Skocz do zawartości

Skoda Superb pierwsze „pieszczoty” :-)


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W końcu nadeszły dni kiedy mogłem zająć się nowym nabytkiem 🤪. Wcześniej pogoda była taka, że nie mogłem całego dnia poświęcić na doprowadzenie auta do porządku. Weekend zapowiadał się nieźle więc postanowiłem, że ogarnę auto w środku.

Wszyscy mówili, że po co czyszczę przecież auto jest czyste w środku… no cóż zdjęcia pokażą co innego 🧐

Plan na weekend był taki żeby wyprać auto w środku, wyczyścić i zabezpieczyć fotele oraz plastiki w środku.

Użyte środki:

- Shiny Garage Lime APC

- ADBL Interior WOW

- ADBL Textile Rinse

- zestaw K2 Auron do czyszczenia i zabezpieczenia skór

- zestaw Colourlock do czyszczenia i zabezpieczenia alcantary

No więc zaczynamy – start sobota ok 16 – niestety nie dałem rady wcześniej, bo po 13 tej dopiero odbierałem nowe tablice, szybko kupione ubezpieczenie i ogień do posiadłości rodziców.

Tak Skoda prezentowała się w środku – na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest czysto, ale nie jest po mojemu i nie dawało mi to spokoju oraz skóra jakoś tak się świeciła, a powinna być matowa 🥴

YigDhQbh.jpg

nGek1Zth.jpg

6esYNqOh.jpg

PwK3uW3h.jpg

jV0tRfZh.jpg

ewnppn8h.jpg

Wyciągamy fotele, a tam pozostałości po poprzednim właścicielu – u mnie obowiązuje zakaz jedzenia w samochodzie ☠️

Vy8soEah.jpg

DaaCjXEh.jpg

Pasażer też miał pozwolenie na jedzenie…:wallbash:

GmzuUo9h.jpg

Fotele i tylne siedziska out, więc zabieramy się za bagażnik

5ZGjmFfh.jpg

Rozkręcamy co się da 😝

zwK9zp7h.jpg

W zakamarkach jak zwykle czai się zło 

SPU4CBXh.jpg

Qql7IgCh.jpg

lq8r2Luh.jpg

LBwVkRNh.jpg

Zaczynamy pranie – w pierwszej kolejności odkurzamy i przy pomocy szczotki oraz odkurzacza wyciągamy ubity piasek

zbNvD09h.jpg

5Xq4Jb5h.jpg

Zdemontowany moduł GPS oraz czochranie wykładziny z przodu i z tyłu

cb9t9HUh.jpg

GtqGCo6h.jpg

Rzut okiem na stan oparć – widać w kilku miejscach jakieś plamy – kombi nigdy nie ma lekko 🙂

khGvh9vh.jpg

OGqnr84h.jpg

Zanim zabrałem się do prania właściwego umyłem podstopnicę i pedały by potem nie brudzić upranej tapicerki.

fFHAtnMh.jpg

Przygotowałem mieszankę z ADBL Pre-spray Pro i ValetPRO Classic Carpet Cleaner.

Yn3TBJzh.jpg

Opryskane pre-sprayem i wyczochrane ponownie

5QBmTidh.jpg

Po wypłukaniu środka(ADBL Textile Rinse) oraz odkurzeniu ssawką by dodatkowo osuszyć i wyciągnąć środek z miejsc gdzie nie doszła dysza odkurzacza

Q9s0pM7h.jpg

aziLfG8h.jpg

y0yD2Rwh.jpg

GwwsyLeh.jpg

MDdv8xoh.jpg

Z oparć zeszły plamy

LK6l06Dh.jpg

ObzlDcPh.jpg

Jak prać, to wszystko 😃 - boczki bagażnika też zostały wyprane

povlQMSh.jpg

Y0U9BKih.jpg

A miało być tak czysto…. – nie czyść przecież jest czysto… no więc tym zdjęciem otwieram oczy wszystkim niedowiarkom 🤓

qN7InvQh.jpg

Superbik się suszy – pogoda była bardzo dobra – umiarkowanie ciepło i bezwietrznie – idealnie by wszystko otworzyć do suszenia

cA5K2Pth.jpg

Maty bagażnika oraz osłony schowków również nie mogły oprzeć się Georgowi 😋

6o2YvAbh.jpg

Dywaniki także nie mogły zostać pominięte – przy okazji wyprałem dywanik z auta żony

IOr7CvBh.jpg

nRljl9Jh.jpg

JaZ8NbAh.jpg

Zostawione do wyschnięcia – póki jeszcze jest widno

Es4ekxEh.jpg

Czym muszę zająć się następnego dnia… 🤔

AsjjvXYh.jpg

Jak zwykle w nocy nie mogłem za bardzo spać – całą noc krążyły myśli co jest jeszcze do zrobienia. 5.30 pobudka, szybkie śniadanie i bierzemy się za auto – czyszczenie plastików i zabezpieczanie (APC + ADBL Interior WOW) w środku. Skórzane wstawki oberwały z cleanera i impregnatu z zestawu K2 Auron.

hMKx8JXh.jpg

Warto zajrzeć w każdy zakamarek i poprzesuwać to i owo

eiAe7ULh.jpg

axmv7kJh.jpg

Po czyszczeniu

w2WwMYbh.jpg

Auto musiałem odpuścić i wepchnąć do garażu, bo słońce już przeszło w takie miejsce, że na zewnątrz nie było szans by cokolwiek robić.

