Skocz do zawartości

Jaki podnośnik ?


Polit

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi podnosnikami kolumnowymi trzeba zwrocic uwage na firme i dostep czesci czy jakikolwiek serwis , jezeli kupis chinczyka w tej cenie to powodzenia ,od 7 to jako taka uzywka tylko , ewentualnie fajne są nożycowe do pracy przy lakierze . Normet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu właściwie nożycowy byłby lepszy? Mam w miare sporo miejsca w warsztacie, a 2 kolumny wydają mi się jakoś tak....nie wiem bardziej praktyczne? Nie wiem, może przyzwyczajenie z czasów jak człowiek w kanale pracował :)

nie wiem, moze np taki: http://allegro.pl/podnosnik-dwukolumnowy-warsztatowy-4-tony-ats-l200-i6945262839.html

w tamtej pracy pracowalem na ich sprzecie - monterka i wywazarka w sumie spoko, kazdy krecil nosem ze chinol a w razie czego to normalnie serwis był itp.

nożycowy wogle idzie kupic w tej cenie? zawsze myslalem ze sa drozsze. czy nozycowka ma jakeis wogle zalety w porownaniu z dwukolumnowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kreuzberg_sto Akurat ostatnio na kanale "lysego z dredami" była mowa o takich podnosnikach. Tym razem przyjechał do niego gość ze śląska który tym handluje i je serwisuje wiec filmik byl bardziej merytoryczny niż zwykle. Ceny za takie podnośniki były takie jak Cię interesują, namiar na tego sprzedawcę tez był podany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łysy fajnie to robi, ma gadane facet na pewno. ogolnie ogladnalem kilka jego filmikow i sie mi spodobaly, choc to bardziej dla takich amatorow co do piero zaczynaja z naprawami.

ogolnie gadalem z tym atsem, w sumie jestem na 90% zdecydowany na nich, mowia ze serwis dziala szybko wiec spoko. zreszta mowie, znam ich sprzet z poprzedniej pracy i bylo w miare ok z serwisem (raz byl potrzebny).

 

A tos podpowie jaki kompresor? raczej tlokowy, tak do 5-6 tysiecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was widział takie przenośne podnośniki hydrauliczne w pracy? Taki uniwersalny zestaw to koszt około 7tyś PLN. Można go normalnie przenosić, zajmuje bardzo mało miejsca. 

Stronka: https://www.quickjack.de

 

https://youtu.be/rWbS8mQ8CbI?t=122

 

Link do YT do miejsca w którym pokazane jest użycie tego podnośnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2018 o 08:35, kreuzberg_sto napisał:

łysy fajnie to robi, ma gadane facet na pewno.

Łysy to jest mistrz ale w gadaniu bez przekazywania wiedzy :D  Napiłbym się z nim wódki, wydaje się, że to swój chłop, kiedyś na jakiś zlot się wybiorę ale gościu wybitnie nie umie operować konkretami i tłumaczyć bez zbędnego pier&*^$nia. Nie potrafi też przekazać tak czysto i konkretnie wiedzy.    Absolutnie się nie czepiam, raczej wszyscy wiedzą jak jest, sądzę, że każdy mu kibicuje bo to spoko gość.

 

EDIT: i zapomniałem dopisać, że ten film to jest własnie przykład.  W tym filmie nie ma żadnych konkretów, które ułatwiłyby wybór podnośnika. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana z załączonego filmu to mam takie same zdanie. Zamiast konkretnie powiedzieć coś to przeciąga temat. Nie dam rady tego oglądać. Czas leci a nic się nie dowiaduję :)

Co do podnośnika to ja po długich rozmyślaniach do warsztatu 6,5 x 6,5 m zamówiłem podnośnik nożycowy podposadzkowy.Dzięki temu będzie płaska podłoga i brak słupów a jeśli podniosę auto to po lewej stronie od podnośnika wejdzie mi jeszcze jedno auto. W kwietniu powinienem mieć już zamontowany więc podzielę się wrażeniami i fotkami jeśli ktoś jest zainteresowany. Mi zależało na możliwości majsterkowania przy aucie więc wziąłem wysokiego podnoszenia tak aby wejść pod auto. Oczywiście chińczyk, najtańszy niemiec kosztował ponad 20 tys więc bez sensu do mojego zastosowania i za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie głupie rozwiązanie, do podstawowych napraw lub właśnie do wygodnej pracy z lakierem całkiem fajna opcja. Zależy ile kosztuje :)

Jeśli jednak jest możliwość zamontowania nożycowego to nie brałbym pod uwagę takiego mobilnego podnośnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli masz wysoki garaz to lepiej zamontuj sobie stacjonarny podposadzkowy. Trzeba dołożyć jeszcze około 2 tys chyba ze sam zamówisz z chin.

