Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki od lat i spokojnie wystarczy do oceny czy auto było ponownie lakierowane lub szpachlowane. Jednak ten prosty model nie mierzy na aluminium. Do aluminium kupiłem w tym roku inny model tej firmy, gl-2+. Działa również dobrze.

Jak pogoda pozwoli to we wtorek zrobię fotki jak ładnie wykrywa ponowne lakierowanie i zamieszczę w poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam pytanie który miernik lepszy P10-S-Al czy GL PRO 1 pistoletowy?

 

chodzi mi o to jak np tym pistoletowym mierzy się dach samochodu? bo fajniejszy jest gl pro 1 ale martwi mnie mierzenie np dachu.. bo miernikiem z sondą mierzy się tak,że trzymam miernik a sonde na dachu.. a tutaj dając na środek dachu to sie chyba nie bedzie widzieć jaki pomiar w dodatku trzeba chyba równo tzn prostopadle ustawić..bo gl pro nie ma ruchomej głowicy na boki jak mierniki blue

 

cięzka decyzja.. z tym,że P10-S-Al nie ma asystenta nawet dźwiękowego.. dla lajka problem bo nie wiem czy 250 to podwójny lak czy szpachla.. znów wersja P11-S-Al ma asystena ale znów mierzy co 10tak więc też niezbyt to odpowiada..

 

ma ktoś gl pro 1? może wypowiedzieć się?

 

aha i w gl pro 1 dociska się kulke..czy tylko styknie lekko już? bo tam ponoć w ułamku sekundu pomiar jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś użytkował może gl pro 1? jak wypada on na tle tego 11 SAL ? ten 11 ma sondę na kablu ale pro 1 ma znów ponoć stykowy/kulkowy pomiar heh że tak powiem a jaśniej sal 11 trzeba sondę docisnąć tak by kulka się schowała i jest pomiar..a tutaj podobno tylko przystawić bez dociskania lekko dotknąć kulką karoserii i w ułamku sekundy jest pomiar

 

może to ktoś potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

713940 cięzka decyzja.. z tym,że P10-S-Al nie ma asystenta nawet dźwiękowego.. dla lajka problem bo nie wiem czy 250 to podwójny lak czy szpachla.. znów wersja P11-S-Al ma asystena ale znów mierzy co 10tak więc też niezbyt to odpowiada..

 

Jezusie- P-10 i P-11 to te same flaki. Nie wierzysz to albo zadzwoń do nich, albo napisz albo pojedź do Warszawy i się przekonaj sam ;)

Rozdzielczość pomiaru w P-10 nie ma niczego wspólnego z jego dokładnością! Do tego jako inżynier powiem Ci, że wykonanie takiego pomiaru z dokładnością co do 0,5 czy nawet 1 um jest ciężkie, mówimy tutaj o tysięcznych częściach milimetra :evil:

Czy P-10 czy P-11 to tylko kwestia tego czy chcesz dopłacić te bodajże 20 zł do większego wyświetlacza, podświetlenia i sygnały dźwiękowego. Wszystkie te bajery przydają się do pomiaru przed kupnem auta, gdy aura nie sprzyja albo oglądasz auto gdzieś na garażu itp. Co do miernika bez czujnika na kablu- zmierzysz, ale potrzeba więcej czasu po prostu. Tego pistoletowego nie miałem, to nie wiem czy jest lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem cały temat i wiem że w miarę dobrym miernikiem jest P 10 S Al,  jednak cena mnie odstrasza :/

I stąd moje pytanie jakie mierniki są w miarę ok do 250 zł?  Podstawowe cechy to łatwość obsługi(pierwszy miernik) łatwo dostępny aledrogo itd i żeby był w miarę dokładny. Miernik ten będzie służył typowemu amatorowi ( czyt.ja) do sprawdzianie sobie auta przed kupnem 

 Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2017 o 17:17, Lukasz-odkrywca napisał:

Przeczytałem cały temat i wiem że w miarę dobrym miernikiem jest P 10 S Al,  jednak cena mnie odstrasza :/

I stąd moje pytanie jakie mierniki są w miarę ok do 250 zł?  Podstawowe cechy to łatwość obsługi(pierwszy miernik) łatwo dostępny aledrogo itd i żeby był w miarę dokładny. Miernik ten będzie służył typowemu amatorowi ( czyt.ja) do sprawdzianie sobie auta przed kupnem 

1. mnie też odstraszała, ale przeliczyłem sobie fakt, że miernik to tyle co jedna albo dwie wizyty przed zakupowe w ASO. Ponadto ten lepszy zawsze sprzedasz w dobrej cenie i mało stracisz. Może poszukaj używanych?
2. nie widzę sensu kupowania miernika, którego sensor jest duży, a takie są te tańsze mierniki. Co innego sprawdzić, czy element był robiony a co innego to sprawdzić co się dokładniej z nim działo.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, życie nauczyło mnie tego, że lepiej nie raz (nie zawsze) kupić coś droższego, mieć dobry sprzęt i co najwyżej sprzedać go za czas jakiś z niewielką stratą, niż władować się na minę, na której się więcej straci, bo nikt tego nie kupi i niczego tym nie pomierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe słowa P-11-S-AL i P-10-S-AL to dobre i sprawdzone mierniki. Korzystałem z jednego i drugiego i nie miałem nigdy problemów. P-11-S-AL lepszy, duży ekran, podświetlenie i ogólnie nowszy. Odradzam za to tanie chińskie podróbki. Spotkałem się z kilkoma takimi i zawsze był jakiś problem z kalibracją :(
Ktoś ma miernik do plastiku i powie mi gdziem mogę taki nabyć w rozsądnej cenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Mały odkop tematu, bo ostatni post sprzed ponad 4 lat v: Szukam jakiegos miernika do 200-250zl, głownie do zastosowan powiedzmy amatorskich (sprawdzenie auta przed zakupem i przed korekta - ale bardziej czy sprawdzic czy można wykonać, niż ile lakieru żre korekta) w oko wpadł mi Prodigtech GL-8s , opłaca sie w tych pieniadzach czy może jest coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav przede wszystkim z sonda kulkowa. Pomoże uniknąć błędu przy pomiarze na autach nowych gdzie dużo przetłoczeń. I duża wygoda jest na przewodzie a nie by sonda była zintegrowana z korpusem miernika. Myśle ze koło 300-400 zł by trzeba było wydać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy rozdzielczość pomiaru 10 µm jest wystarczająca czy ten błąd pomiarowy jest zbyt duży?

Szukam miernika i zaczęło mnie to zastanawiać na ile warto dołożyć do dokładniejszego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W pracy mam ELCOMETER 456 C , polecam dokupić z taśmą do kalibracji. Używany praktycznie codziennie przez 4 lata. Sprzęt bardzo dokładny i można powiedzieć niezniszczalny. Ma dedykowaną aplikację do zainstalowania na telefonie lub komputerze do tworzenia raportów z pomiarów.

Moim zdaniem jeden z najlepszych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.