Skocz do zawartości

Czy używał ktoś Carplan T-cut color Fast ?


Gość pawlo0809

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, chciałem dowiedzieć się jakie macie zdanie na temat tego regeneratora lakieru? Używał ktoś? Jak z trwałością? Najnowsze wydanie można pobrać niestety wyłącznie ze strony sklepu firmy Burosch, jako ostatnie wydanie sekwencji testowej DIVAS ( jest to rzeczywiście profesjonalnie zaprojektowane oprogramowanie testowe, ale już niestety płatne i to słono, bo od około 20 EUR do prawie 100 EUR ) w postaci pliku AVCHD, który przeznaczony jest wyłącznie do odtwarzaczy Blu-ray. Choć pojemność płyty CD w zupełności wystarczy, abyśmy mogli zapisać nasz testowy plik, nie zawsze będziemy mogli ją zastosować zamiast płytki DVD. Dzieje się tak dlatego, ponieważ odtwarzacze DVD na ogół nie potrafią zlokalizować plików MPEG-2 zapisanych na nośniku CD, a więc po prostu nie mogą odtwarzać płytki CD jak DVD. Można, co prawda, skorzystać z funkcji Nero, które potrafi zapisać plik ISO na czystej płycie CD jako miniDVD (cDVD), jednak z kolei niewiele odtwarzaczy umie obsłużyć ten nietypowy format. Gdy już nasza płyta zostanie poprawnie zapisana, pora zadbać o właściwe warunki testowe. Zapalamy w pokoju tylko te światła, których zwykle używamy podczas oglądania filmów ( lub też nie zapalamy, jeśli nie używamy ! ), oraz przywracamy w naszym telewizorze wszystkie domyślne, bazowe ustawienia jasności, kontrastu i nasycenia kolorów we wszystkich testowanych urządzeniach. Jeżeli dostępne są dodatkowe parametry obrazu, jak DNR ( Digital Noise Reduction - cyfrowa redukcja szumów ), tłumienie szumów czy wzmocnienie kontrastu, również je należy wyłączyć. Dotyczy to nie tylko telewizorów, ale także wszystkich źródeł obrazu, z których korzystamy, oczywiście jeżeli oferują takie funkcje. Przyszła pora, żeby uruchomić w odtwarzaczu przygotowane wcześniej DVD z testami. Zobaczymy pięć lub dziewięć ( w zależności od wersji programu który ściągnęliśmy ) różnych obrazów, jeden po drugim, wyświetlanych w określonej, stałej kolejności. Najpierw jasność, potem kontrast i tak dalej. To istotne, ponieważ jeśli nie zachowamy tej kolejności ustawiania parametrów, efekt końcowy może okazać się nie całkiem zgodny z naszymi oczekiwaniami. W przypadku jasności i kontrastu należy najpierw ustawić regulator w położeniu o najmniejszej wartości. Następnie trzeba zwiększać stopniowo wartość danego parametru, aż do uzyskania optymalnej wierności obrazu. W przypadku koloru należy ustawić regulator w położeniu środkowym i od niego rozpocząć korektę ustawień. Zwykle świeżo zakupione urządzenia mają ustawioną zbyt wysoką wartość nasycenia koloru, tak aby ich obraz przyciągał uwagę klientów w sklepie. Ostrość w telewizorach jest zazwyczaj od początku poprawnie ustawiona. Później można ją nieznacznie skorygować, jeżeli czwarty obraz testowy jest zdecydowanie zbyt ostry albo trochę rozmyty. Ostatni krok to ostateczny test: patrząc na wyświetlany w tym momencie obraz, przekonamy się, czy wszystkie dotychczasowe ustawienia dały oczekiwany efekt. Ponadto można sprawdzić kanały dostępnego systemu 5.1 Dolby Surround poprzez wskazanie symbolu głośnika testowanego kanału. Po pierwsze, prototypy wykorzystujące 4K UHDTV tak naprawdę zaprezentowano jeszcze w 2003 roku, ale 4K miało długą i skomplikowaną drogę od fazy projektu, aż po komercyjne telewizory. Te ostatnie tak naprawdę pierwszy raz zaprezentowano na targach w Berlinie, zatem można uznać ten fakt za ich debiut. Wcześniej w technologii 4K transmitowano niektóre wydarzenia sportowe w Japonii, a także fragmenty olimpiady w Londynie. Na rynku jeszcze w tym roku ( 2012 ) zadebiutuje telewizor LG, następne w kolejce będą Sony oraz Samsung. Firmy nie chcą podawać cen telewizorów 4K, ale mówi się o sumach zaczynających się od 20 tys. euro. Zatem, biorąc pod uwagę konkurencje ze strony OLED-ów, wspomniane ceny oraz brak materiałów 4K UHDTV - przed tym rozwiązaniem jeszcze długa droga z hal targowych do domowego salonu. Z drugiej strony, jeśli przypomnieć sobie ceny pierwszych telewizorów plazmowych ta droga wcale nie wydaje się taka długa. Czytając różne fora internetowe gdzie rozbrzmiewają pytania typu - a na co nam to ? - odpowiedź jest banalnie prosta ... po prostu coraz większe ekrany musimy wypełnić coraz większą ilością szczegółów. Na dzisiaj matryca rzędu 46° jest już standartem ... a pomyślmy jak będzie wyglądał tzw. obraz FullHD na matrycy

