Skocz do zawartości

Czym doczyścić zżółkły plastik ?


Polit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam kilka elementów wewnątrz - plastik przy boku przednich foteli i element przy mocowaniu pasa bezpieczeństwa w tylnej kanapie - które są delikatnie żółte. Myślałem, że wyglądają tak fabrycznie, ale dzisiaj zdemontowałem tylną kanapę do czyszczenia i przy okazji również w.w. plastik. Jego część, która była pod kanapą, ma zupełnie inny, biało-szary odcień (czyli taki jak reszta wnętrza).

 

Czym próbować doczyścić te elementy? APC Nielsena sobie nie poradził :(

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze już sobie żadna chemia z tym nie poradzi. po prostu zżółkł/wyblakł od słońca ewentualnie od papierochów palonych kartonami....Tym bardziej ze

Jego część, która była pod kanapą, ma zupełnie inny, biało-szary odcień (czyli taki jak reszta wnętrza).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że może moja sugestia to barbarzyństwo, ale skoro decydujesz się na pomalowanie plastiku to może wcześniej zrobisz próbę np z jakimś płynem do usuwania smoły/owadów, degreaserem lub innym specyfikiem - oczywiście punktowo, mocno rozcieńczone...

 

Skoro i tak będzie odnawiany to może przecież przysłużyć się ludzkości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma fotki, więc chyba każdy z nas może sobie tylko wyobrazić jak ten element wygląda. Niemniej przypomniałem sobie dzięki temu tematowi historię sprzed kilkunastu lat...

Kupiłem kiedyś Mercedesa Beczkę (W123) :roll: i to auto miało niesamowicie zapuszczoną pokrywę apteczki - zacieki, brudnobrązowe plamy itp. Nie radziły sobie z tym żadne środki: pianki, proszki a nawet benzyna ekstrakcyjna :wallbash:

I wtedy dostała się w moje ręce pianka o nazwie Tuff Stuff :-] Po pierwszej aplikacji i przetarciu wilgotną szmatką zobaczyłem jasnobeżowy kolor :D Drugie pryśnięcie, wytarcie i pokrywa była jak nowa :kox:

Nie wiem co to za był za brud, ale ogólnie to auto wymagało wielu godzin pucowania, żeby przyjemnie się nim jeździło :) Od tamtej pory zawsze mam taką piankę u siebie, choć już nigdy takiego efektu nie dała, bo nie było takiego elementu :-]

 

Nie chciałbym naciągać Cię na koszty, bo być może nic to nie da, ale ja do tej pory nie mogę zapomnieć tamtego efektu :D Co najciekawsze ponoć jest do tapicerki, a pokrywa była z twardego tworzywa (kto miał Beczkę, wie o czym mówię ;) )

 

http://auto-kosmetyki.kupsobie.pl/kosme ... tuff-625g/

http://cokupic.pl/produkt/STP-Tuff-Stuf ... rki-650-ml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.