Jump to content
IGNORED

Regeneracja kloszy reflektorow

Recommended Posts

WItam wszystkich,

Tak jak w temacie - ostatnio sobie zniszczylem powloke zabezpieczajaca na lampie (pewnie troche piany aktynej poleciało na lampe, nie zauwazylem tego i zaschla, zdjecie ponizej) i chcialbym zregenerowac lampy i je zabezpieczyc (albo jakos zabezpieczyc uszkodzona lampe, ale czuje ze sa male szanse). Zalezy mi głownie zeby efekt byl długotrwały i nie musial co roku robic tego na nowo, bo troche mija sie to z celem. Po zrobieniu researchu juz mam mniej-wiecej plan jak to zrobic jednak nie jestem pewny co do jednego punktu, a wiec:

-Szlifowanie papierami (od 800 do 2500/3000)

-Polakierowanie klarem z utwardzaczem (najpewniej z puchy)

Wiem ze wiele osob naklada wosk/ceramike, jednak z tego co slyszalem to trzeba ja klasc na nowo co rok/kilka miesiecy. Nie mam jednak pojecia czy sam klar bedzie tak samo wytrzymaly jak orginalna powloka ochronna, czy jednak to bedzie bardziej poziom ceramiki (+po szlifowaniu trzeba lampy polerowac, a na chwile obecna nie posiadam polerki - ale jezeli pomysl z lakierowaniem jest sredni to moze bym cos wykombinował). Slyszalem tez o specjalnych foliach ochronnych, ale one raczej sluza do dodatkowego zabezpieczenia nowych lamp, niz jako głowna powłoka ochronna. Miał ktoś jakies doczynienia z malowaniem lamp i jak wypada tego trwałość? Albo czy sa jakies trwale alternatywy do zabezpieczenia lamp? Z góry dzieki za pomoc

20200625_194814.jpg