 

Nie wiem czy ten środek masz na mysli ale poczytać warto

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Niestety nie ma tak prosto - albo porządna korekta i na to trwały wosk albo częste stosowanie półśrodków. Jakby istniał taki cudowny specyfik to nie byłoby o czym pisać na tym forum.

Super efekt bez wysiłku - takie rzeczy tylko w Erze :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas.. to co wrzuciłeś to chyba coś innego ale też z CarPlan'a...

 

Koledze chodzi o takie coś...

T-CutColorFast_M.jpg

tam na fotkach widać, że do czerwonego lakieru nakłada coś białego a T-Cut Color Fast jest w różnych kolorach w zależności jaki lakier masz

 

klienci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało wydajny produkt, brudzący, do metaliców i pereł się nie nadaje

ogółem produkt dla wujka zenka chcącego na szybko wypucować swoja łade, tak bym podsumował.

 

A który wosk miałeś na myśli?

 

P.S.

A znalazłem jeszcze taki wosk z Megsa Deep Crystal Carnauba Wax, cenowo podobny do cleaner wax, testowaliście go, lepszy jest od tamtego Megsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znalazłem jeszcze taki wosk z Megsa Deep Crystal Carnauba Wax, cenowo podobny do cleaner wax, testowaliście go, lepszy jest od tamtego Megsa?

inny, przed Deep Crystal Carnauba Wax potrzebny jest cleaner, cleaner wax jest to takie 2 w 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znalazłem jeszcze taki wosk z Megsa Deep Crystal Carnauba Wax, cenowo podobny do cleaner wax, testowaliście go, lepszy jest od tamtego Megsa?

Że inny to już wiesz (nie jest czyszczący), ja dopiszę że daje bardzo wysoki połysk (chyba jeden z lepszych jakie widziałem), ale koledzy tu na forum przestrzegają, że słaba trwałość :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jeżeli chodzi o carnaubę to podstawowa definicja jest taka:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Carnauba_%28wosk%29

 

Jest on dodawany do wosków gdyż m.in. działa ochronnie na lakier, zapobiega wysuszaniu, ma właściwości wybłyszczające itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

T CUT ma w składzie pigmenty mające na celu "zamaskowanie" niedoskonałości lakieru, syntetyczne woski i delikatne związki polerskie. Efekt regeneracji lakieru jest słaby utlenienia zostają zamaskowane a nie usuniete!!!

W przypadku refinishu elementów karoserii po takich wynalazkach często pojawiają sie problemy z silikonem, poza tym jesli dobierzesz baze do tak potraktowanej powierzchni a nie przepolerowanej po jakimś czasie będzie widać różnicę w elementach lakierowanych.

 

Przysłowie mówi "szkłem du.. nie utrzesz" polerka + wosk = efekt i jakość powłoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Cut dobry ale tylko jak następnego dnia jedziesz na giełdę sprzedać auto:D Taka szybka renowacja lakieru a raczej maskowanie rys za kilkanaście zł. Jeżeli chodzi o ciemny kolor to PB Black Hole robi super robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ciemny kolor to PB Black Hole robi super robotę.

 

A można jaśniej?? Pod jaki wosk najlepiej kłaść Black Hole?? Dodo może być?? (trochę nie na temat...)

