Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje miernika do 200zł ew. lekko ponad tą kwotę.

Chce kupić coś taniego i prostego co przyda mi się podczas oględzin samochodów, ponieważ jestem na kupnie auta dla żonki.

Czy lepiej się sprawdzają mierniki z sondą czy też zwykłe?

Co myślicie o takim GL-1s (aukcja 1096428557)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sondę to rzecz bardzo przydatna.

Ułatwia ona pomiary w tak ciasnych miejscach jak podłużnice, progi, okolice zawiasów drzwi itp.

Co do jakości pomiaru nie ma różnicy w mierniku wyposażonym w sondę i bez niej.

 

Zrezygnowałem z zakupu tego GL-1s bo udało mi się kupić inny miernik w dobrych pieniądzach

 

http://www.aisko.pl/cm8828-miernik-grubosci-powlok-p-349.html

 

Kupiłem go używanego, ale dosłownie kilka razy więc nie mam obaw że coś będzie nie tak.

Niestety kabla komunikacyjnego nie ma w komplecie, ale może uda się załatwić we własnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za pytanie ale do czego te odczyty później służą ? :o

Nawiasem - ten sam efekt mamy przeglądając historię pomiarów.

 

Osobiście gdy dokonuje pomiaru to od razu kwalifikuje element do polerki lub nie (ew. bardzo delikatnie).

A decyzję dla każdego elementu - zapamiętuję.

 

EDIT bo doczytałem że nie chodzi tylko o polerowanie:

CO do badania auta przed zakupem to stosuję dokładnie te samą zasadę.

Albo element był naprawiany albo nie - metoda zero-jedynkowa i tu jest sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

przeczytaj cały temat. tak naprawdę w tej cenie nie ma porządnego miernika. tym, który zaproponowałeś sprawdzałem auto, totalny badziew, wykonanie jak chińska zabawka. ja potrzebuję miernika tylko do podglądu i zdecydowałem, że kupię gl-6. ale o nim też chodzą różne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja od pół roku używam miernika MGR-1 od Blue Technology. Dokładny, wygodny bo z długą sondą, bateria cały czas jedna od nowości :P, pamięć pomiarów, kalibrowałem przez pół roku 2 razy (na początku i raz później jak się bawiłem coś pokopałem). Wg mnie dobra cena i dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pewien problem.

Muszę zmierzyć grubość elementów na samochodzie.

Będę to robiłk w ASO.

Podejrzewam, że drzwi były poprawiane w fabryce. W sensie musiała być skaza, i malowane były 2 raz. Pewnie obyło się bez szpachli. Tylko kolejna warstwa lakieru.

Czy czujnik to wykaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.

Muszę zmierzyć grubość elementów na samochodzie.

Będę to robiłk w ASO.

Podejrzewam, że drzwi były poprawiane w fabryce. W sensie musiała być skaza, i malowane były 2 raz. Pewnie obyło się bez szpachli. Tylko kolejna warstwa lakieru.

Czy czujnik to wykaże?

 

Najlepiej uzbroić się w jak najlepszy czujnik aby dokładnie wyłapał różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, przecież każdy dealer ma u siebie miernik grubości lakieru i przed odebraniem samochodu z salonu, każdy element powinien być sprawdzony przy Twojej obecności, łaski nie robią. W styczniu odbierałem C4 i na moją prośbę zmierzone zostały wszystkie elementy karoserii. Na pocieszenie dodam, że na dzień dobry maska poszła do polerki, miała delikatne skazy , jakby zmatowienia, które powstały gdzieś podczas transportu.

Ale z tego co widzę to Ty to auto już kupiłeś i odebrałeś? zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.