Skocz do zawartości

Schładzanie quikdetailera przed użyciem ?


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak z ciekawości, natknąłem sie na innym forum na informacje że przed użyciem QD warto go wsadzic do lodówki, wtedy działa lepiej/daje lepsze efekty. Co ciekawe,nie była to jedna opinia, tylko kilka podobnych. Troche to dziwne, ale w sumie wszystko możliwe. Spotkaliście się z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dość ciekawy i nie spotkałem się z tym wcześniej. Jedyny powód schładzania QD jaki przychodzi mi do głowy to, że jak będzie zimny to będzie wolniej odparowywał czyli dłużej będzie można nim na lakierze pracować. Ale czy da to rzeczywiście zauważalnie lepszy efekt?? Może w upalne dni?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No też mi sie tak wydawało, że chodzi o dłuższy czas pracy z nieodparowanym produktem. Co ciekawe, na tym samym forum (DetailingBliss) polecają do finalnego przetarcia po woskowaniu użyć prawie zamarźniętej wody. Też nie mam pojęcia czemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator
jak dla mnie to działa in minus, łatwiej mi się pracuje z QD w ciepłych temperaturach

 

 

Pracowanie QD w określonej temperatrze =/= pracowanie QD o określonej temperaturze ;)

 

 

Zimny QD wolniej odparowuje z lakieru, nawet w lato, co przekłada się na troche większa wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przetasowaniu kilkudziesięciu QD, zauważyłem iż niektóre strasznie mażą się przy wysokich temperaturach paneli 35C +. Po wielu próbach doszedłem do wniosku, iż QD'ami wspomaganym Carnaubą, pracuje się najlepiej, gdy owe mają temp 8-12 stopni, a panel nie jest cieplejszy niż 27 stopni.

 

Nie jest to zasada. Taka empiryczna wskazówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie zakładać już nowego wątku, to co daje polanie auta zimną wodą :?:

Pytam, ponieważ ktoś może już testował.

 

Nie zimną a lodowatą. Lepsze odprowadzanie wody. Zauważ jak będą roztopy ,że nawet na autach nie woskowanych podczas roztapiania śniegu pojawia się beading.

Co to schładzania QD to też w przypadku tych na bazie wody. Np. Spray & Gloss się świetnie pracuje jak jest dobrze schłodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.