Zabieramy się za fotele i wymontowane graty(APC + ADBL Interior WOW).

qRxRHurh.jpg

Moduł GPS wraz z osłoną przed i po

HXGWLAzh.jpg

5lDLRHyh.jpg

Zagłówki przed czyszczeniem

3R4wUk8h.jpg

Zagłówek wydawał się czysty, ale cleaner miał co robić

itG1EB6h.jpg

Małe 50/50 - prawy wyczyszczony i zabezpieczony zestawem K2

m0O2Hi4h.jpg

Siedzisko tylnej kanapy wyczyszczone i zabezpieczone (K2 Auron + Colourlock). Do nakładania cleanera bardzo polecam ADBL Little Rascal Black - pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca oraz precyzyjnie nałożyć środek - zwłaszcza na styku z innymi tworzywami.

wyhMUYvh.jpg

Bierzemy się za fotele i rozbieramy co się da

HVO176Wh.jpg

Tu fotel na gotowo – wyczyszczony i zabezpieczony. Podobnie postąpiłem z fotelem pasażera i tylnymi siedziskami

fjEqZ7Rh.jpg

5mpmz3Th.jpg

Wróciłem do samochodu i zabrałem się za wymycie bagażnika oraz dokończenie czyszczenia plastików i kierownicy. Nie mam zdjęć, bo czas naglił, morale z racji upału już było bardzo niskie 😳

q4gWD2Wh.jpg

Wszystko złożone na gotowo

fp0mjzHh.jpg

suJUisCh.jpg

psAbEiNh.jpg

0mrczvjh.jpg

BqgB8vzh.jpg

ZCdRSU3h.jpg

Oczywiście nie mogło zabraknąć mycia, dodatkowo nałożony Prostaff Water Gold

uzaGpc5h.jpg

DB4ePAWh.jpg

CDSeqyHh.jpg

z5EJHJ0h.jpg

zQRaAt5h.jpg

Całość zajęła mi ok 19 godzin samej pracy… gdybym wiedział ile to będzie roboty, to nie wiem czy bym się za to brał – z drugiej strony jak nie teraz to kiedy 😜 - jak już się powiedziało A, to trzeba i powiedzieć B.

W niedzielę wcale nie pomagała pogoda – ponad 30C – momentami już miałem dosyć, ale w połowie przecież nie przerwę pomimo, że pot ściekał po wszystkich częściach ciała 💪. Na tyłku siedziałem tylko tyle żeby coś zjeść i wypić „energetyka na bazie chmielu” 🤪

Pierwszy raz miałem styczność z czyszczeniem skóry i alcantary – zdecydowanie bardziej pracochłonne niż tapicerka materiałowa. Co do użytych środków, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zestawem K2. Cleaner ładnie doczyszczał skórę i pomimo, że wydawała się czysta, to po zebraniu mikrofibra pokazywała co innego. Fakt, że cleanera dużo schodzi – zostało mi ok ¼ buteleczki. Środki K2 zostawiły fajne matowe wykończenie na skórach.

No to tyle – dziś wszystko boli, ale było warto – jest ogarnięte wewnątrz – teraz tylko pielęgnować. Na jesieni zajmę się zewnętrzem :ad:

  • Lubię to 13
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj kawał dobrej roboty wykonałaś👍, jak sam powiedziałeś na przykładzie prania czysto do końca nie było mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądało dobrze. Moim zdaniem bardzo dobrze podszedłeś do tematu. Teraz nic tylko cieszyć się z jazdy😉. Bardzo elegancko się prezentuje Superb🤩.  Fajnie, że środki budżetowe spełniają swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzygaj napisał:

Wyciągamy fotele, a tam pozostałości po poprzednim właścicielu – u mnie obowiązuje zakaz jedzenia w samochodzie ☠️

👍 Kawał dobrej roboty. Efekt finalny na bank rekompensuje czas i siły włożone w auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywny odbiór - jesteśmy razem dopiero ok 2 tygodnie także, to początek drogi. Póki co się poznajemy, po myciu i dojechaniu do domu w kilku miejscach na lakierze pozostały mi ślady po zaschniętej wodzie, nie wiem jeszcze gdzie lubi się zbierać po myciu, ale... na spokojnie znajdę gdzie się wróg ukrywa - kilka myć i dojdziemy do porozumienia 😜

Póki co wnętrze ogarnięte i już śpię spokojniej 😝 teraz czas na dołożenie różnych rzeczy - nakładki na pedały, kamerka cofania, siatka w kratkę zderzaka, LED w światła cofania, LED w lusterka, zamontować chlapacze itd...

Jeszcze muszę zająć się felgami i oponami zimowymi - porządne umycie, polerka i zabezpieczenie powłoką. Po zmianie kół to samo z letnim zestawem.

No i na jesieni popieszczenie lakieru polerką i wpadnie ceramika. Do tego czasu trochę muszę spolerować relingi, bo widać zacieki z wody, nabłyszczyć chromy, szyby zaatakować cleanerem do szyb, przypolerować lampy i coś tam jeszcze powychodzi w trakcie.

Roboty jest sporo - najlepiej jakby miał z tydzień wolnego i przez cały czas tylko zajmował się samochodem, a nie wiem i czy by tygodnia starczyło by zrobić co jest w planie 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 hmmm.. to musiałbym wszędzie wymienić - wczoraj dotarły do mnie nowe dekielki do felg ze starym logo 🤨. Albo wymieniam wszystkie, albo wcale 😋

Raczej chciałbym utrzymać oryginalny wzór. Z tyłu na klapie widzę, że niedługo trzeba będzie wymienić znaczek.

Już w Octavii chodził mi taki pomysł po głowie, ale zdecydowałem się utrzymać stare logo i tu raczej też tak będzie.

Qrde do Octavii kupiłem 3mce temu oryginalne i wymieniłem, a pasują też do Superba, ale kto wiedział co przyniesie los 😛

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.