Co sądzicie o tym mierniku ? niby dokładność do 0,1 um a cena bardzo niska ...

MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU

PRODIG-TECH GL-1maxi

 

[ Dodano: 23 Marzec 2012, 22:20 ]

Interesujący jest też GL-8s z firmy PRODIG-TECH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, miałem podobny miernik do tego GL-8s (chyba GL-7 Pro czy jakoś tak ;). Do sprawdzenia samochodu dla kogoś kto nie analizuje grubości lakieru co do mikrona OK, ale do detailingu- co to to nie :D. Mój już sprzedany. Te dokładności to są z kosmosu. Teraz jadę na PD8 i czuję co to dokładność pomiaru ;). PD8 jest z 3-4 razy droższy od tych PRODICH-TECH, ale jakość pomiaru jest z 10 albo i więcej razy lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, no i jak daje rade ?

Do zastosowań amatorskich jak najbardziej.

 

SJake, A jaka cena ? i opinia o nim ?

 

350.

Podczas przeprowadzania korekty bardzo dobrze wskazuje różnice. Porównywane z Metrisonem. Z tym, że gdzie metrison pokazywał 122 ten 102. I różnica wszędzie wyglądała tak samo. Można więc rozpoznać czy:

- element był lakierowany,

- warstwa lakieru jest dostatecznie gruba,

- można wyliczyć różnice przed i po,

- rozpoznaje ocynk, działa na aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.