Skocz do zawartości

Miernik grubości lakieru


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam sie jestem w tym temacie zielony jakie polecacie

 

Ma być możliwie jak najprecyzyjniejszy do pomiaru grubości przy polerce .

 

Pamiętam że CleanerFreak miał dosyć niezły choć Car-Spa chyba też nie najgorszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No ale jak warstwa lakieru ma 130-140 mikronów to bez przesady.

Pracuje od 12 lat jako lakiernik i tylko raz się przeciąłem na samym początku, i to na wyrażne życzenir klienta :lol:

Mamy miernik jakiś polski,i używamy go naprawdę rzadko, ale nie dlatego że jest zły, ale dlatego że man jest nie potrzebny.

Przecież to widać czy jest jeszcze dużo bezbarwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
No ale jak warstwa lakieru ma 130-140 mikronów to bez przesady.
Proponuje, abyś więcej i częściej grubość lakieru mierzył.

Auto, które ma lakier w przedziale 130-140 mikronów, to wyjątek - przeważnie wahania są o wiele większe. :shock:

Na dodatek: miernik mierzy nie tylko lakier bezbarwny, więc AŻ TYLE bezbarwnego nie ma.

Jeżeli auto jest polerowane "raz w życiu", to "miara na oko" wystarczy.

Natomiast jeżeli ktoś regularnie to samo auto poleruje, to "historia lakieru" tego autka jest bardzo pomocna, aby się tak nie stało, jak Tobie na początku kariery. ;)

 

Metrison AB400 jest polskim produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
no ale jak podskoczysz z takim aparatem to klient zaraz bedzie wiedzial ze PROFI

Trochę dziwne podejście, chcesz robić PROFI detailing czy wrażenie PROFI na potencjalnych klientach :roll:

Tak jak napisał Ci Thomas w innym wątku - detailing to pasja, sztuka, artyzm.

Wrażenie robi się efektem końcowym pracy, a nie użytymi materiałami i narzędziami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie inaczej to traktuję , jednak dodatkowy gadzet zawsze sie przyda . Mysle ze kazdy kto powaznie sie zamierza zajmowac detailingiem , predzej czy pozniej rozwaza zakup takiego urządzenia. U mnie jest wlasnie to "predzej" i nie ma w tym nic dziwnego a stosunek do detailingu postaram sie udowodnic w mojej pracy

to wszysatko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a co myślicie o tym sprzęcie ??

 

......

 

P.S. Czytałem regulamin forum po poprawkach - ale nie mogę w necie znaleźć innej strony z produktem jak allegro ...

 

Dokładność 5 mikronów - rozumiem, że są lepsze ale kosztują krocie tego. Co myślicie o takim rozwiązaniu ?? Może lepiej taki jak żaden ??

 

Edit - znalazłem jeszcze ten:

 

http://www.prodig-tech.pl/porownanie.jpg

 

chodzi dokładnie o GL-1, GL-1s lub GL-5. Mają dokładność 1 mikrona. Co myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja polecam miernik GL-6 firmy Prodig Tech http://www.prodig-tech.pl/opismiernikow.php#gl6

Ma rozdzielczość 10um ale jest to w zupełności wystarczające w diagnozie czy auto było ponownie lakierowane itp. Nawet dokładność robotów lakierujących w fabryce ma większy błąd.

 

Znajomy ma GL-1 i też go zachwala, ja wybrałem GL-6 ze względu na możliwość pomiaru na aluminium - z czym radzi sobie świetnie.

 

Te mierniki mają jeszcze jedną zaletę, bardzo łatwo i szybko kalibruje się je - czego nie można powiedzieć o CHY, które trzeba kalibrować często i jest to proces bardziej skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.