Jesli byś chcial to dam Ci namiar na handlowca u ktorego ja zamawiałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta konstrukcja. Nie ma obaw. Ma też normę CE więc zostal dopuszczony do sprzedaży w UE. Byłem w warsztacie który ma zamontowany taki sprzet. Zaryzykuję :-) 

Jak nie zapomnę to po montażu pochwalę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2018 o 23:54, PROPER napisał:

 Ma też normę CE więc zostal dopuszczony do sprzedaży w UE.

CE to nie żadna norma a jedynie oświadczenie producenta, że urządzenie spełnia określone wytyczne. Nadaje je sam producent i na dobrą sprawę nie musi nawet przeprowadzać żadnych dodatkowych badań. Także akurat tym znakiem nie szczególnie bym się w życiu kierował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kudlaty86 napisał:

CE to nie żadna norma a jedynie oświadczenie producenta, że urządzenie spełnia określone wytyczne. Nadaje je sam producent i na dobrą sprawę nie musi nawet przeprowadzać żadnych dodatkowych badań. Także akurat tym znakiem nie szczególnie bym się w życiu kierował ;)

Ja sie tym nie kieruje, ale posiadanie znaku CE wiaze sie tez z oceną zgodności tego produktu. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie wiec nie bede sie sprzeczał. Nikogo nie namawiam na wybor Chińczyka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie twierdzę, że Chińczyki to zły wybór ;)  ot jedynie taka mała dygresja na temat samego znaku CE. 

W firmie w której obecnie pracuję, szef ma gotowca/wzór, który drukuje do wszystkich maszyn, które robimy dla klientów (zmienia jedynie nazwę maszyny i datę), choć żadne z nich nigdy nie przeszło żadnych badań etc. Ot po prostu drukuje kartkę , że gwarantuje zgodność z wytycznymi, choć sam chyba nawet nie wie o jakie wytyczne chodzi i co jest w nich zawarte. Problem pewnie miałby/będzie miał dopiero jak się coś stanie, ale to już inna kwestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Rowniez biore nozycowy jak kolega do zabudowy w posadzke niby ma przyjsc za 2 tyg. ale montaz dopiero na wakacje heh 


Pochwalisz sie jak wyglada i jak Ci sie sprawuje?

Co do Pana z załączonego filmu to mam takie same zdanie. Zamiast konkretnie powiedzieć coś to przeciąga temat. Nie dam rady tego oglądać. Czas leci a nic się nie dowiaduję
Co do podnośnika to ja po długich rozmyślaniach do warsztatu 6,5 x 6,5 m zamówiłem podnośnik nożycowy podposadzkowy.Dzięki temu będzie płaska podłoga i brak słupów a jeśli podniosę auto to po lewej stronie od podnośnika wejdzie mi jeszcze jedno auto. W kwietniu powinienem mieć już zamontowany więc podzielę się wrażeniami i fotkami jeśli ktoś jest zainteresowany. Mi zależało na możliwości majsterkowania przy aucie więc wziąłem wysokiego podnoszenia tak aby wejść pod auto. Oczywiście chińczyk, najtańszy niemiec kosztował ponad 20 tys więc bez sensu do mojego zastosowania i za drogo.


Napiszesz cos więcej o wrażeniach z używania? Jak wyszło cenowo i skad brałeś?

[mention=13164]PROPER[/mention] Nadal chyba bardziej zaufam amerykańskiej produkcji jak chińskiej. CIężko będzie mi wejść pod podnośnik chiński ;D 


I jak zdecowales sie na quickjack’a? Opiszesz wrażenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.