Jump to content

Pad Washer - Home made

BiałyGTi

Recommended Posts

@BiałyGTi tak myślałem, i zastanawiam się, czy nie będą się pady mimo wszystko mogły uszkadzić przy stojących piłeczkach. Czy jednak nie lepiej żeby się piłeczki kręciły. jak na prętach.

Żeby było jasne nie krytykuję @#kris, bo pomysł i wykonanie petarda, tak się tylko zastanawiam, bo jednak pady będą tarły o te piłeczki.

2 godziny temu, gordon napisał:

@BiałyGTi tak myślałem, i zastanawiam się, czy nie będą się pady mimo wszystko mogły uszkadzić przy stojących piłeczkach. Czy jednak nie lepiej żeby się piłeczki kręciły. jak na prętach.

Żeby było jasne nie krytykuję @#kris, bo pomysł i wykonanie petarda, tak się tylko zastanawiam, bo jednak pady będą tarły o te piłeczki.

Nie będą. Tam nie ma ostrych krawędzi. Zresztą w pad washer od LK też nic się nie kręci i pady się nie rozwalają.

• Okay 1

• Moderator

@gordon w wiaderku od LK tez ten talerz nie jest ruchomy i nic sie z padami nie dzieje. Podczas czyszczenia pada i tek tej maszyny nie dociskamy tylko lekko ma dotylac. Wiec takie rozwiqzanie tez bedzie sie sprawdzac 

• Okay 1

Mam już wszystkie graty. Jutro wiercę piłeczki i w weekend będę składać. Chyba jednak zrobię 2 rzędy piłeczek, a nie 3 jak planowałem. Wydaje mi się, że przy 3 rzędach, to będzie za szeroko i piłeczki w skrajnych rzędach nie będą się obracały, tylko będą stawiały opór.

@Michał98 no więc tak:

1. Piłeczki golfowe z olx - ja kupiłem 14 szt, użyłem 12 - 22zł + 5zł przesyłka, otwory przewierciłem na tokarce
  2. Aluminiowe rurki (2 x 50cm, ścianka 1mm, średnica 10mm) - Allegro - 2 x 5zł + 9zł przesyłka - wydaje mi się, że były też w Leroy Merlin. Podobno aluminium po użyciu chemii może korodować i lepiej dać z kwasówki - tak mi podpowiedzieli koledzy, ale ja się nie znam i zobaczymy co wyjdzie za jakiś czas 😋
  3. Pręt gwintowany 8mm x 1m - 3,5zł - LM
  4. Wiadro 15L z pokrywką - 17zł - LM
  5. Nakrętki samokontrujące 8mm - 4szt - jakieś grosze - LM
  6. Podkładki 8mm - 14szt - jakieś grosze - LM

Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem dając podkładki pomiędzy piłeczkami, ale wydaje mi się, że w ten sposób nie będą się blokować jak zaczną się ocierać o siebie. 🤔

Poniżej filmiki - wiecie jak to jest jedną ręką nagrywać, a drugą działać 😉

Póki co jeszcze nie używałem w boju, może pod koniec tygodnia coś u szwagra się uda

Wedlug mnie to wiadro nie musi byc zalane woda, jedynie do obciazenia. Jedne psikacz z apc do czyszczenia drugi do wyplukania i odwirowanie. Wieczko tez lepiej zrobic z mniejszym otworem wtedy nie bedzie tak syfic przy odwirowywaniu... 

Brakuje mi tego w lc 4000 bo maszyna sie brudzi jak....mf i wycieranie po każdej akcji... 

hmm.. przeglądam właśnie filmy na YT i w zasadzie wszędzie widzę, że jest używana woda tzn pad jeździ po mokrym elemencie 🤔

Jaką Wy macie technikę?

Zakładałem, że:

1. Pada opryskuję APC, daję mu chwilę
  2. Kręcę na piłeczkach obracających się w wodzie
  3. Odwirowuję na max obrotach

Kolejne pytanie - czy tego pad washer używacie tylko na koniec pracy, czy w ten sposób czyścicie pady pomiędzy elementami?

@krzygaj a widziałeś filmy jak działa ori Pad washer ????

Ja mam pad washera ori LC 3000 i takiego sobie też zbudowałem jak ty zrobiłeś.

Co do pracy na piłeczkach, na poprzednije stronie opisywałem jak to powinno się prawilnie robić

W dniu 23.08.2021 o 00:22, D@ViD napisał:

Zasada działania :

1. Opryskiwacz ciśnieniowy z APC

2. Opryskiwacz ciśnieniowy z wodą ( ja preferuje jednak wodę +onr)

3. Pryskamy apc. Na biegu 1-2 pracujemy padem po piłeczkach.

4. Pryskamy woda po padzie i odwirowanie w drugim wiadrze.

Efekty widac powyżej 😜

Wyszło parę mankamentów:

1. Piłeczki są za wysoko i nie można odwirowywać wody z pada w tym samym wiaderku 

2. Pręt na którym kręcą się piłeczki, był za cień i się wygiął.

3. Można się o chlapać 😂

@D@ViD ori czyli jaki?

Na filmach z pad washerów LC widać, że jak naciskają, to wypływa woda ze środka - możliwe, że to jest ten krok 4 u Ciebie

Przeglądam pozostałe i nie widzę żeby na którymś była praca na sucho - jest APC na pad, i potem praca na pad washerze, w którym jest woda...

Możliwe, że każda z metod jest dobra, a wybór odpowiedniej metody zależy od preferencji użytkownika i zebranego doświadczenia 🤪

12 minut temu, krzygaj napisał:

możliwe, że to jest ten krok 4 u Ciebie

TAK.

13 minut temu, krzygaj napisał:

Przeglądam pozostałe i nie widzę żeby na którymś była praca na sucho

Napisze Ci jak powinieneś zrobić w przypadku twojego Home made Pad Washera z piłeczkami.

2 opryskiwacz (najlepiej ciśnieniowe). W jednym APC rozrobione w drugim woda (najlepiej z dodatkiem optimum no rinse)

1. na brudnego, duchego pada, pryskasz APC.  (możesz też prysnąc ciut WODY)

2. Na biegu 1-2 pod ciężarem samej maszyny, wypracowujesz to APC, następnie unosisz trochę maszynę nad pileczki i odwirowujesz.

3. Pryskasz obficie wodą, w celu wypłukania APC z pada.

4. Robisz tak samo jak w pkt.2 i również dajesz max bieg i odwirowujesz pada.

W maszynach DA można od razu takim padem działac, Przy rotacji niestety trzeba jeszcze wydmuchać resztki wody kompresorem.

Ja pad washera używam na bieżąco, co 1-2 wypracowania pasty. Przy pastach optimum, to za każdym razem. Nie zawsze trzeba też u żywać APC 🙂

• Okay 1