 

Sam też miałem styczność z T-Cut, ale właśnie jak kolega wyżej pisze sprzedawałem auto. Byłem zadowolony z efektu, ładnie wydobył głębię, lakier nabrał blasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam dużo rys które niestety są na tle widoczne że drażnią :/ Poprzedni właściciel woskował samochód jakimiś woskami koloryzującymi i faktycznie jak go kupowałem były świetnie zamaskowane :-] Ale jak umyłem dokładnie autko to wyglądało to juz nieco gorzej :D wiem że woski koloryzujące (mowa tu o Car Plan T-cut color fast) bo takiego kupiłem są bardzo krótko trwałe i łatwo sie je spłukuje podczas mycia ale planuje na wyżej wymieniony środek położyć kolejną warstwę wosku Gold Class Carnauba Plus Premium Wax który już jest znacznie trwalszy od t-cut więc efekt koloryzacji powinien się utrzymać tyle co Wosk będący zewnętrzną warstwą? Dobrze rozumuje? ;)

Generalnie w planie jest takie potraktowanie lakieru:

1. Porządne mycie.

2. Glinka - Meguiars Smooth Surface Clay Bar Replacement

3. Maguiars Ultimate Compound.

4. Ewentualnie kredka rysy żeby tę głębsze wypełnić ?

5. I tu właśnie wspomniany wcześniej T-cut Color fast.

6. Maguiars Gold Class Carnauba Plus Premium Wax

 

Czy wosk Maguiars połozony na t-cut będzie nadal trwały? Nie spłynie razem z T-cut? Czy zamienić kolejność i zrobić Gold Class->T-cut->Gold Class ? Poszę o pilną radę i wskazówki i z góry bardzo dziękuję bardziej doświadczonym ;) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie możesz odstawić na półkę nr 4 i 5. W dość niskiej cenie możesz kupić Autoglym SPR, który nie tylko wypełnia ale i nawet usunie jakieś drobne rysy. Pozatym w jakiś sposób zabezpieczy lakier bo jest to środek AIO. Jeśli kupiłeś już gold class wax, to połóż na SRP, jeśli nie to kup Finish-care 1000hi-temp wax. Cena nawet troche niższa od wosku Meguiars. Jeśli chodzi o tego t-cuta to nie wiem jak to będzie grało z woskiem megsa, ale nie spodziewałbym sie żadnych szoków, pewnie by spłynęło po myciu jak sam t-cut. Zresztą jak będziesz używał Ultimate compound to usuniesz dużo rys, i nie wiem czy tym carplanem to coś potem da, lepiej już po tej "korekcie" położyć odrazu wosk, albo jak wcześniej wspomniałem dodać do tego SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde...wszystkie z rzeczy na liście już kupiłem. Wybrałem tego T-cut bo rysy są niestety głębokie i są białe, zaś samochód ciemno srebrny/ grafitowy więc chciałem czegoś z pigmentami koloryzującymi użyć? Chyba tylko pigmenty koloryzujące są w stanie wypełnić/ zamaskować głębsze rysy ciemnego koloru? Czy się mylę? Są jakieś inne sensowne produkty które poradzą sobie z takimi rysami o innym kolorze? Sory...jeżeli pytania wydają się wam trywialne, ale jestem puki co w tym kompletnie zielony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rysy czujesz pod palcem to marne szanse na ich całkowite usunięcie. Jeśli nie to poprostu sie namachasz tym ultimate compound. Nie zapomnij, że do UC używamy aplikatora tricolor german albo flexipads biało niebiesko czarnego. Skoro jak wcześniej pisałeś t-cut trzyma sie do pierwszego mycia, to jaki sens ma nakładanie go ? Wosk go raczej dłużej nie utrzyma, może troche. A tak swoją drogą to po samym UC nie będzie już pewnie tak dużo do maskowania, chociaż lakiery bmw nie należą do miękkich :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rysy są głębokie chyba do podkładu, stąd tak mi się wydaje ten biały kolor. Są raczej wyczuwalne palcem, na pewno paznokciem. Szczerze nie liczę na usunięcie tych większych rys, ale chociaż na trwalsze ich zamaskowanie (tych głębszych i białych). Tylko myślałem że te wosk magsa utrzyma tego t-cut'a trochę dłużej na swoim miejscu. Rozumiem że Mags Soft Foam Applicator Pad kompletnie nie nadje się do pracy z UK? Z góry dzięki za poświęcony czas, cierpliwości i sporo cennych info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.