Skocz do zawartości

Wyposażenie firmy


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś już czasu głowę zaprząta mi pomysł założenia firmy Auto Detailing'owej. Jako że lubię to robić i widzę deficyt takich miejsc w moim mieście postanowiłem zasięgnąć Waszej rady.

 

Powiedzcie mi

- co Wy byście osobiście chcieli mieć w taki "SALONIE SPA" ?

- jakie urządzenia?

- kosmetyki?

- jakie mogą być orientacyjne koszta takiego przedsięwzięcia? Może ktoś ma jakiś kosztorys wstepny/poglądowy?

- itp itd.

 

Chciałem się zajmować kompleksowymi usługami = zewnętrzną oraz wewnętrzną stroną auta.

 

Może ktoś zajmuje się taką branżą osobiście to z chęcią posłucham czy na forum czy na pw.

 

 

Za każdą pomoc z góry dziękuję :)

 

 

Pzdr!

Jasiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idę na łatwizne. Przeszukałem SZUKAJKE pod hasłami: AUTO DETAILING, SALON, WYPOSAŻENIE, KOMPLET itp itd.... i nie trafiłem we właściwy dział.

 

Jednak moje pytanie nie dotyczy tylko tego a jeszcze paru innych aspektów :) więc jak można prosić o pomoc to proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

plasma555, tak z ciekawości. Sam masz doświadczenie w temacie, na tyle duże żeby brać odpowiedzialność za auta klientów ? Ew. znalazłbyś takich pracowników ? Bo wydaje mi sie że środki rzeczowe przy zakładaniu takiej firmy to problem dużo mniejszy od znalezienia wykwalifikowanej załogi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, tak. Już mam ugadanych ludzi którzy by się podjęli takiej pracy. Zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności i ponoszę to całe ryzyko jakim jest obarczona działalność...na to jestem gotowy.

 

Najbardziej interesuje mnie kwestia zaplecza takiego "salonu": maszyny? urządzenia? kosmetyki? ....

 

 

 

 

Jasiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu pachnie koszem.

W wyszukiwarce pod hasłem Auto Detailing jest 916 postów.

Nie wiem czy znajdzie się ktoś, żeby temat wielki jak polskie rzeki dzisiaj , zechciał pisać elaboraty. Nie możesz chcieć pomocy w tak ogólnie postawionym pytaniu. Całe to Forum jest o Auto detailingu od podstaw. Siadasz i czytasz WSZYSTKO. i to ze dwa razy. Albo konkretne pytanie pod warunkiem, że nie było już postawione. Ale żeby to sprawdzić to trzeba tak czy inaczej forum "przelecieć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jasiek, pytasz o min. maszyny jakie trzeba. Czyli odkurzacze,ekstraktory,maszyny polerskie,myjki ciśnieniowe, lampy, mierniki lakieru, i mnóstwo innych rzeczy. Poprzeglądaj odpowiednie tematy, zobaczysz co ludzie polecają a co odradzają, wtedy mniej wiecej będziesz mógł ułożyć prowizoryczny zestaw narzędzi który pokażesz tutaj do opinii. To samo tyczy się różnego rodzaju akcesoriów i kosmetyków. Łatwiej ocenić coś co zostało zaproponowane niż od zera wymyślać zestaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, powiem Ci tak. Mi znalazło 2097postów. Nie mniej jednak po spędzeniu wczoraj kilku godzin i dzisiaj nie znalazłem odpowiedzi co ludzie wsadzają sobie do warsztatów i z czego korzystając posiadając własną firmę. Wydawało mi się że moje pytanie było dość precyzyjnie sformułowane, jednak postaram się jeszcze je uściślić:

 

" W co Wy, drodzy forumowicze osobiście wyposażylibyście swój warsztat aby był jak najbardziej funkcjonalny i miał jak największy zakres usług w rozsądnej cenie?"

 

Przewiduję się rozwijać więc na początek myślałem o POLERKACH, ODKURZACZU, KOSMETYKACH I SZMATKACH. :ad: ... ew. coś co sami byście poradzili.

 

Jeżeli mój temat jest bez owocny to wystarczy DELETE :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, tak rozumiem. Ale właśnie mi chodzi o to co napisałeś :good: czyli:

 

- maszyna polerska

- myjka ciśnieniowa

- odkurzacz

- lampy ??

- miernik lakieru

- kosmetyki do polerki, woski, pielęgnacji wnętrza i skóry oraz tapicerki

 

Coś w tym stylu ?

 

edit1

 

ok jak poczytam to wrzucę moje propozycje jeszcze :) Czy lista może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy lista może być ?

 

Myśle że tak, chociaż w sumie to powinni się tu wypowiadać przedstawiciele firm, być może punkt widzenia z "wewnątrz" jest zupełnie inny niż wydaje się to zwykłym ludziom ;)

 

- lampy ??

 

Chodzi o lampy które służą do ogólnego oświetlenia miejsca pracy, jak i o lampy służące do dokładnego pokazania stanu lakieru, oba typy dokładnie opisane w różnych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lampy ??
Zrobiłeś Ty choć jedno auto w życiu skoro nie wiesz po co i jakie lampy??

Weź się chłopie przysiądź i poczytaj trochę... No i zrób jakieś auto swoje,ojca ,kolegi...A nie pchasz się do zarobkowania.

A żeby nie wbijać się w zbędne poematy zobacz sobie to:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=154982

Tak powinien wyglądać idealny warsztat autodetailingowy z całym wyposażeniem. Nie mowie ze od razu trzeba taki sobie organizować(w sensie miejsca),ale widać doskonale co jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien wyglądać idealny warsztat autodetailingowy z całym wyposażeniem. Nie mowie ze od razu trzeba taki sobie organizować(w sensie miejsca),ale widać doskonale co jest potrzebne.

No ta lodówka chyba jest bardzo ważna ;) A może to sklep jakiś? ;)

A tak na serio . Zdołowałeś nie tylko kolegę z Zakopanego- wielu innych pewnie taż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasma555 napisał/a:

- lampy ??

Zrobiłeś Ty choć jedno auto w życiu skoro nie wiesz po co i jakie lampy??

 

tak zrobiłem pare aut jednak było to bardziej zajęcie hobbystyczne w odpowiednim oświetleniu (czyt. ok 12 lamp + jażeniówki). Nie wiedziałem że są specjalistyczne do oglądania lakieru....

 

Tak jak napisałem nie zamierzam póki co zakładać OGROMNEGO warsztatu, a tak jak pisałem sukcesywnie rozwijać ....

 

Na zarabianie kasy przyjdzie czas, jednak na pewno nie teraz.

 

A temat założyłem bo chciałem znać zdanie gości co w tym już siedzą.

 

 

o! właśnie o to mi chodziło :):good::good::good:

 

Marek, ja się nie przejmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat. Jeśli nie masz pojęcia co jest Ci potrzebne do pracy, to znaczy, że nie bardzo wiesz co masz robić.

Skomponuj jakiś zestaw, daj do oceny bo na razie to jest coś w stylu "wygrałem bańke w lotka jakie auto kupić?". Zero konkretów, jeśli faktycznie chcesz otwierać taką firmę, to najpierw się czegoś naucz, wtedy będziesz miał już jakiś zarys swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.