Jump to content
IGNORED

Kończąca się powłoka ceramiczna

Recommended Posts

Siemanko, jakoś równy rok temu oddałem auto na położenie ceramiki, była przeprowadzona 3etapowa korekta + powłoka FX Evo.

Samochod był myty co weekend zgodnie ze sztuka czytaj neutralna i lekko zasadowa piana, szampon fx nano, dokładnie osuszony i zabezpieczony QD najczęściej Elixir ale zdarzał się tez reload, qd chemotion i icy ceramic QD. 

Niedawno czyli po roku czasu zauwazylem ze doły drzwi maja się słabo, a tylu prawie co nie ma. Przeprowadziłem dekontaminacje chemiczna czyli deiron d-tox + prikbort + carpro spotless oraz auto umyte GS Sour Shampoo w proporcjach 20ml/10l i żadnej poprawy nie zobaczyłem, na drzwiach tafla dość szybko zjeżdża natomiast na tyle już prawie co nic. 

Studio powiedziało, ze powłoka ma być na 3 lata i co najwyżej położą ja na nowo, bo auto było na serwisie powłoki co 4msc. Jestem ciekaw czy jak umyje szamponem GS w proporcjach 50ml/10l to czy to coś pomoze. 

Macie jakieś pomysły ? Moze jakiś inny szampon ? 

@ValiooX oddaj na gwarancje i tyle.

Dekomntaminacja nie pomogła, więc szampon też za dużo nie pomoże.

Jeśli już, to bym przyatakował SG Citrus Oil i CarPro Reset jako szampon(w jakiś konkretnych proporcjach)

14 minut temu, KUBA46 napisał:

@ValiooX oddaj na gwarancje i tyle.

Dekomntaminacja nie pomogła, więc szampon też za dużo nie pomoże.

Jeśli już, to bym przyatakował SG Citrus Oil i CarPro Reset jako szampon(w jakiś konkretnych proporcjach)

Mi się wydaje ze za niskie stężenie kwaśnego szamponu dałem, bo jak wcześniej umyłem nano to teoche się polepszyło. 

Niestety nie mam dostępu do piany tylko tak na bezdotyku neutealnej i lekko zasadowej, mogę operować szamponami. 

4 minuty temu, KUBA46 napisał:

@ValiooX nano ma właściwości hydrofobowe. Stąd chwilowe polepszenie.  Do odtykania i pielęgnacji reset nie ma sobie równych(SG jeszcze nie próbowałem, ale jest w planach).

Jakoś ci powiem reset mi nie podszedł głównie cenowo, planuje umyć auto FX Shampoo do odtykania, ale chyba najpierw spróbuje umyć GS Sour w najmocniejszym stężeniu jakie producent deklaruje, bo nie chce mi się wierzyć ze po roku i 15tys km ceramika zniknęła xd

4 minuty temu, KUBA46 napisał:

@ValiooX dobry produkt to i cena jest wyższa.

Czy warty swoich pieniędzy? Napewno.

Mogę w sumie kupić mała 50ke kupić CarPro i zobaczę wtedy. 

Najpierw spróbuje umyć kwasniakiem bo mam pod ręka to może coś wyjdzie. 

@ValiooX umycie w wiekszym stezeniu szamponem na pewno nie zaszkodzi, spokojnie daj 50ml i dobrze wypłucz szampon. Fajny odtykaczem jest jeszcze RRC Activ shampoo (tak wiem słyne rrc) ale daje on rade 

4 godziny temu, Streat napisał:

@ValiooX umycie w wiekszym stezeniu szamponem na pewno nie zaszkodzi, spokojnie daj 50ml i dobrze wypłucz szampon. Fajny odtykaczem jest jeszcze RRC Activ shampoo (tak wiem słyne rrc) ale daje on rade 

A może coś z oprysku przed ? citrus + piana lub odwrotnie 

@ValiooX oprysk też możesz użyć, nie powinien zaszkodzić powłoce 🙂 jeszcxe możesz dla pewności po całym procesie przelecieć doły drzwi IPA i wtedy sprawdzić hydro 

• Dziękuję 1